reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

U mnie dziś wg ostatniej miesiączki 12+2 [emoji2] i czuję się bardzo dobrze dziś. Ostatnie 2 noce po tych bólach głowy były spokojne i długie. Nie budziłam się, nawet na siku [emoji3059]

A prenatalne będę mieć za 2 dni [emoji2962] czyli 12+4. I siedzę już i odliczam.

Dziewczyny czy wam też już widać brzuch??? To moja 1 ciąża więc myślałam że to spokojniej będzie postępować, a tu normalnie okrągła mała baryłka [emoji846] będę musiała dziś ubrać luźną bluzkę bo wpadają znajomi a jeszcze nikt nic nie wie.
 
reklama
Czy te dodatkowe badania genetyczne sanco czy nifty pokazujecie, konsultujecie z waszym ginekologiem czy to tylko dla waszej informacji zostawiacie?
Ja rozmawiałam z moim jakie poleca i ogólnie polecił, żeby coś więcej zrobić bo usg genetyczne to tylko 80% pewności. Robię ten test totalnie poza jego gabinetem, oddzielnie i na pewno po wynikach wezmę je, żeby spojrzał. :)
 
U mnie dziś wg ostatniej miesiączki 12+2 [emoji2] i czuję się bardzo dobrze dziś. Ostatnie 2 noce po tych bólach głowy były spokojne i długie. Nie budziłam się, nawet na siku [emoji3059]

A prenatalne będę mieć za 2 dni [emoji2962] czyli 12+4. I siedzę już i odliczam.

Dziewczyny czy wam też już widać brzuch??? To moja 1 ciąża więc myślałam że to spokojniej będzie postępować, a tu normalnie okrągła mała baryłka [emoji846] będę musiała dziś ubrać luźną bluzkę bo wpadają znajomi a jeszcze nikt nic nie wie.
U mnie też już widać , z rana kulka , ale jak tylko coś zjem to chyba wzdęcia dostaje i wyglądam na 5 miesiąc. 😜 Teraz ranki aż do południa mam lżejsze i więcej wtedy mogę zjeść , niż mi ciąża pozwala i chyba dlatego brzuch jest większy. Rano taka mała fajna kulka.
 
Ja rozmawiałam z moim jakie poleca i ogólnie polecił, żeby coś więcej zrobić bo usg genetyczne to tylko 80% pewności. Robię ten test totalnie poza jego gabinetem, oddzielnie i na pewno po wynikach wezmę je, żeby spojrzał. :)
No właśnie mój odradzał póki co, że szkoda pieniędzy, że przecież nic się nie dzieje, żeby się wstrzymać do prenatalnych - mam za tydzień. Według niego gdyby coś było widać, że jest nie tak już by widział na USG [emoji848]
 
Hej, Wy już takie wysokie tygodnie, a ja dopiero 8+5 [emoji16] też rano niestety pobiegłam do łazienki z zamiarem wymiotów, ale chyba nie było czym [emoji16] ogólnie już 3 kg schudłam, jem więcej niż zawsze, ale zaczęłam brać eutyrox, po którym 3 lata temu schudłam 20kg i dlatego pewnie taka reakcja, niby najniższa dawka, ale działa, mam nadzieję, że TSH spadło..
Po tym leku waga spada? Ja zaczelam brac lewotyroksyny 50 mg w pazdzierniku ale w 4 tc zwiekszyla mi lekarka na 75 mg ( Tsh -3.45) w tym tygodniu bede znow miala badanie i mam nadzieje ze spadnie...
 
Ja myślałam, że mam 12+5 (tak wychodziło z usg) a już na badaniach wyszło, że jestem 13+2 :D
To aż taka różnica? Jak to możliwe? 😁 Myślałam, że jak już to max parę dni.
U mnie dziś wg ostatniej miesiączki 12+2 [emoji2] i czuję się bardzo dobrze dziś. Ostatnie 2 noce po tych bólach głowy były spokojne i długie. Nie budziłam się, nawet na siku [emoji3059]

A prenatalne będę mieć za 2 dni [emoji2962] czyli 12+4. I siedzę już i odliczam.

Dziewczyny czy wam też już widać brzuch??? To moja 1 ciąża więc myślałam że to spokojniej będzie postępować, a tu normalnie okrągła mała baryłka [emoji846] będę musiała dziś ubrać luźną bluzkę bo wpadają znajomi a jeszcze nikt nic nie wie.

U mnie też już widać , z rana kulka , ale jak tylko coś zjem to chyba wzdęcia dostaje i wyglądam na 5 miesiąc. 😜 Teraz ranki aż do południa mam lżejsze i więcej wtedy mogę zjeść , niż mi ciąża pozwala i chyba dlatego brzuch jest większy. Rano taka mała fajna kulka.
Tak, u mnie też już widać. Wieczorem to właśnie baaardzo jak dochodzą wzdęcia, a i rano je widać chyba. Bo nie wiem czy już powinnam mieć aż taki wystający brzuch 😁 Zwłaszcza, że to pierwsza ciąża, więc niby powinien pojawiać się później. Ale ja to nie mogę się już doczekać brzuszka 😍
 
Ja rozmawiałam z moim jakie poleca i ogólnie polecił, żeby coś więcej zrobić bo usg genetyczne to tylko 80% pewności. Robię ten test totalnie poza jego gabinetem, oddzielnie i na pewno po wynikach wezmę je, żeby spojrzał. :)
Mi pobrano krew w gabinecie lekarza, wcześniej z lekarzem rozmawialiśmy na ten temat i w sumie mogę powiedzieć, że lekarz był neutralny. Moim zdaniem jak jest budżet, to warto zrobić.
 
Ja się umówiłam na prenatalne 12 lutego przez te 3 tygodnie to chyba nie wytrzymam z niecierpliwości 😣 Strasznie mi się dłuży ten pierwszy trymestr i wizyty, może to dlatego, ze żyje z ciągłą obawą żeby było wszystko w porządku🤷🏻‍♀️
 
reklama
Ja się umówiłam na prenatalne 12 lutego przez te 3 tygodnie to chyba nie wytrzymam z niecierpliwości 😣 Strasznie mi się dłuży ten pierwszy trymestr i wizyty, może to dlatego, ze żyje z ciągłą obawą żeby było wszystko w porządku🤷🏻‍♀️
Ja mam tak samo 😭😭 a jesscze nie mialam zadnej wizyty u lekarza... wiec prenatalne pewnie dopiero pod koniec stycznia...
 
Do góry