reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

A co do fotelikow samochodowych, kupujecie nowe ? Sprawdzilam fotelik po moim synu i jeszcze data waznosci nie wygasla wiec zastanawiam sie czy kupowac nowy czy go zostawic....
Kupowałam nowy dla córki, która ma kilka miesięcy, z baza i dopasowany do samochodu. Z racji pandemii użyliśmy go max kilkanaście razy wiec będzie w nim jeździło kolejne dziecko.
 
reklama
Nie idzie nadążyć za Wami [emoji28] przez weekend nie miałam czasu wejść teraz w końcu mi się udało, i nim przeczytałam wszystko to zeszło trochę [emoji28] ja poczekam aż będę pewna płci i powoli zacznę kupować jakieś drobiazgi [emoji4] bardzo się nie mogę tego doczekać. A co do adapterów do pasów, to w pierwszej ciąży jeździłam w późniejszych miesiącach po prostu nie zapięta, teraz zamierzam kupić ponieważ miałam wypadek mały we wrześniu i nie wyobrażam sobie teraz jeździć bez. Zwykłe zapinanie pasów może być niebezpieczne w późniejszych miesiącach przy wypadku. Moja przyjaciółka miała wypadek 2 tygodnie przed porodem i akurat ten jeden raz nie zapieła pasów. Policjant powiedział że dzięki temu dziecku nic się nie stało. Tylko teraz nie wiem jakie wybrać tyle tych adapterów różnych, trzeba będzie się zagłębić w opinie.
 
Nie idzie nadążyć za Wami [emoji28] przez weekend nie miałam czasu wejść teraz w końcu mi się udało, i nim przeczytałam wszystko to zeszło trochę [emoji28] ja poczekam aż będę pewna płci i powoli zacznę kupować jakieś drobiazgi [emoji4] bardzo się nie mogę tego doczekać. A co do adapterów do pasów, to w pierwszej ciąży jeździłam w późniejszych miesiącach po prostu nie zapięta, teraz zamierzam kupić ponieważ miałam wypadek mały we wrześniu i nie wyobrażam sobie teraz jeździć bez. Zwykłe zapinanie pasów może być niebezpieczne w późniejszych miesiącach przy wypadku. Moja przyjaciółka miała wypadek 2 tygodnie przed porodem i akurat ten jeden raz nie zapieła pasów. Policjant powiedział że dzięki temu dziecku nic się nie stało. Tylko teraz nie wiem jakie wybrać tyle tych adapterów różnych, trzeba będzie się zagłębić w opinie.
Ja mam baby safe i polecam :)
 
Mnie zastanawia jak podzielić jazdę wozkiem? Na co sie decydujecie? pamiętam że są tu mamusie takich mniejszych dzieci. Mój będzie miał prawie 2 latka i zapewne nie przejdzie wszędzie na nóżkach. Wózek rok po roku czy dostawka?
Nie wiem jak wyjdzie w praniu. Mój będzie miał rok i 4 m-ce. Na nogach nie pójdzie🤦 a żal mi tego wózka, żeby sprzedać i kupować rok po roku. Bo raz , że nowy byl, a dwa na serio mi się sprawdził. Teraz nawet spacerówka może duża ale dla nas to nie problem. Zresztą wózek i tak wiecznie w aucie jest. Będę myśleć później🤷
 
Nie wiem jak wyjdzie w praniu. Mój będzie miał rok i 4 m-ce. Na nogach nie pójdzie🤦 a żal mi tego wózka, żeby sprzedać i kupować rok po roku. Bo raz , że nowy byl, a dwa na serio mi się sprawdził. Teraz nawet spacerówka może duża ale dla nas to nie problem. Zresztą wózek i tak wiecznie w aucie jest. Będę myśleć później🤷
mi tez żal, mam moj ukochany stokke trailz, a wózki rok po roku totalnie mi się nie podobają. Moja córka będzie miała 1,5roku jak urodzę wiec na dostawkę będzie za mała. Z drugiej strony mamy dom wiec raczej z wygody będę korzystała z ogródka i podwójny wózek nie będzie potrzebny. Najchętniej przeczekalabym i kupiła po prostu dostawkę za pare miesięcy do awaryjnych wyjść.
 
