reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Ja zakazu poki co nie mam ale ze strachu że coś się może stać sama wprowadziłam zakaz 🙈 może przesadzam, po prostu głowa pracuje i boję się zaszkodzić, ale na następnej wizycie zapytam otwarcie czy można 😉
Zapytaj otwarcie.. dla nich to norma :) Ja dopoki nie dostalam zakazu z powodu plamien zupelnie nie mialam obaw. W zdrowej ciazy seks nie powinien byc problemem. Mam nadzieje, ze w drugim trymestrze dostaniemy zielone swiatlo.
 
reklama
Ja moja gin pytałam otwarcie i o moje podkręcone libido i o możliwość sexu. Dla lekarza to całkiem normalne i lepiej się zapytać. Jeśli ciaza rozwija się prawidłowo i kobieta czuje się dobrze i macie ochotę to nie ma powodów do celibatu .podobno doznania moga byc duzo intensywniejsze...🥰🤭
 
No to się cieszcie że możecie korzystać [emoji16]
Ja jeszcze jakoś daje radę bo i tak bym się bała zbliżenia i że zaszkodzę dziecku..
gorzej z mężem, śmiałam się że jak coś to wybaczę mu zdradę haha [emoji1787][emoji1787]
 
Hej, jak dobrze pójdzie będę mama wrześniowa. Mam do Was pytanie dziewczyny ogólnie jak się czujecie? To moja pierwsza ciąża, udało się na aromeku miec owulacje bo miałam cykle bezowulacyjne. Jestem teraz na początku na usg jest pecherzyk ciążowy a może nawet dwa:) Biorę 3×1 duphaston, 1×acard, zastrzyki z neoparin, na noc cyclogest i Glucophage 1000xr, mam też w zanadrzu nospe forte, gdyż moja ginekolog powoedziala że nic nie ma prawa boleć itp. Jak jest u Was? Czy niektóre z Was mają podobny zestaw? Czy bierzecie nospe? Obawiam się trochę tej nospy :( czytalalm w necie że czasami bole występują gdyż "macica się rozciaga". Ale i tak jest to wszystko stresujace.
 
To u nas mąż wprowadził celibat ☹️ powiedział, że się boi i przynajmniej do końca I trymestru nie ma opcji. No i cóż mi zostało mam nadzieję, że mu minie z ginekologiem pogadam czy możemy 🙂 dzisiaj mnie coś brzuch pobolewa na szczęście tak po bokach, chociaż w macicy też mnie zakluło z rana. Oczywiście stresik jest ale odliczam dni do wizyty.
Ginekolog kazał mi badać ciśnienie bo nam niby wysokie ale chyba mam uczulenie na niego bo w domu wsztstko w normie 😂 wczoraj u kardiologa w sumie też ale holtera mi kazał założyć więc czeka mnie to w lutym...
Oraz krzywa cukrowa do zrobienia 01.02 i zobaczymy co dalej.
Byłyście już u dentysty?
 
A mogę spytać jakie u Ciebie FHR na genetycznym i co lekarz mówił?
Ale to miałam z poprzedniej ciąży akurat. W tej nie byłam na prenatalnych. Na wątku zamkniętym więcej napisze. Wtedy miałam 181/min i wpisała podejrzenie brachykardii - mówiła , że woli dopisać , chociaż miewała dzieciaczki z tętnem ponad 200. Ale ze ciut za dużo jednak wyszło. No to...
Ale fakt , byłam zdenerwowana. Ciśnienie mi skoczylo. Tętno do 120. Fakt że ja mam wogole tętno wysokie sama od siebie. No ale. Dlatego powiedziała, że USG samo z siebie jest wspaniałe. Nie ma wad. A serduszko mam iść z tą wiedzą, że jest ok, do szpitala na prenatalne (z racji wieku miałam za free) a tam już pięknie 156/min. I w sumie całą ciążę było 140-160.
To było "najgorsze" USG w tamtej ciąży. Przed wizytą w nocy spać nie mogłam. Ale my na serio latami się staraliśmy. Odpuściliśmy kilka lat temu. A tu taka niespodzianka.
 
U ginekologa to raczej same intymne sprawy! 😂 "kto pyta, nie błądzi" :) tylko nie mów mu, ze przeczytałaś na forum, tylko tak dla własnej świadomości :)
Dobra dobra, zapytam 😁 Póki co to u mnie i tak kiepsko z nastrojem do amorów, więc i tak nie mam ochoty 😁 Także dlatego do tej pory nawet nie zastanawiałam się, żeby o to zapytać
 
To u nas mąż wprowadził celibat ☹️ powiedział, że się boi i przynajmniej do końca I trymestru nie ma opcji. No i cóż mi zostało mam nadzieję, że mu minie z ginekologiem pogadam czy możemy 🙂 dzisiaj mnie coś brzuch pobolewa na szczęście tak po bokach, chociaż w macicy też mnie zakluło z rana. Oczywiście stresik jest ale odliczam dni do wizyty.
Ginekolog kazał mi badać ciśnienie bo nam niby wysokie ale chyba mam uczulenie na niego bo w domu wsztstko w normie 😂 wczoraj u kardiologa w sumie też ale holtera mi kazał założyć więc czeka mnie to w lutym...
Oraz krzywa cukrowa do zrobienia 01.02 i zobaczymy co dalej.
Byłyście już u dentysty?
Ja na szczęście w listopadzie świeżo co zakończyłam leczenie zębów, miałam nosa chyba, żeby się za to zabrać wcześniej 😁 Dr kazał przyjść na kontrolę za pół roku, więc dopiero wtedy się wybiorę na wizytę ponownie 🙂 No chyba, że coś nagle zaboli to wiadomo 😅😁
 
reklama
Ja byłam umówiona na wizytę jakieś dwa tyg wcześniej do dentysty ale miałam takie mdłości że odwołała bo jakbym miała siedzieć z otwartą buzia tyle czasu to boję się że bym zwymiotowalam 😁 pójdę jak się uspokoi trochę 🙂
 
Do góry