reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Czesc dziewczyny 🙂 czy tylko ja tak długo spie?spalam dzisiaj do 10 fakt ze rano syn mnie obudzil zanim wyszedl do szkoły maz go szykował ale jak wyszli poszlam dalej spac .😁
Myslalam ze mdlosci mi przechodzą a tu wczoraj taka niespodzianka wizyta w wc 🤮 widać jednak jeszcze nie przechodza 🤔
 
reklama
Podczas moich mdłości, które trwały wiecznie też piłam colę. Byłam tak wymęczona, że mój organizm przyjmował tylko wodę, chleb, nerkowce i właśnie colę. Nie piłam jej w dużych ilościach ale wiesz mi było mi wszystko jedno. Dodam, że mdłości miałam od samego początku do około 11 tygodnia. Teraz już powolutku zaczynam jeść zdrowo. Choć i tak nie ma szału 😂. Lekarz mówił, że nie mam jeść nic na siłę ponieważ i tak wyląduje w wc.
Moje obecne hity żywieniowe to: pałeczki kukurydziane, groszek z marchewką, kiwi, winogrona i pulpety w sosie koperkowym 😍😍😍😍

A wy jakie macie swoje hity żywieniowe?
Hehe No to u mnie z Mdłościami jest tak, że nadal je mam. Jedyny plus , że już nie 24 na dobę. Dziś 10tc +3 dni. Mdłości łapią mnie od popołudnia do późnego wieczoru. Jeśli czuje się dobrze , zjem normalnie obiad , ale nie wszystko , nadal mam większy brak apatytu. Bez zmian od samego początku wchodzą mi jabłka , borówki. Pić mogę tylko zimny sok z pomarańczy , świeżo wyciśnięty i przez słomkę , i woda z cytryna tez zmia. Wcześniej nic do picia nie wchodziło. Jeśli już lepiej sis czuje to mogę zjeść kanapkę , kurczaka i frytki domowe ( to od niedawna ). I wczoraj pochlipałam trochę kapuśniaka , dziś też spróbuje bo zdobiłam na dwa dni. Obecnie czuje , że mam ochotę na te domowe frytki , trzymają mnie dłużej , nie jestem taka głodna szybko. Chyba to tyle z mojego menu ciążowego. Jeśli czuje się tragicznie to tylko jabłka.
 
Dziewczyny a czy, gdy muszę wyleczyć zęba to mogę w ciąży mieć znieczulenie?
Można, tylko uprzedz stomatologa
Co dzisiaj robicie na obiad? U mnie dzisiaj tylko rosół bo ostatnie dwa dni jak robiłam konkretne obiady to zjadłam parę widelców i nie miałam w ogóle ochoty. Jednak zupy mi wchodzą najlepiej.
Ja czerwony barszcz zrobię [emoji1786]
W II trymestrze też się wybiorę na sprawdzenie ząbków. Napiszcie, czy u Was ceny wizyty u stomatologa dużo poszły w górę przez Covid.
Ta do której chodziłam wiele lat podniosła o 50zl zmieniłam na inną tańsza jestem bardzo zadowolona
Już po wizycie, wszystko jest w porządku, dzidziuś wygląda zdrowo :)
Super, gratulacje [emoji4]
 
Dziewczyny , a mam takie pytanko , czy zdarzyło Wam się zjeść coś lub wypić co obecnie w ciąży zabronione ? Mam wyrzuty sumienia bo kiedy miałam / mam mega mdłości , napije się kilka łyków Coca coli. Już nie pije dużo , tylko do momentu by mi się odbiło bo przynosi mi to ulgę, ale mimo wszystko mam wyrzuty sumienia. Co prawda nie pije Coca coli czy innych napojów , nawet kawy. Nie piłam nawet przed ciążą , ale przy tych okropnych mdłosciach kilka łyków Coca coli dawało ukojenia , pomagało by mi się odbiło. Wczoraj przy wieczornych mdłosciach wzięłam kilka łyków. Wiem, że jest niewskazana, ale mam nadzieje , że będzie Ok. Co prawda widziałam kobiety w ciąży , które piją Coca colę czy pepsi w mc Donald, ale ja taka panikara , że wole tego nie robić , a mimo wszystko przy mdłosciach sięgałam po ten napój. 😔😖
Ja na początku piłam pepsi bo tez przynosiło mi ulgę, ja wogole nie pije takich napojów maz się smial właśnie nawet ze mnie ze teraz w ciazy zaczęłam oczywiście juz nie pije bo mi juz zbrzydło, wiec mysle ze tam male ilości nie zaszkodza 😉
 
U mnie banan, sok ze świeżo wyciskanych pomarańczy i chleb (w chwilach nagłego głodu). Ogólnie jem głównie produkty mączne (naleśniki, pierogi, placki ziemniaczane), bo wszystko co z mięsem mnie odrzuca :)
To mamy wspólny napój , tylko sok z pomarańczy i świeżo wyciśnięty 😃. Tylko u mnie koniecznie z kostkami lodu i słomka do picia. Ogółem pic mogę tylko zimne 🤷🏻‍♀️
 
Dziewczyny ajak to jest z rybami takimi np wedzonymi na zimno i na gorąco, jecie? Jak np w Biedronce czy Lidlu są makrele, łososie wędzone i na zimno i na gorąco. Któreś chyba można jeść?
 
reklama
Dziewczyny ajak to jest z rybami takimi np wedzonymi na zimno i na gorąco, jecie? Jak np w Biedronce czy Lidlu są makrele, łososie wędzone i na zimno i na gorąco. Któreś chyba można jeść?
Chyba można w niewielkich ilościach, niektóre ryby są szkodliwe ze względu na obecność metali ciężkich
 
Do góry