reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Nadszedł czas żebym i ja dołączyła do grona sierpnióweczek. Jako, że jestem mamą 40+ z trójką dzieci i podczytywałam trochę forum, myślę że będzie mi raźniej wśród Was. Termin wg USG 20 sierpnia, wg OM 23 sierpnia. Witajcie wszystkie szczęśliwe mamunie.
Termin prawie jak mój, u mnie to póki co 16.08, ale jak wyjdzie to się okaże 😁 A jak się czujesz? :) opowiadaj 🤗
 
Jestem gdzieś w 7/8tyg. Odrzuciło mnie od kawy. Niestety😭 rano mi jest czasem nie dobrze i muszę powoli jeść śniadania. W nocy budzę się i nie mogę usnąć ponownie. Ogólnie czuje się jakaś słaba. Piersi mam większe i czasem bola. I wieczorami brzuch wzdęty.
Ooo ja też coraz gorzej śpię, potrafię się kilkanaście razy obudzić...
 
U mnie coś koło 8w6d (byłam u dwóch ginekologów i trochę mam rozjechane te dni, jeden napisał 2d, drugi 3d, ale jestem jeszcze przed 9 tygodniem). Objawy w sumie utrzymują mi się ciągle te same od jakoś 5.tygodnia: mdłości, wymioty, delikatny ból piersi, baaardzo mi urosly już nie mam żadnego stanika pasującego.... 🙈🙈 Do tego nie mogę spać w nocy, budzę się często.. 🙁 I przez to ciągle czuje się zmęczona, ale staram się nie spać w dzień, bo wtedy w nocy jest totalny dramat z zaśnięciem 🙈 No ogólnie przeboje ciąg dalszy. Ciągle liczę, że kolo tego 11. tygodnia będę się już czuła lepiej👍

edit. O zapomniałam dopisać, że 8 tydzień powitał mnie dodatkowo mega wrażliwością na zapachy. Chodzę po domu z chustkami w nosie (błagam nie śmiejcie się🙈), ale każdy zapach czy to jedzenie, czy to płyn do prania, czy to COKOLWIEK doprowadza mnie prosto do WC 🤢🙈
Co do zapach to Cie rozumiem, ja dziś talerze do zmywarki wkladalam na bezdechu! Masakra 🙂
 
Termin prawie jak mój, u mnie to póki co 16.08, ale jak wyjdzie to się okaże 😁 A jak się czujesz? :) opowiadaj 🤗
Spanko to teraz moja ulubiona czynność:)hehe. Poza tym oczywiście piersi bolesne i nabrzmiałe-tradycyjnie jak w każdej mojej ciąży, również mdłości po jedzeniu, a nawet czasami po łyku wody. Jednak jeśli chodzi o całokształt, to czuję się naprawdę rewelacyjnie, nawet lepiej niż w pierwszej ciąży 19 lat temu:tak:
 
Mi wczoraj też ginekolog zaleciła branie acardu. Mówiła że w ciąży do 16 tygodnia można go włączyć i później chyba do końca ciąży się bierze (ale tego nie jestem pewna, będę musiała dopytać, bo zapomniałam). I też biorę jedna tabletke przed snem. Wpływa to korzystnie na tworzenie łożyska no i mówiła coś ze na ciśnienie też dobrze, a wyszło mi wczoraj nieco podwyższone (ale mówiłam jej że to przez to że czuje, że się zestresowałam jak nigdy przed wizytą).
 
reklama
Mi wczoraj też ginekolog zaleciła branie acardu. Mówiła że w ciąży do 16 tygodnia można go włączyć i później chyba do końca ciąży się bierze (ale tego nie jestem pewna, będę musiała dopytać, bo zapomniałam). I też biorę jedna tabletke przed snem. Wpływa to korzystnie na tworzenie łożyska no i mówiła coś ze na ciśnienie też dobrze, a wyszło mi wczoraj nieco podwyższone (ale mówiłam jej że to przez to że czuje, że się zestresowałam jak nigdy przed wizytą).
Ja właśnie też muszę brać jedną przed snem. Mierzyla mi dwa razy ciśnienie i wyszło za wysokie, ale na pewno było to głównie że stresu . W domu mierze to mam w porządku, ale będę je zażywać skoro tak zaleciła :) A masz dawkę 75 czy 150 ?
 
Do góry