reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Dla mnie najlepsze te kopertowe z HM :) w Lidlu też są fajne ale są szersze pod szyją i trochę się rozchodzą

Nammz Lidla podpasowaly bo był krótki i okrągły, ale faktycznie jak ktoś będzie miał długie a znowu lżejsze dziecko to będą za szerokie. Jedynie będę musiała 50 rozm. Kilka szt dokupić. Bo miał 52 i w 56 tonął. Tym bardziej, że po porodzie dzieciaczki mają podkurczone rączki i nóżki. A nie sądzę by było dłuższe, ale o tym na forum zamkniętym.
 
reklama
Dziewczyny, doświadczone mamusie[emoji4]A możecie powiedzieć swoje zdanie na temat tego jakie ubranka warto kompletować? Body, pajacyki? Na guziczki, zamki, zatrzaski? Jakie rozmiary na początek wam się sprawdzały? Chciałabym też zacząć szybciej kompletować rzeczy jeśli wszystko wyjdzie ok na usg, a jestem naprawdę kompletnie zielona [emoji2957]to moje pierwsze dziecko, a też w rodzinie nie miałam dużej styczności z bobasami.
U mnie najbardziej się sprawdziły pajacyki i body kopertowe, a szczególnie przy pierwszym dziecku gdzie bałam się, że zrobię mu krzywdę podczas ubierania , bo wydawał się taki malusi 😊
 
Tu nie chodzi o to, że coś się zapeszy tylko o fakt zostania z wszystkimi rzeczami dla dziecka bez dziecka.

@jag0dka słabo ogólnie. Nastawiam się na kolejną bitwę. Pojawiły się wczoraj plamienia. O dziwo, przyjęłam to ze spokojem. A jak u Ciebie? Kiedy wizyta?
Ehh ja chyba już też z takim całkowitym spokojem podchodzę do tego.
Dziś chyba trochę gniewu we mnie narodziło. Wkurza mnie fakt starania się, wydanej kasy , wizyty, leki ,zastrzyki ,badania etc a i tak różnie może być. Taka lekka frustracja bezsilność :( wizyta w środę i nie nastawiam sie na nic już.
Zabrzmi to pewnie według niektórych średnio. Ale wolę przejść stratę niż rozważać czy będzie zdrowe. Niech natura zrobi swoje przyjmę to i pogodzę się . Nie jest to pocieszajace ale lepiej teraz niz później bo z akceptacją mogłoby być gorzej.
Więc myślę i mam nadzieję że będzie jednak dobrze :)
I za Ciebie trzymam kciuki . Liczę że będzie u nas szczęśliwe zakończenie :)i co roku będziemy opowiadać sobie o naszych lobuziakach :)
Kiedy u Ciebie wizyta ?
 
Ja poczekam jeszcze do kolejnego USG i jak będę w 100 % pewna dziewczynki to mam większość z głowy, bo wszystko mam [emoji38] ale wiadomo i tak się dokupi coś dla maleństwa [emoji4] znając mnie pewnie przesadzę ale to silniejsze ode mnie [emoji4] a mąż juz zakupił bujak [emoji38]
Dziewczyny a kiedy planujecie zacząć kompletować wyprawkę lub już coś kupiłyście? Bo mnie strasznie już ciągnie ale z drugiej strony myśli są zeby nie zapeszać czy coś w tym stylu
 
Ehh ja chyba już też z takim całkowitym spokojem podchodzę do tego.
Dziś chyba trochę gniewu we mnie narodziło. Wkurza mnie fakt starania się, wydanej kasy , wizyty, leki ,zastrzyki ,badania etc a i tak różnie może być. Taka lekka frustracja bezsilność :( wizyta w środę i nie nastawiam sie na nic już.
Zabrzmi to pewnie według niektórych średnio. Ale wolę przejść stratę niż rozważać czy będzie zdrowe. Niech natura zrobi swoje przyjmę to i pogodzę się . Nie jest to pocieszajace ale lepiej teraz niz później bo z akceptacją mogłoby być gorzej.
Więc myślę i mam nadzieję że będzie jednak dobrze :)
I za Ciebie trzymam kciuki . Liczę że będzie u nas szczęśliwe zakończenie :)i co roku będziemy opowiadać sobie o naszych lobuziakach :)
Kiedy u Ciebie wizyta ?
Według mnie jest to zdrowe podejście :)
Trzymam kciuki, że będzie wszystko dobrze 🤞🤞
 
Ehh ja chyba już też z takim całkowitym spokojem podchodzę do tego.
Dziś chyba trochę gniewu we mnie narodziło. Wkurza mnie fakt starania się, wydanej kasy , wizyty, leki ,zastrzyki ,badania etc a i tak różnie może być. Taka lekka frustracja bezsilność :( wizyta w środę i nie nastawiam sie na nic już.
Zabrzmi to pewnie według niektórych średnio. Ale wolę przejść stratę niż rozważać czy będzie zdrowe. Niech natura zrobi swoje przyjmę to i pogodzę się . Nie jest to pocieszajace ale lepiej teraz niz później bo z akceptacją mogłoby być gorzej.
Więc myślę i mam nadzieję że będzie jednak dobrze :)
I za Ciebie trzymam kciuki . Liczę że będzie u nas szczęśliwe zakończenie :)i co roku będziemy opowiadać sobie o naszych lobuziakach :)
Kiedy u Ciebie wizyta ?
Musimy zakładać, że wszystko będzie dobrze.
A ja mam podobne nastawienie. Na niektóre rzeczy nie mamy wpływu.
 
A w jakim jesteście wieku dziewczyny, które robicie nifty? Jeżeli to nie tajemnica 😁 Pytam, bo w mojej głowie dużo myśli krąży właśnie apropo tych wszystkich testów itd...
Ale póki co umówiona jest na usg i pappa, zobaczymy co wyjdzie i co powie lekarz😊
ja kończę lada dzien 30 lat, ale jestem po poronieniu i ciazy biochemicznej. Poza tym nie mam za wiele do kupienia przy wyprawce, bo rodziłam 2 lata temu, wiec mam wolny budżet :)
 
reklama
Moj maz to już dzisiaj chciał wozek nowy kupować chociaż jedna gondola już leży na strychu... w pierwszej ciazy zaczynałam od pierwszych tygodni i dzięki temu rozłożyłam koszty, teraz cześć mam ale mimo wszystko czekam bo jak bedzie dziewczynka to już nie będę miała wiele rzeczy do kupienia, a jak chlopak to będę musiała kupować praktycznie wszystkie ubranka
mam tak samo jak Ty, ze jeśli będzie dziewczynka to większość rzeczy będę miała po córce. Dla chłopczyka będę musiała kupić cała wyprawkę ubraniowa :)

Mi właśnie też częściowo chodzi o koszta a musimy kupić wszystko a troszkę tego jest. Mam cicha nadzieję, że uda mi się nie szaleć i kupić same najpotrzebniejsze rzeczy 🙂 bo planujemy z końcem roku się przeprowadzić więc czym mniej tym lepiej bo i tak będzie tego ogrom. Może zacznę od komody i takich rzeczy neutralnych 😍

Ja myślę nad dostawka do łóżka, mamy wysokie bo mamy brimnessa z Ikei (jeśli ktoś kojarzy) a łóżeczko kupić już na nowe miejsce takie żeby rosło z dzieckiem. Wózek też chcę neutralny szaro biały ale myślę, że na jeszcze za wcześnie 🙂
miałam przy pierwszym dziecku dostawkę - polecam. Najlepszy zakup 👌 wygoda 100% ☺️
 
Do góry