Mnie zastanawia jak podzielić jazdę wozkiem? Na co sie decydujecie? pamiętam że są tu mamusie takich mniejszych dzieci. Mój będzie miał prawie 2 latka i zapewne nie przejdzie wszędzie na nóżkach. Wózek rok po roku czy dostawka?
Moja będzie miała równo dwa lata, będziemy kupować dostawkę siedzącą do wózka.
 
Córka ma 4 lata. Łóżeczko fajne, bez nóżek z lekkim zabezpieczeniem żeby nie wypadła.
Prawie nówka[emoji85]
Córka nie chce spać w swoim pokoju tylko z nami [emoji25]
Próbowaliśmy czasem sie udawalo ale zazwyczaj to jest wojna .
Macie taki problem? Albo miałyście?
Może spróbujcie ją jakoś zachęcić żeby zasypiała w swoim łóżku np. czytaniem książeczek trzeba co dzień mieć taki swój rytuał przed snem albo usiąść przy łóżeczku i głaskać aż nie zaśnie i tylko konsekwencja może zadziałać. Jak wróci do Was to znów odprowadzić ją do jej łóżeczka i poczekać aż zaśnie. Wiem że w teorii to łatwo się pisze a w rzeczywistości ciężko to zrealizować. No i jak raz się pozwoli spać w łóżku rodziców, potem drugi raz to już pierwszy krok by dziecko spało z nami. Moja starsza córka po karmieniu była od razu odkładana do łóżeczka, nigdy nie brałam jej do naszego łóżka i może dlatego od roku spała już w swoim pokoju i bez problemu przesypiała całe noce a z drugą już popełniłam błąd, z mojej wygody jak się wierciła w łóżeczku po karmieniu zamiast konsekwentnie ją przytulić i odłożyć, zaczęłam ją kłaść między nas i co? Rzadko kiedy przespała całą noc w łóżeczku. Pomimo, że ma 2,5 roku czasami się budzi w nocy i do rana śpi z nami i im starsza tym trudniej będzie ją tego oduczyć.
Dziewczyny te które już mają kolejne dzieci, kiedy w kolejnej ciąży czułyście ruchy dziecka? Jestem ciekawa. W pierwszej ok. 18-19 zaczęłam smyranie czuć i jestem ciekawa jak to w tej drugiej będzie..
W pierwszej ciąży czułam od 20 tyg, w drugiej w 16 poczułam pierwsze ruchy, ciekawe jak będzie teraz [emoji846]
 
Pytanie szczególnie do dziewczyn, które już mają dzieciaczki: czy warto się przywiązywać do płci z badań prenatalnych? Czy jeszcze sobie dać czas na zakupy? Mam na myśli badanie z I trymestru
 
mi tez żal, mam moj ukochany stokke trailz, a wózki rok po roku totalnie mi się nie podobają. Moja córka będzie miała 1,5roku jak urodzę wiec na dostawkę będzie za mała. Z drugiej strony mamy dom wiec raczej z wygody będę korzystała z ogródka i podwójny wózek nie będzie potrzebny. Najchętniej przeczekalabym i kupiła po prostu dostawkę za pare miesięcy do awaryjnych wyjść.
Mam ten sam wozek po synku i wlasnie fotelik tez stokke dlatego najchetniej bym go uzyla jeszcze raz bo pasuje do wozka jak gdzies musze na chwile wyjsc. Btw wiem ze do tego wozka mozna dokupic jeszcze jedno siedzonko i na dole sie je montuje... tylko nie widzialam tego na zywo i nie wiem czy za nisko dziecko nie siedzi..
 

Załączniki

  • 20210124_133532.jpg
    20210124_133532.jpg
    72,9 KB · Wyświetleń: 49
reklama
Pytanie szczególnie do dziewczyn, które już mają dzieciaczki: czy warto się przywiązywać do płci z badań prenatalnych? Czy jeszcze sobie dać czas na zakupy? Mam na myśli badanie z I trymestru
Mi na prenatalnych lekarz powiedział, że chłopak a mam córkę. Myślę, że bezpiecznie poczekać do 16 tc, wtedy już raczej nie powinni się pomylić.
 
Do góry