reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Zrobiłam, w ten sam dzień, kiedy prenatalne (mówiąc o tym miesiącu lekarz miał na myśli usg, może zapomniał o innych badaniach)
 
Mam, postaram się jutro zmierzyć tylko muszę ją najpierw wyciągnąć :)

Bede wdzieczna. Mam jeden na oku u nas i chcialabym byc pewna.

było 12+1, lekarz w sumie nie powiedział, na ile to pewne, tylko, że za miesiąc będziemy już wiedzieć z pewnością; wiem, że są te grupy, ale zdecydowałam nie publikować zdjęć malucha

Rozumiem. Z tego co tam czytalam to w 12+1 potrafi sie jeszcze nub podnoesc na chlopca. Ale jak robilas nifty to zaraz bedziesz wiedziala co i jak. A masz jakas wymarzoną płeć?
 
Dziewczyny, jeśli chodzi o wózki, to ja sobie upatrzyłam Cavoe Osis 2w1, ale to nowy model i trochę jestem niepewna. Głównie chodzi mi o to, że jest bardzo lekki (ok 10 kg z gondolą), bo mieszkamy na 2 piętrze bez windy, a ja jestem niska i nie mam dużo siły, więc ciężkiego wózka sama nie ogarnę. Czy któraś z Was może polecić jakiś sprawdzony, ultra lekki wózek 2w1?
 
Hej dziewczyny, podczytuje was od kilkunastu dni. Nie komentowalam wątku, ponieważ pomimo że termin z OM to 21 sierpnia w głębi duszy czuje ze będę wrześniowka 😂 No ale pierwsza (dopiero!) wizyta u gina potwierdziła, że termin to 27.08 więc niech tam będzie. O samej ciąży dowiedziałam się pewnie dość późno jak na was bo test ok. 6 stycznia... Do tej pory miałam bardzo nieregularne okresy i długie cykle, nawet pod 50 dni, więc dość długo zwlekałam z testowaniem. O dzidzie staraliśmy się jakoś niespecjalnie, no ale generalnie była w planach więc radość w rodzinie jest. Obecnie zaczynam 9tc,w domu jeszcze starsza córka, która w tym roku skończy 11 lat. Widziałam, że u niektórych z was też są takie różnice wieku, jak się na to zapatrujecie? Ja generalnie zazdroszczę rodzinkom gdzie jest mała 2,3 letnia różnica wieku między dzieciakami, boję się że u nas to będzie przepaść. Zresztą moja prawie nastolatka średnio przyjęła wiadomość o rodzeństwie (syndrom jedynaczki i oczka w głowie) ale z dnia na dzień jest chyba coraz lepiej. Moja pierwsza ciąża była w dość młodym wieku, bo ledwo po 18, dlatego teraz przeżywam to jeszcze raz niejako na nowo, ale bardziej świadomie.. Co do was jestem jeszcze w szoku ze niektóre z was już znają płeć.. I bardzo zazdroszczę! U nas kolejna wizyta dopiero w połowie lutego. Na początku miesiąca wizyta tylko na badania, zobaczymy co potem.
 
Pytanie szczególnie do dziewczyn, które już mają dzieciaczki: czy warto się przywiązywać do płci z badań prenatalnych? Czy jeszcze sobie dać czas na zakupy? Mam na myśli badanie z I trymestru
Ja o płci bobasa dowiedziałam się dopiero w 18 tygodniu.

Co do wózków to my mamy easywalker model Harvey. Kochamy go bardzo i nie będziemy zmieniać. Syn (na koniec marca 3 lata) nie używa już spacerówki. Jest to super wygodny wózek do prowadzenia jedną ręką, składa i rozkłada się jedną ręką i ma adaptery, dzięki którym można gondolę i spacerówkę mieć sporo cm wyżej.
Właśnie nisko zawieszona gondola odrzuciła nas od bugaboo.
 
