reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Ja tez mam jakieś dziwne opory mimo ,że lekarka juz podczas ostatniej wizyty prawie 2 tyg temu mowila ze juz śmiało można mówić bo wszystko wygląda dobrze. Od ok.8 tc wiedza tesciowie. Moja mama od początku. Na dzień babci(dzien po prwntalnych) powiedzieliśmy babci męża- ale byl szał! Zaraz oczywiście dowiedzialy się 2 siostry teściowej . Musiałam tez powiedzieć mojej szefowej i koleżance z biura,ktora mnie zastępuje . Nie mówimy nikomu więcej -jakos sie boje. Nawet ciuchy ciazowe balam się kupić przed prenatlanymi....dziwne to bardzo-calkiem irracjonalne ale jednak tak mam...
Z ubraniami mam to samo... wiem że takie myślenie nie pomaga ale to silniejsze. Mam nadzieję że po wizycie, kiedy usłyszę że wszystko gra (oby) to będę trochę spokojniejsza. Jeszcze tylko 2 dni ☺️
 
reklama
Ale mi narobiłaś ochoty na lody z maka 🤤 nie pamiętam kiedy je ostatnio jadłam 😶


Co do "cieszenia się z ciąży", nie wiem ale ja się mega uspokoiłam po ostatniej wizycie 9+2 jakoś tak było, od tamtej pory nie mam takich chwil jak wcześniej, że wyobrażałam sobie najgorsze. Tak mi to pomogło odetchnąć psychicznie, teraz czuję się pod tym względem zdrowsza :) dopiero od tamtej wizyty jestem tak naprawdę spokojna, że wszystko będzie dobrze, wcześniej tak sobie tylko wmawiałam ;)
To tym bardziej czekam na moją wizytę 😁
 
A co do cieszenia sie z ciazy to w pierwszej tego dnia co zrobilam test pojechalam do sklepu i kupilam ubranka 🤣🤣🤣 oczywiscie w dnii testu czulam ze bedzie dziewczynka i byly tez sukienki... ok 14 tc kupilam w aptece test na plec ( podobno 70% szans ze bedzie prawidlowu wynik) no i wyszedl mi chlopak, moja tesciosa dodala ze bedzie drugi Mariuszek ( moj maz) a ja plakalam z 3 godziny :) urodzilam syna i jestem najszczesliwsza :) w tej ciazy doszly mi choroby ktore czytalam ze powoduja poronienie wiec oprocz mamy nikomu nie mowilam ale.... powiedxielismy tesciowej ze wzgledu na covid z zaznavzeniem zeby nikomu nie mowic a w ciagu tygodnia wszyscy z meza rodziny nam gratulowali 🤕
Haha tez powiedzielismy tesciom, mieli nie mówić a tydzień później już wygadali... niby tylko siostrze męża ale mimo to. Chcieliśmy jeszcze poczekać bo różnie bywa. Ale już po fakcie 😅
 
u mnie też dziś 9 tydzień, z tym, że ja mam termin według OM na 29.08. A według ostatniego USG na 27.08. Ja rano weszłam w aplikację, która mi wskazywała, że wybił 9 tydzień i było zdanie: W 9 tygodniu możesz odczuwać silniejsze mdłości, śmiałam się, ale po śniadaniu leciałam do toalety, z tym, że znowu blokada i nic, więc dalej mnie trochę męczy 🙊
Na śniadanie mąż zagrzał kiełbaski, ale nie byłam w stanie zjeść, a jak pomyślę o jakimś mięsie, szynce to od razu mnie odrzuca.

