reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

reklama
Hej. Ja do końca tygodnia praca zdalna a potem czas się przyznać i albo mi zapewnia pracę zdalna od poniedziałku albo tez idę na L4. Ja pracuję w urzędzie. Obsługuje też interesantów. W pokoju jednym jest nas 5 osób. Tez mam wyrzuty ale walczyłam o to dziecko ciężka walka 2 lata i uznalam że jest ważniejsze niż praca.
Za hejt podziękuję :)
Kurde ja też w urzędzie pracuje i gin powiedział że mam normalnie pracować. Praca jak praca najgorzej z dojazdem bo prawie godzinę w jedną stronę. Czuję się dobrze jedynie wrażliwość na zapachy się pojawiła. I w sumie nie wiem czy zagadać o zwolnieniu na następnej wizycie.... W pracy już wiedzą bo muszą z wyprzedzeniem zastępstwo załatwić bo na kierowniczym stanowisku jestem, cały czas myślę też o poproszeniu o możliwość zdalnej pracy, choć nie wiem jak na taki pomysł zareagują
 
Kurde ja też w urzędzie pracuje i gin powiedział że mam normalnie pracować. Praca jak praca najgorzej z dojazdem bo prawie godzinę w jedną stronę. Czuję się dobrze jedynie wrażliwość na zapachy się pojawiła. I w sumie nie wiem czy zagadać o zwolnieniu na następnej wizycie.... W pracy już wiedzą bo muszą z wyprzedzeniem zastępstwo załatwić bo na kierowniczym stanowisku jestem, cały czas myślę też o poproszeniu o możliwość zdalnej pracy, choć nie wiem jak na taki pomysł zareagują
Na kasę chorych chodzisz czy NFZ?
 
Kurde ja też w urzędzie pracuje i gin powiedział że mam normalnie pracować. Praca jak praca najgorzej z dojazdem bo prawie godzinę w jedną stronę. Czuję się dobrze jedynie wrażliwość na zapachy się pojawiła. I w sumie nie wiem czy zagadać o zwolnieniu na następnej wizycie.... W pracy już wiedzą bo muszą z wyprzedzeniem zastępstwo załatwić bo na kierowniczym stanowisku jestem, cały czas myślę też o poproszeniu o możliwość zdalnej pracy, choć nie wiem jak na taki pomysł zareagują
Wszystko zależy od Ciebie. Ja nie odważyłabym się na prace w ciąży i to jeszcze w okresie pandemii. Jak powiesz, ze masz ciagle mdłości to musi dać Ci zwolnienie.
 
Ja pracuje w szkole póki co ferie, a zdalnie od poniedziałku bo to szkoła średnia, oby jak najdłużej bo chciałabym moje klasy do wystawienia ocen w czerwcu poprowadzić :)
 
Ja pracuje w szkole póki co ferie, a zdalnie od poniedziałku bo to szkoła średnia, oby jak najdłużej bo chciałabym moje klasy do wystawienia ocen w czerwcu poprowadzić :)
Ja w urzędzie miałam zdalna cały czas co dwa dni, każdy w osobnym pokoju to bym chodziła dalej. Ale od poniedziałku wymyślili że wracamy do pracy. Dużo dziewczyn ma małe dziecko w 1-3. Najlepsi roznosiciele covida :D więc ja dziękuję. Ja trzeci tydzień dochodze do siebie po leczeniu zatok naturalnie, to wolę nie być znowu chora.
 
Doznalam szoku normalnie.. byłam u siebie w przychodni Centrum, by zapytać czy zrobię u nich test PAPPa .. ogólnie Panie w rejestracji nie wiedziały więc zadzwoniły do laboratorium (które znajduje się na miejscu) no i okazało się, że pappa kosztuje 80 zł a wolna beta hcg 20 zł! Tak więc łącznie 100zł.. Pytam czemu tak tanio?? No więc tam gdzie tylko pobierają, a wożą próbki do zewnętrznego laboratorium, a te wymagają specjalnych warunków, niskiej temperatury to koszt 250zl.. aż nie do wiary.. :) no i wynik w 4 dni,a nie 7-10.
 
Cześć laski :) u mnie dni lecą jak szalone, nie mam nawet kiedy zajrzeć tutaj, ale przy kolejnym dziecku już tak jest :p
W piątek byłam u ginekologa i dzidziuś jest większy niż wg. wcześniejszych obliczeń 🙈 miałam termin na 4-6 sierpnia a według piątkowego usg na tp wychodził na 31 lipca. Przez to musiałam przełożyć o tydzień szybciej badanie prenatalne, na szczęście wszystko sie udało :) dzidzia tak wierzgała, że aż sie martwię o jej temperament, mój Czaruś to taki spokojny chłopiec, że marzy mi sie drugie takie dziecko 🤗 🤪
Powiem Wam, że już od jakiegoś czasu czuję ruchy dzidziusia, na początku myślałam, że to niemożliwe, ale jednak nie mam już wątpliwości. Bardzo wcześnie, ale podobno, jeśli jest jedna ciąża po drugiej to jest to możliwe :)
Powoli mijają mi te wszystkie dolegliwości pierwszego trymestru i wracam do żywych :)

Trochę doczytałam o jakiejś zamkniętej grupie. Jestem chętna. A to miałaby być grupa tutaj na forum czy na Facebooku?
Należę do takiej grupy lutowek 2019 i przenioslysmy sie z forum na fb i mamy tam wspaniały klimat. Do dziś się przyjaźnimy, wiemy o sobie więcej niż niejedno rodzeństwo 🤪Właśnie wczoraj poznałam na żywo jedną z nich, która przyleciała na chwile do Polski :) bylo tak cudownie, jakbyśmy sie znały od zawsze, ale po prostu dawno nie widziały 🙈

Dużo zdrówka życzę dziewczyny :)
 
reklama
Do góry