Hej dziewczyny, podczytuje was od kilkunastu dni. Nie komentowalam wątku, ponieważ pomimo że termin z OM to 21 sierpnia w głębi duszy czuje ze będę wrześniowka 😂 No ale pierwsza (dopiero!) wizyta u gina potwierdziła, że termin to 27.08 więc niech tam będzie. O samej ciąży dowiedziałam się pewnie dość późno jak na was bo test ok. 6 stycznia... Do tej pory miałam bardzo nieregularne okresy i długie cykle, nawet pod 50 dni, więc dość długo zwlekałam z testowaniem. O dzidzie staraliśmy się jakoś niespecjalnie, no ale generalnie była w planach więc radość w rodzinie jest. Obecnie zaczynam 9tc,w domu jeszcze starsza córka, która w tym roku skończy 11 lat. Widziałam, że u niektórych z was też są takie różnice wieku, jak się na to zapatrujecie? Ja generalnie zazdroszczę rodzinkom gdzie jest mała 2,3 letnia różnica wieku między dzieciakami, boję się że u nas to będzie przepaść. Zresztą moja prawie nastolatka średnio przyjęła wiadomość o rodzeństwie (syndrom jedynaczki i oczka w głowie) ale z dnia na dzień jest chyba coraz lepiej. Moja pierwsza ciąża była w dość młodym wieku, bo ledwo po 18, dlatego teraz przeżywam to jeszcze raz niejako na nowo, ale bardziej świadomie.. Co do was jestem jeszcze w szoku ze niektóre z was już znają płeć.. I bardzo zazdroszczę! U nas kolejna wizyta dopiero w połowie lutego. Na początku miesiąca wizyta tylko na badania, zobaczymy co potem.
Między mną, a bratem jest 11 lat różnicy (brat młodszy) i uważam, że mamy super relacje 😃 Dużo pomagałam mamie, bo bardzo chciałam, miałam z tego ogromną radość 🙂 A potem coraz bardziej stałam się jego powierniczka i wie, że zawsze może na mnie liczyć 🙂 A czasami rodzeństwa, które są blisko siebie za bardzo ze sobą konkurują, widywałam takie sytuacje u znajomych np. Także nie masz co się martwić różnica wieku, będzie dobrze, zwłaszcza jak już dzidziuś się pojawi na świecie 🙂
 
Między mną, a bratem jest 11 lat różnicy (brat młodszy) i uważam, że mamy super relacje 😃 Dużo pomagałam mamie, bo bardzo chciałam, miałam z tego ogromną radość 🙂 A potem coraz bardziej stałam się jego powierniczka i wie, że zawsze może na mnie liczyć 🙂 A czasami rodzeństwa, które są blisko siebie za bardzo ze sobą konkurują, widywałam takie sytuacje u znajomych np. Także nie masz co się martwić różnica wieku, będzie dobrze, zwłaszcza jak już dzidziuś się pojawi na świecie 🙂
U mnie między mną a bratem też 11 lat ;) jak był mały bywało ciężko, w tym roku będzie mieć 14 lat i mamy dość dobry kontakt. Z tym że ja zdecydowanie rodzeństwa nie chciałam, a do tego jak już pogodziłam się z faktem, że będę starszą siostrą, to młody wszystkich zaskoczył po narodzinach, bo miał być dziewczynką. Nie mieliśmy nawet imienia dla chłopca wybranego. Moim zdaniem trzeba uważać, żeby starszemu dziecku poświęcać odpowiednio dużo czasu. Ja bardzo przeżyłam przeskok z jedynaczki na starszą siostrę właśnie dlatego, że nagle rodzice i rodzina prawie przestali poświęcać mi czas. Teraz wiem, że maluch potrafi wprowadzić dużo zamieszania i wymaga ciągłej uwagi, ale gdy miałam 11 lat trudno mi było to zrozumieć.
 
reklama
Nie wiem jak wyjdzie w praniu. Mój będzie miał rok i 4 m-ce. Na nogach nie pójdzie🤦 a żal mi tego wózka, żeby sprzedać i kupować rok po roku. Bo raz , że nowy byl, a dwa na serio mi się sprawdził. Teraz nawet spacerówka może duża ale dla nas to nie problem. Zresztą wózek i tak wiecznie w aucie jest. Będę myśleć później🤷
A jaki to model wózka?
 
Do góry