reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

O matko... A ja dzisiaj przegrałam z jogurtem... 🤢🤮 Miałam taka ochotę i stwierdziłam, że sobie zjem, w końcu już czułam się okej i niestety nie skończyło się to za dobrze... Muli mnie teraz i wymiotowałam. Jednak nabiał mi wgl nie służy, zostanę na tym chlebie z masłem 😅
Właśnie mi nabiał też robi krzywdę... :( uwielbiam jogurt naturalny i serek wiejski, ale po zjedzeniu mam taki kwas aż po samo gardło i mdłości, że to masakra..
 
reklama
Dziewczyny a czy picie mięty jest dozwolone w ciąży? Wiecie coś o tym? Albo jakieś sprawdzone sposoby oprócz bananów (zjadłam dwa) na rewolucje jelitowe? Nie wiem czy rosół był trochę za tłusty czy to, że przez ostatnie dni jadłam zwykle suche rzeczy, ale trochę mnie przepędziło 😞 i myślę, czy mięta może pomóc?
Sposób mojej babci to gorzka herbata i sucha bułka. Co do mięty to piłam ją podczas mdłości ale w minimalnych ilościach.
 
Sugerowałam się tym wpisem Doroty, dlatego zapytałam :)
Dzięki @anula88 za wyjaśnienie :) Niby w Polsce nielegalne, a różne cuda się robi ;);)
U nas wiedzieliśmy jaka płeć bo in vitro robione przez to, że mogę mieć chore dziecko. Dlatego in vitro + pgd w takich przypadkach mogłam wybrać czy chce zarodek żeński czy męski. Oczywiście wybieraliśmy z tych które nie były obciążone genetycznie i przebadane. W normalnym in vitro gdzie problem leży ze strony zajścia w ciąże nie można wybrać sobie.
 
W Polsce wybór płci jest nielegalny
Jeżeli robimy in vitro z diagnostyka PGD, które jest zalecane ze względu na nosicielstwo choroby sprzężonej z płcią to jak najbardziej istnieje taka możliwości. Wtedy wiadomo czy zarodek jest męski czy żeński i para sama decyduje jaki chce. Oczywiście takie rzeczy też są robione w Polsce.
 
My przy wyborze zarodka sugerowaliśmy się bardziej morfologią niż tym czy to chłopak czy dziewczynka. Na dole dla przykładu wynik pgd jednego z naszych zarodków. Badaliśmy je dodatkowo na inne choroby już tak przy okazji.
 

Załączniki

  • 82064FB9-6FA5-4801-B841-8F72D32D129E.jpeg
    82064FB9-6FA5-4801-B841-8F72D32D129E.jpeg
    88,9 KB · Wyświetleń: 86
reklama
Do góry