Miłego dnia wszystkim 😘
U mnie też wybił dziś ten tydzien i ta sama informacja 😅 ale podobno gorzej już nie będzie 🤔
 
Mam tak samo. Postanawiam sobie że będę się cieszyć, ale nie potrafię. Po prostu się boję się cieszyć, bo co jeśli pójdzie coś nie tak.... Też jestem na siebie zła za to. To moja pierwsza ciąża, dzisiaj 12+2, nic jeszcze nie kupuję. Już się denerwuję przed badaniami prenatalnymi. Mam nadzieję, że może po nich trochę odetchnę, ale coraz mniej jestem przekonana;) Mąż za to wydaje się zupełnie wyluzowany, nie denerwuje się i nie rozumie czemu tak przeżywam, przecież będzie dobrze;)
Czyli nie jestem sama 😉 ja wcześniej na wczesnym etapie poronilam i od tej pory zupełnie inaczej podchodzę do obecnej ciąży. Wiem, że na to nie ma reguły i tym razem liczę mocno że będzie dobrze. Mimo wszystko trzeba być dobrej myśli, a te złe odganiac. Ale czemu to takie trudne
..? 😅
 
A mogę zapytać, dlaczego masz zalecone cesarskie cięcie? Sama myślę, że będę je miała dlatego pytam 😁

Tak, będzie grupa zamknięta tylko jeszcze dokładnie sama nie wiem kiedy. Jakiś czas temu dziewczyny zbierały nicki i wtedy te osoby mają dostęp do tej grupy 🙂
Ja mam cesarke bo to moja trzecia ciąża a poprzednie dwie to cesarskie ciecie. Nie polecam ale nie mam wyjścia w sumie :/ pierwsza dlatego ze w 37 tygodniu od kaszlu złamałam żebro i prawie przebiło mi płuco, wiec emergency i cesarka. A druga bo blizna za słaba na vback. Teraz będzie 6 lat przerwy od poprzedniej ale i tak 10 dni wcześniej tniemy... to będzie moja ostatnia ciąża :(
 
Ostatnia edycja:
Wiem, że jeszcze za wcześnie, ale czy zastanawiałyście się czy będziecie zabezpieczać krew pępowinowa po porodzie? Mamusie po porodach, korzystałyście z tej opcji?
Jak byłam na prenatalnych to wzięłam ulotki na ten temat. Bardzo interesuje mnie ten temat bo staram się świadomie podchodzić do ciąży, ale koszty są duże.
 
Wiem, że jeszcze za wcześnie, ale czy zastanawiałyście się czy będziecie zabezpieczać krew pępowinowa po porodzie? Mamusie po porodach, korzystałyście z tej opcji?
Jak byłam na prenatalnych to wzięłam ulotki na ten temat. Bardzo interesuje mnie ten temat bo staram się świadomie podchodzić do ciąży, ale koszty są duże.
O to samo miałam pytać :) koszty dość duże, ale w razie W... Ciężki temat który będę pewnie wałkować całą ciążę :)
 
reklama
Ja tez mam jakieś dziwne opory mimo ,że lekarka juz podczas ostatniej wizyty prawie 2 tyg temu mowila ze juz śmiało można mówić bo wszystko wygląda dobrze. Od ok.8 tc wiedza tesciowie. Moja mama od początku. Na dzień babci(dzien po prwntalnych) powiedzieliśmy babci męża- ale byl szał! Zaraz oczywiście dowiedzialy się 2 siostry teściowej . Musiałam tez powiedzieć mojej szefowej i koleżance z biura,ktora mnie zastępuje . Nie mówimy nikomu więcej -jakos sie boje. Nawet ciuchy ciazowe balam się kupić przed prenatlanymi....dziwne to bardzo-calkiem irracjonalne ale jednak tak mam...

Jejku mam to samo🤦‍♀️ do prenatalnych nawet nie oglądałam rzeczy dla dziecka. I od dzisiaj szperam w necie. Znalazłam sobie poduszke banan, ciuszki dla dziecka czy nawet teraz szukam ciuchów ciążowych.. 🤷‍♀️

U nas w pierwszej ciąży moja mama powiedziała wszystkim o ciąży, mimo naszej prośby aby dotrzymać tajemnicy.. A teraz nie wiem czy komuś mówili bo nikt jeszcze nie gratulował.
 
Do góry