reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

To aż taka różnica? Jak to możliwe? 😁 Myślałam, że jak już to max parę dni.



Tak, u mnie też już widać. Wieczorem to właśnie baaardzo jak dochodzą wzdęcia, a i rano je widać chyba. Bo nie wiem czy już powinnam mieć aż taki wystający brzuch 😁 Zwłaszcza, że to pierwsza ciąża, więc niby powinien pojawiać się później. Ale ja to nie mogę się już doczekać brzuszka 😍
Oj ja tez mam duzy brzuch i to tez moja pierwsza ciąża. Lekarka twierdzi,że taka moja uroda a efekt podbijaja ,,wypchane" od duphastonu jelita ( zwalnia perystaltyke ,więc sa gazy,wzdęcia...) rano najbardziej widac na dole- na wysokosci pęcherza taka piłeczkę i mniejsza na wysokosci pepka ale potem przez cały dzień brzuch rosnie i wieczorem- 5 miesiac albo i więcej....
 
reklama
Ja się umówiłam na prenatalne 12 lutego przez te 3 tygodnie to chyba nie wytrzymam z niecierpliwości 😣 Strasznie mi się dłuży ten pierwszy trymestr i wizyty, może to dlatego, ze żyje z ciągłą obawą żeby było wszystko w porządku🤷🏻‍♀️
Będziemy miały prenatalne w ten sam dzień. ;) Wtedy będę mieć 12+5 jeśli dobrze liczę. Wg om.
 
Czy te dodatkowe badania genetyczne sanco czy nifty pokazujecie, konsultujecie z waszym ginekologiem czy to tylko dla waszej informacji zostawiacie?
Ja robiłam u mojego gin, Pani z recepcji do mnie zadzwoniła, że lekarz sprawdził wyniki i wszystko prawidłowo.

U mnie dziś wg ostatniej miesiączki 12+2
emoji2.png
i czuję się bardzo dobrze dziś. Ostatnie 2 noce po tych bólach głowy były spokojne i długie. Nie budziłam się, nawet na siku
emoji3059.png


A prenatalne będę mieć za 2 dni
emoji2962.png
czyli 12+4. I siedzę już i odliczam.

Dziewczyny czy wam też już widać brzuch??? To moja 1 ciąża więc myślałam że to spokojniej będzie postępować, a tu normalnie okrągła mała baryłka
emoji846.png
będę musiała dziś ubrać luźną bluzkę bo wpadają znajomi a jeszcze nikt nic nie wie.
U mnie rano płaski taki jaki był. Za to wieczorem mam tak wzdęty jak balonik.
 
Czy te dodatkowe badania genetyczne sanco czy nifty pokazujecie, konsultujecie z waszym ginekologiem czy to tylko dla waszej informacji zostawiacie?
To zależy od wyniku. Jak będzie ok, to powiem mu, że jest ok. A jak będzie coś nie tak (nie biorę nawet takich myśli pod uwagę), to wtedy będę konsultowała z nim i z lekarzem od prenatalnego USG.
 
Będziemy miały prenatalne w ten sam dzień. ;) Wtedy będę mieć 12+5 jeśli dobrze liczę. Wg om.
Jak się rejestrowałem na usg prenatalne to pani poprosiła mnie o aktualny tydzień z usg 9+1 i wyliczyła, ze usg prenatalne będę miała 12+3, moja pani doktor mowila mi, żebym się trzymała tygodni z OM 9+4🙈 Cieszę się, ze będę miała kompankę wirtualną🤗😘
 
Właśnie tego się obawiam, ze tak samo zmieni się troszke wiek ciąży, a będę miała prenatalne 13+5... niestety nie udało się przyspieszyć 🙄
To taki "ostatni dzwonek". Ja jak umawiałam się w grudniu to miało być 12+5, ale różnica jest 3 dni wg USG więc będzie 13+1.
 
Jak się rejestrowałem na usg prenatalne to pani poprosiła mnie o aktualny tydzień z usg 9+1 i wyliczyła, ze usg prenatalne będę miała 12+3, moja pani doktor mowila mi, żebym się trzymała tygodni z OM 9+4🙈 Cieszę się, ze będę miała kompankę wirtualną🤗😘
Nie mogę się już doczekać 🤭 przeniosłam prenatalne bo najpierw miałam termin 5.02 ale mam ciążę wg USG trochę młodsza i przedzwonilam do nich czy to nie za wcześniej i mi zmienili termin. Może jakoś zleci 😁
 
Ja robiłam u mojego gin, Pani z recepcji do mnie zadzwoniła, że lekarz sprawdził wyniki i wszystko prawidłowo.


U mnie rano płaski taki jaki był. Za to wieczorem mam tak wzdęty jak balonik.
u mnie też już widać szczególnie na dole i w okolicach pępka najbardziej jest widoczny rano:)
 
reklama
Mój organizm jest dziwny właśnie, jak brałam 3 lata temu dawkę 25 przy tsh 3, 75 to w 1,5 miesiąca schudłam 15kg, ale to przez to, że nie mogłam nic jeść, bo miałam biegunki, a lekarz, że na początku tak będzie. Wyglądałam już jak śmierć ponoć [emoji23] a później spadło 5kg jeszcze, startowałam z wagą 90kg, więc to miało wpływ. A teraz od kilku dni nie miałam mdłości i nadrabiałam z jedzeniem, a waga leci w dół, na szczęście już bez biegunek itp.. Więc myślę, że to przez to..
Po tym leku waga spada? Ja zaczelam brac lewotyroksyny 50 mg w pazdzierniku ale w 4 tc zwiekszyla mi lekarka na 75 mg ( Tsh -3.45) w tym tygodniu bede znow miala badanie i mam nadzieje ze spadnie...
 
Do góry