reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

A no i odnosząc się już ogólnie do wszystkiego co przeczytałam co pisalyscie na tych 50 stronach, to ja z objawów nie miałam nic zupełnie, teraz jak sobie myślę to jednego dnia tak silnie czułam zapach spalenizny niewiadomo skąd. Teraz mam od jakiegoś czasu pobolewanie brzucha takie właśnie rozrywające, czytałam że od rozciągania macicy mogą być, nie trwają dlugo. Ogólnie jestem przeziębiona więc pije herbatkę z imbirem może dlatego nie mam mdłości, a może dopiero to przede mną. Co do tego kiedy powiemy rodzinie itp to myślę że też niestety przez alkohol wyjdzie to w święta, zawsze piłam jakieś winko a że wigilia jest u nas to niestety nie będę mogła powiedzieć że prowadzę 😂
 
reklama
Hej 🙂
Witam się i ja . Kilka dni temu pozytywny test ciążowy po dwóch dniach mocniejsza kreska. Wychodzi na to że dzisiaj mam 5t6d
Termin wychodzi mi ma 9.08. i.cos czuje że będzie dziewczynka 😊 Ogólnie czuję się dobrze choć od trzech dni trochę mnie muli szczególnie jak się kładę spać.
 
Dziewczyny dzisiaj cały dzień boli mnie brzuch, tak na dole- jak na okres. Teoretycznie to normalne ale nie wiem jak sobie ulżyć? Jak wy sobie radzicie z tym bólem?
 
Dziewczyny dzisiaj cały dzień boli mnie brzuch, tak na dole- jak na okres. Teoretycznie to normalne ale nie wiem jak sobie ulżyć? Jak wy sobie radzicie z tym bólem?
Pół ciąży tak miałam, niestety tak jak pisze naomi89 - jeśli tylko możesz, to korzystaj z kanapy, chyba za dużo nie można zrobić :)
 
Dziewczyny mieszkające za granicą (UK) wiem że tam ciążę midwife prowadzą i do 12 tc ciąża dla nich "nie istnieje". Ale co z prywatnym USG? I badaniami krwi? Private scan wiem że robią, ale jakby która chciała badania krwi nie na NHS?
Ja na wtykalam swojej GP że źle się czuje że jestem mega zestresowana i że chciałabym early scan ale niestety zrobiła tylko badania krwi i wyniki mają być w przyszłym tygodniu. Prywatny scan w mojej okolicy to około 70 £. Byłam u położnych to dopiero mają się kontaktować 28 grudnia... (Termin planowo na 8-9 sierpień) Nie znoszę tej służby zdrowia. O prywatnych badaniach krwi nie wiem , nie interesowałam się.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny dzisiaj cały dzień boli mnie brzuch, tak na dole- jak na okres. Teoretycznie to normalne ale nie wiem jak sobie ulżyć? Jak wy sobie radzicie z tym bólem?
Lekarka w pierwszej ciazy powiedziała żebym brała nospe, wtedy mowila o 3 razach dziennie. Nigdy nie brałam w takiej ilości ani poprzednio ani teraz, ale jak już czuje mocniejszy dyskomfort to dla spokoju biorę 40mg kładę się na chwile i jest znacznie lepiej
 
Cześć,
Ciężko było przejść przez 50 stron, ale dałam rade :-) :)
Moja historia:
W tym roku poronienie w 8tc
W 29 dc slaba 2 kreska i rozpoczęło się krawienie ze skrzepami, kolor od czerwieni po brąz. Mialam skierowanie na betę, myślę sobie, bez sensu, pewnie biochemiczna, po co iść. Mąż mnie namówił i... wynik 37!:szok:
Lekarz sceptyczny, kazał powtorzyc po 48h i było 100 a po kolejnych 48h 300! Niestety nie jest tak różowo, bo obecnie jestem w 5+1 i na USG nic nie widział :sad:😢😭.
Wieczorem miałam śluz brązowy, skąpy, moze po badaniu.... jak w środę nie pojawi się pęcherzyka to dostanę skierowanie do szpitala :(
Mogę z Wami długo nie przebywać, ale może wszystko będzie dobrze. Teraz tak naprawdę rozumiem co to znaczy BYĆ PRZY NADZIEI...
Ściskam dziewczyny :*
 
Pytanie do dziewczyn które mają już dzieci, czy podnosicie/nosicie swoje dzieci na rękach? Ja niestety nie jestem czasem w stanie córce wytłumaczyć ze nie mogę jej wziąć i później pojawiają się obawy czy wszystko będzie ok
 
reklama
Nie wiem czy ktoras z Was się w ogóle tym interesowała, ale zmieniły się w tym roku tez zalecenia co do suplementacji żelaza u kobiet w ciazy, mianowicie PTGiP nie zaleca stosowania żelaza u kobiet u których nie ma problemów z niedokrwistoscia, ale koncerny farmaceutyczne chyba nadal puszczają suplementy z żelazem w składzie, lub po prostu na półkach nadal leza poprzednie serie tych supli. Ogolnie kupilam sobie pregne ze względu na dwie formy kwasu foliowego, ale właśnie ogarnęłam ze żelazo tez tam jest :/
Pytanie do dziewczyn które mają już dzieci, czy podnosicie/nosicie swoje dzieci na rękach? Ja niestety nie jestem czasem w stanie córce wytłumaczyć ze nie mogę jej wziąć i później pojawiają się obawy czy wszystko będzie ok
Ja mojego 4 latka już nie , ale są sytuację gdzie muszę mu pomóc np wejść na wc . Wtedy pomagam sobie schodkami. Wytlumaczylam mu że mama nie może podnosić no ale jesli dobrze pamiętam to mam starsze dziecko więc pewnie dlatego jest łatwiej
 
Do góry