reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Nom, naprawdę ostatnio ten lux med mocno działa mi na nerwy, nie wiem czy to dlatego, że mieszkam w dużym mieście czy o co chodzi... Chociaż przed ciążą to było lepiej, mam wrażenie, że ciężarne właśnie nie są tam zbytnio dopieszczone xd
hehe jeszcze się okaże, ze w tym samym mieście mieszkamy, choć wątpię, bo u nas chyba nie ma osobnego laboratorium dla kobiet w ciąży, choć może po prostu nie wiem, bo nie korzystałam jeszcze z „pobrania krwi - karta ciąży” 😅
 
reklama
Dzień dobry dziewczyny, miłego dnia dla Was ☺️

Szczerze to też jak w ubiegłym tygodniu męczyły mnie straszne mdłości to płakałam z bezsilności. Tylko zimny okład na czoło i spanie i tak w kółko... Kupiłam w końcu te krople z imbirem, Anaketon - któraś z Was mi poleciła ale niestety nie pamiętam dokładnie nicku 🙈 I po tych kroplach przyznam szczerze jest znacząca poprawa. Chwilami jeszcze jest mi nie dobrze, ale jak po obudzeniu wezmę te kropelki to mogę zacząć normalnie funkcjonować... Są bezpieczne, na bazie imbiru i rumianku.

Teraz natomiast męczę się kolejny dzień z zaparciem i chyba nigdy tak bardzo nie marzyłam o udanej wizycie w toalecie 😅🙁
To ja pisałam o kropelkach, też się nimi trochę ratuje :))
 
Umówiłam się na prenatalne ,będzie to równo 14 tydzień, ale kurcze nie bylo innego terminu [emoji33]
Ja też się właśnie dzisiaj umówiłam, na 3. 02, też macie przyjść na badanie krwi tydzień przed badaniem usg? Ja taka dostałam informację od pani z recepcji, żebym przyszła pobrać krew do nich między 22 a 28.01
 
No właśnie nic nie znaleźli... A krew znowu leci :(
może faktycznie jedź na IP albo do lekarza, jeśli z dzidzią jest ok to bardzo prawdopodobny jest ten krwiak. Trzymam kciuki
Hej :) ja dziś po wizycie , dzidzia piękna ma rączki nóżki główkę i pięknie bijące serduszko, 8+4, termin 16.08 💕
Supr rośnijcie zdrowo :)
Hej, czy u którejś z Was w 7 tyg nie było widać jeszcze serduszka? Jak to się skończyło?
Martwie się bardzo.
w 7 tc nie było serduszka jeszcze. Mam wizytę 14 . musimy być dobrej myśli . Może owu się przesunęło i nie ma co liczyć na tygodnie z OM .


dziś własnie robiłam 1 toxo
mamy pieska - mieszany kundelek ze schroniska :) to nasz 3 piesek ze schroniska :)

z Tą glukozą jest tak w ciąży niestety są inne normy . kazde przekroczenie o 1 pkt powinno byc obserwowane. ( od ginekolog, endokrynolog i diabetolog to słyszałam )
a nawet do wymiany prawka musi byc 90 :) bo inaczej bez zaświadczenia od specjalisty się nie obejdzie
 
Ja też się właśnie dzisiaj umówiłam, na 3. 02, też macie przyjść na badanie krwi tydzień przed badaniem usg? Ja taka dostałam informację od pani z recepcji, żebym przyszła pobrać krew do nich między 22 a 28.01
Tak, tez ide tydzien wczesniej, zeby podczas badania USG byly juz gotowe wyniki.
 
Kochane :( wczoraj wieczorem o 22 zaczęłam krwawić... Krew leciała jak podczas miesiączki. Przestraszyłam się i nie wiedziałam co robić. O 1 w nocy pojechałam na ostry dyżur i Pani ginekolog mnie zbadała. Serduszko biło... po dokładnych badaniach nie wiadomo skąd tyle krwi. Przepisała mi duphaston na 10dni.
Teraz już nie leci, ostatnio o 3 w nocy...
Czego to może być powód? Nie męczę się zbytnio, pracuje z domu. Od 2 dni przyjmuje globulki dopochwowe na infekcje, ale one nie mogą podobno czegoś takiego wywołać.
Innym podejrzanym jest imbir, bo od 3 dni piję wodę z dodatkiem świeżego imbiru ... Czytałam w necie, że w 1 trymestrze nie jest zalecany lub max woda z 1 plastra... A ja przekraczam ten limit sporo.
Może jakieś naczynko pękło, a błona śluzowa jest teraz bardzo delikatna. Ja tak miałam w zeszłym tyg - kilka godzin czerwona krew, potem trochę brązowej, po 3 dniach przeszło. Wczoraj byłam na wizycie i wszystko było ok. Mam nadzieję że u ciebie też tak będzie!:-)
 
Może jakieś naczynko pękło, a błona śluzowa jest teraz bardzo delikatna. Ja tak miałam w zeszłym tyg - kilka godzin czerwona krew, potem trochę brązowej, po 3 dniach przeszło. Wczoraj byłam na wizycie i wszystko było ok. Mam nadzieję że u ciebie też tak będzie!:-)
U mnie dokladnie tak samo, czerwona krew. Lekarz zapewnil mnie, ze krwanienie nie pochodzi z macicy i nie zagraza dziecku. Niestety blona sluzowa jest troche podrazniona i kazdy mikro uraz moze powodowac lekkie krwawienie.
 
reklama
Do góry