reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Odnośnie spania starszych dzieci to moja 2,5 roczna śpi z nami w łóżku, muszę ją jakoś oddelegowac do swojego wyrka ale poki co nie wiem jak się za to zabrać :D ja też fatalnie sypiam, zasypiam z mała ok 21 a ok 2 się budzę i do rana już czuwam, no nie mogę zasnąć... Dziś śniło mi się okropne plamienie, wręcz w sumie krwawienie, więc szłam do łazienki z dusza na ramieniu. Potem śniły mi się prenatalne, przezywam chyba ten poniedziałek. Miłej niedzieli dziewczyny :)
 
reklama
Dzien dobry, ja już na nogach od 6. :) dzisiaj mam zamiar troche poleniuchować i spędzić czas z mężem bo jutro wychodzi na dwa dni do pracy. W ogóle zauważyłam że w ciąży jakoś bardziej mi tęskno ze nie ma go ze mną, chociaż reszta domowników jest.
Pytanie do dziewczyn które mają starsze dzieci 2+, jakie macie łóżeczka? Nasze kupione w Agacie się rozwalilo, odpadły dwie nóżki i szukam czegoś fajnego [emoji3166]
My jak przerzucalismy najstarsza do większego łóżka to od razu kupiliśmy takie. Na dwa oddzielne nie mamy miejsca.
 

Załączniki

  • Screenshot_20210124-090856.png
    Screenshot_20210124-090856.png
    804,2 KB · Wyświetleń: 52
Czyli to znak, że będzie wszystko dobrze [emoji16] mi się właśnie śniło, że Dzidzia już była na świecie i od razu mówiła, pytałam chcesz cyca? Tak [emoji16] i pytałam wszystkich, że to chyba nie jest normalne [emoji846][emoji16]
Odnośnie spania starszych dzieci to moja 2,5 roczna śpi z nami w łóżku, muszę ją jakoś oddelegowac do swojego wyrka ale poki co nie wiem jak się za to zabrać :D ja też fatalnie sypiam, zasypiam z mała ok 21 a ok 2 się budzę i do rana już czuwam, no nie mogę zasnąć... Dziś śniło mi się okropne plamienie, wręcz w sumie krwawienie, więc szłam do łazienki z dusza na ramieniu. Potem śniły mi się prenatalne, przezywam chyba ten poniedziałek. Miłej niedzieli dziewczyny :)
 
Tak, tak zdaje sobie z tego sprawę , że termin jest orientacyjny. Natomiast jak rodzinka pyta mnie, kiedy rodzę to odp , że w sierpniu , a dokładnej daty / przybliżonej nie znam. Tak czy siak spodziewam się , że poród może być nawet o 2 tygodnie wcześniej lub później. Ja sama jestem wcześniakiem i moja siostra tez , ona tez urodziła swoje córki przed czasem. Co prawda my z siostra urodziliśmy się wcześniej nie o kilka dni , ale miesiąc i dwa. Ja w 7 miesiącu , a ona w 8. Także wszystko zależy od siły wyższej. No, ale i tak więcej informacji mają tylu dziewczyny niż Ja : ile uderzeń serduszka , rozmiar etc. Ja póki co mało informacji znam, ale grunt by dziecko rozwijało się zdrowo [emoji1317]

U mnie w Holandii tez mi nie podali ile uderzen. Pokazala tylko ze bije. Ani sluchania ani mierzenia. I jak ci mierza wlasnie crl to obok dlugosci pojawia sie data porodu. Ale ja i tak zawsze biore pod uwage to z om. Najbardziej nie chce przenosić jak z pierwszym bo wtedy to sie chodzi jak tykająca bomba.
 
Dzień dobry 🙂👋 Mnie to ostatnio wgl nie boli brzuch, w 9 tygodniu odczuwałam rozciąganie takie wieczorami, a teraz całkowicie minęło. Ale zachowuje spokój. Przecież to od razu nie oznacza nic złego prawda..? Jutro wizyta, nie mogę się już doczekać. I zaczynam się stresować 🙈
Dziewczyny czy Was też tak ciagnie w podbrzuszu po jednej stronie, jakby koło jajnika.. Dziś u mnie 10 tydzień..
 
