reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

W tak późnej ciąży nie bierze się już pod uwagę terminu na podstawie wymiarów, bo dzieci mogą różnie rosnąć. Termin z usg ma sens tylko w pierwszym trymestrze
Wiem wiem, u mnie nawet pierwsze USG nie było brane pod uwagę. Termin porodu z OM a później się tylko śmieliśmy ze chodzę jak słoń bo już niby po terminie jestem 😅 i faktycznie pokryły się pomiary dzidziusia z USG z wagą urodzeniowa.
Natomiast mogę dodać że pomiary pod koniec ciąży są bardzo ważne czy np jak w moim przypadku było że dziecko jest duże co jest też wskazaniem do cc a niebezpieczne przy sn. U mnie pomiary zawsze pokazywały również tc tak jak już ktoś napisał że pod crl jest tydz i dzień ciazy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzien dobry! U mnie dzis 12+6-samopoczucie super! Chyba zaryzykuje podejście do małej kawy ,ktora mnie odrzuca od początku ale jakas chętke dzisiaj chyba mam😀czyżby pierwsze ciazowe zachcianki 😉?? Powiem Wam,że ja jestem przerażona tymi wszystkimi zakupami, czytam,oglądam i nic a nic nie ogarniam! To będzie moje pierwsze dziecko i pewnie jedyne i czuje się zupełnie pogubiona. Bardzo liczę na podpowiedzi doświadczonych mam bo wybór na rynku jest przeogromny ale nie wszytko jest dobrej jakości,bezpieczne i użyteczne!
 
Dzień dobry 🙂👋 Mnie to ostatnio wgl nie boli brzuch, w 9 tygodniu odczuwałam rozciąganie takie wieczorami, a teraz całkowicie minęło. Ale zachowuje spokój. Przecież to od razu nie oznacza nic złego prawda..? Jutro wizyta, nie mogę się już doczekać. I zaczynam się stresować 🙈
Będzie dobrze.. Mnie ostatnio piersi nie bolały, a znów bolą.. Takze boli przestaje i znów zaczyna i tak w kółko...
 
Dziewczyny te które już mają kolejne dzieci, kiedy w kolejnej ciąży czułyście ruchy dziecka? Jestem ciekawa. W pierwszej ok. 18-19 zaczęłam smyranie czuć i jestem ciekawa jak to w tej drugiej będzie..
 
Dziewczyny te które już mają kolejne dzieci, kiedy w kolejnej ciąży czułyście ruchy dziecka? Jestem ciekawa. W pierwszej ok. 18-19 zaczęłam smyranie czuć i jestem ciekawa jak to w tej drugiej będzie..
W pierwszej w 16tc, w drugiej takie, których byłam pewna, ze to to w 17tc. Pierwszy poród był sn, nie wiem jak będzie teraz po cc.
 
A ja mam pytanie do mam kierowców. Będziecie kupowały sobie adapter do pasów bezpieczeństwa ? Czy jednak jazda bez pasów? W poprzedniej ciąży nie miałam jeszcze prawa jazdy ale jako pasażer zapisałam się normalnie cała ciążę. Nie wiem doświadczenia w kierowaniu samochodem z większym brzuszkiem więc nie wiem czy pasy aż tak przeszkadzają?

W pierwszej ciazy ( ale to bylo lata swietlne bo 13 lat temu ) jezdzilam bez pasow. W drugiej i teraz juz zskupione adaptery. Pasa biodrowego nigdy nie ulozysz odpowiednio zeby w razie wypadku nie zgniotl dziecka w brzuchu. A bez pasa nie mamy szans w trakcie wypadku.

U nas synek nie chciał spać sam od 5 miesiąca [emoji33] Wymiotował wtedy bardzo po kleiku ryżowym (jedna noc) i spał z nami bo bałam się, że coś mu się może w nocy dziać i nie zdążę zareagować. Od tamtej pory skończył spanie u siebie w łóżeczku, próbowaliśmy ale się nie udało.
Później kupiliśmy mu inne łóżko i spał tam tylko pod warunkiem, że ja leżałam obok i go usypiałam, ale często zdarzało się tak, że ja też zasypiałam i rano wstawałam połamana. W końcu zrobiliśmy mu remont całego pokoju jak był u dziadków, nowe łóżko, fototapeta, wykładzina itd.. I jak wrócił był przeszczęśliwy. Od tamtej pory nie ma problemu ze spaniem u siebie.

Ja całą ciążę zapinałam pasy, jeździliśmy wtedy bardzo dużo bo do rodziny mieliśmy ponad 800km i pasy nie sprawiały żadnego problemu,więc nie będę raczej kupować adaptera

Wiesz tu nie chodzi o wygode czy sprawianie problemu tylko pas biodrowy przechodzi po miednicy i dole brzucha. Przy wypadku ma za zadanie utrzymac nas w fotelu, i ugniata brzuch a tym samym dziecko w brzuchu.
 
reklama
Dzień dobry ☺️ u mnie dziś równy 9tc

Ale super łóżko 😍 nie balas się że spadnie?
Mój mały póki co śpi w łóżeczku ale myślę że pod koniec ciąży będzie zakup dla niego już większego łóżka a to pójdzie dla dzidzi. Zapewne będzie musiało mieć barierke bo póki co w śnie siada i leci jak popadnie na drugą stronę.
@Mana_lena to 4 wizytujemy razem 🥰 jeszcze tyyyyyle czasu. 🥴 Jak to się dłuży 😔

Mój lekarz brał pod uwagę termin z OM już na pierwszej wizycie miałam 4 dni+ i co wizyta było do przodu, w 36tc wychodziło że już jestem kilka dni po terminie a ostatecznie urodziłam w 38tc.
Nie bałam się, że spadnie. W nocy aż tak się nie wierci a jak już to się czołga od boku do boku i to niewiele. Łóżko nie jest wysokie, więc nawet jak zaśnie np.na kolanach u nas to ja bez problemu i kombinacji jestem w stanie go odłożyć. Mam 164cm wzrostu.

W pierwszej ciazy ( ale to bylo lata swietlne bo 13 lat temu ) jezdzilam bez pasow. W drugiej i teraz juz zskupione adaptery. Pasa biodrowego nigdy nie ulozysz odpowiednio zeby w razie wypadku nie zgniotl dziecka w brzuchu. A bez pasa nie mamy szans w trakcie wypadku.



Wiesz tu nie chodzi o wygode czy sprawianie problemu tylko pas biodrowy przechodzi po miednicy i dole brzucha. Przy wypadku ma za zadanie utrzymac nas w fotelu, i ugniata brzuch a tym samym dziecko w brzuchu.
Bezpieczeństwo dziecka jest dla mnie najważniejsze, jednak kiedyś było o tym w TV i wypowiadał się jakiś specjalista, że pas samochodowy nie zagraża życiu dziecka przy wypadku. Zainteresuję się tematem jeszcze raz i zadecyduję 😉
 
Do góry