reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Pytanie do dziewczyn które mają maluchy takie około 2 letnie - wiem że to jest kwestia trochę odległa ale jak planujecie rozwiązać problem z wózkiem? U mnie w ogóle jest taka sprawa ze mloda wyrosła już ze swojego wózka i od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna nowej spacerówki. I tak myślę czy inwestować w wozek do którego będę mogła dołączyć później gondole czy olać w ogóle ten temat... w sierpniu moja będzie miała niecałe 3 lata, moja mama mowi ze spacerówka musi być bo takie dzieci mają różne humory i na pewno nie będzie chodzić ze mną kilometrami, no a ja sobie nie wyobrażam znowu chodzić z dwoma wózkami;D
Są fajne dostawki do wózka albo dziecko sobie stoi albo siedzi z tyłu za wózkiem, to jest dobre rozwiązanie dla takiego malucha i ją się podnosi do góry jeśli się nie chce używać super sprawa [emoji846]
 
reklama
Spróbuj rumianek pić , może nie pomoże w 100% , ale mi łagodzi ból. Dodatkowo kładłam żelowy zimny wkład na głowę , jeśli nie masz to cokowiek co da uczucie chłodu , nawet zmoczona ścierka w zimnej widzie. No i ja leżę blisko otwartego okna , tylko , że mieszkam w cieplejszym kraju i temp. jest na plusie
Mi farmaceutka powiedziała żeby w ciąży unikać rumianku! A teraz czytam ze może zaburzać prace serca płodu...
 
Mam pytanko o lekarzy. Chciałabym lekarza prowadzącego mieć prywatnie, jednocześnie mam medicover wiec żal nie skorzystać z badań jakie mam w pakiecie. Jak to pogodzić? 2 lekarzy?
Ja tak robiłam w dwóch poprzednich ciążach 😎gin prywatnie i Frugo gin do skierowań na badania z NFZ wkoncu płacę składki na ubezpieczenie 🤔😋ale przy drugiej ciąży pani gin z NFZ miała focha na mnie podczas porodu bo zobaczyła w mojej karcie badań kartę ciąży od gina priv🤣🤣serio mnie opiepszyła, że uważam ją za niekompetentną i bla bla bla .. a ja tu 8 cm rozwarcia moja mina musiała być bezcenna bo pielęgniarka tylko powiedziała " pani jej nie słucha" 🙄😎
 
ja mam co prawda młodsze, ale wózek tym bardziej się przyda. Nie myślałaś po prostu o takiej desce, na której może jeździć dziecko? Jeśli teraz Twoje dziecko ma 2lat to zanim urodzi się kolejne to będzie już spore.

Było gdzieś pytanie o brzuch i wagę. Ja mam teoretycznie lekka niedowagę (bmi 17,6, ale zamierzam do niej wrócić, bo tak czuje się najlepiej).
Brzuch w drugiej ciąży wyszedł mi trochę szybciej.
Myslalam wlasnje o takiej dostawce, są nawet takie z fotelikiem... tylko że na chwile obecna i tak będę musiała chyba zainwestować w spacerowke. Chciałam pogadać z mężem ale on to ma wywalone otolnie na wszystkie zakupy ;d
 
Cieszę się, że wszystko się uklada. 🙂

Normalne, że objawy raz są mocniejsze raz słabsze. Ja dzisiaj mam w końcu lepszy dzień. Fakt, śniadanie nie weszło, ale pomogła guma z imbirem i weszło 😎

Byłam na wizycie, cytologia pobrana. Umówiłam się już na badanie prenatalne ze skierowaniem i poprzednimi badaniami, więc będą refundowane 😄

Dzisiaj mąż był wykupić mi luteine i ku naszemu zdziwieniu jest za darmo dla kobiet w ciąży. Ktoś wie o tym programie ciaza+?
 
Jestem w końcu po wizycie i niestety dalej żadnej pewności nie mam [emoji852] wg OM mam 7tc, ale wiedziałam, że miałam opóźnioną owulacje, ale wychodzi na to, ze 2 tygodnie, a nie tydzien. Na usg widać pęcherzyk ciazowy 10mm, ale jest pusty, nie ma jeszcze pęcherzyka żółtkowego, wg lekarz początek 5tc, na dniach powinien się pojawić pęcherzyk żółtkowy i zarodek. Za tydzień mam mieć znowu usg, akurat na 5.01 mam wizytę u prywatnej doktor. Dzisiaj jadę jeszcze sprawdzić betę, 7 dni temu miałam 1000, wiec teoretycznie już coś powinno być widać...Zobacz załącznik 1220089
Spokojnie kochana 😘 w drugiej ciąży miałam to samo a jak się pojawił zarodek to znów było źle i ciągle coś przez 3 tyg leżałam w domu i co kilka dni USG żeby sprawdzić czy ok ale było ok i córa na dziś 8 lat😋 trzymam kciuki !!!!! 🤗🤗🤗
 
Pytanie do dziewczyn które mają maluchy takie około 2 letnie - wiem że to jest kwestia trochę odległa ale jak planujecie rozwiązać problem z wózkiem? U mnie w ogóle jest taka sprawa ze mloda wyrosła już ze swojego wózka i od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna nowej spacerówki. I tak myślę czy inwestować w wozek do którego będę mogła dołączyć później gondole czy olać w ogóle ten temat... w sierpniu moja będzie miała niecałe 3 lata, moja mama mowi ze spacerówka musi być bo takie dzieci mają różne humory i na pewno nie będzie chodzić ze mną kilometrami, no a ja sobie nie wyobrażam znowu chodzić z dwoma wózkami;D
ja nie zamierzam kupować nowego wózka. Już mój młody mało jeździ w wózku choć lubi :) ale mamy hulajnogę, autko elektryczne i będzie rowerek biegowy, to myśle ze mu wystarczy. Poza tym mieszkam na wsi i kręcę sie wokół komina :) większość czasu pewnie będziemy tez spędzać na ogrodzie, wiec bedą inne zabawy. Jeśli by sie okazało, ze jednak z jakiegoś powodu chce jeździć w wózku, to wtedy będę coś szukać używanego na cito :)
Czaruś w sierpniu będzie mieć 2,5 roku, a od lutego planuje oddać go do żłobka, wiec mam nadzieje, ze spacery bedą głównie z fasolka, bez Czarusia :)
 
reklama
Do góry