A ja mam pytanie do mam kierowców. Będziecie kupowały sobie adapter do pasów bezpieczeństwa ? Czy jednak jazda bez pasów? W poprzedniej ciąży nie miałam jeszcze prawa jazdy ale jako pasażer zapisałam się normalnie cała ciążę. Nie wiem doświadczenia w kierowaniu samochodem z większym brzuszkiem więc nie wiem czy pasy aż tak przeszkadzają?
 
A ja mam pytanie do mam kierowców. Będziecie kupowały sobie adapter do pasów bezpieczeństwa ? Czy jednak jazda bez pasów? W poprzedniej ciąży nie miałam jeszcze prawa jazdy ale jako pasażer zapisałam się normalnie cała ciążę. Nie wiem doświadczenia w kierowaniu samochodem z większym brzuszkiem więc nie wiem czy pasy aż tak przeszkadzają?
Jazda bez pasów wydaje mi się niebezpieczna... Sama albo planuje kupić ten adapter albo zapinać się bez niego, zobaczę jak będzie z brzuszkiem później.
 
U mnie w Holandii tez mi nie podali ile uderzen. Pokazala tylko ze bije. Ani sluchania ani mierzenia. I jak ci mierza wlasnie crl to obok dlugosci pojawia sie data porodu. Ale ja i tak zawsze biore pod uwage to z om. Najbardziej nie chce przenosić jak z pierwszym bo wtedy to sie chodzi jak tykająca bomba.
No właśnie nie mam terminu przy crl , a ba drugim usg nawet crl nie mierzyli. Według aplikacji termin mam 18 sierpnia i tego się trzymam , termin z ostatniej miesiączki. Mi nawet ciśnienia tu nie mierzyli czy nie robili pomiaru wagi , kiedyś nawet krzywej cukrowej nie robili. Natomiast ostatnio na badaniach krwi była dziewczyna , która przechodziła to badanie także jakieś zmiany powstały i jak widać , już robią krzywą cukrową. Zaś ja na badaniach krwi nie miałam sprawdzanego cukru , wszystko inne miałam jak grupa krwi , toxo etc. Z jednej strony fajnie bo na badanie nie musiałam być na czczo 😁
 
A ja mam pytanie do mam kierowców. Będziecie kupowały sobie adapter do pasów bezpieczeństwa ? Czy jednak jazda bez pasów? W poprzedniej ciąży nie miałam jeszcze prawa jazdy ale jako pasażer zapisałam się normalnie cała ciążę. Nie wiem doświadczenia w kierowaniu samochodem z większym brzuszkiem więc nie wiem czy pasy aż tak przeszkadzają?
Nie miałam adapterów w poprzedniej ciazy i jeździłam normalnie w pasach
 
reklama
Dzień Dobry dziewczyny w niedzielę. Ja miałam zaś nie do końca przespaną noc. Wczoraj po raz pierwszy poszarpało mnie konkretnie do wymiotów , ale nie zwróciłam i przez to źle się czułam aż do 04:00 rano, później zasnęłam. Powodem moich odruchów wymiotnych był kwas foliowy , który zapomniałam wziąć rano to chciałam wziąć wieczorem. No , a że wieczorem mdłości były silniejsze to taka pici tabletka nie chciała mi przejść , później drugie podejście i tak mną poszarpało ,że mąż wyrwał się ze snu by mi pomóc. Dziś nadal mam mdłości , raz gorsze , a raz stłumione i liczę na to , że jeszcze nie całe 2 tygodnie i będzie lepiej- oby 🙏🏻. Wam chce życzyć cudnego niedzielnego dnia , bez większych przebojów i stresów. 🥰
 
Do góry