reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2021

Hej dziewczyny. ☺Chciałabym Was prosić o poswiecenie 3 minut i wypełnienia ankiety na temat żywienia kobiet w ciąży. Ankieta jest krotka a napewno pomoze przy pracy licencjackiej. Z gory dziekuje bardzo 😘
 
reklama
Ale masz stwoerdzoną cukrzyce ciązowa? Mi jeden parametr przeskoczyl podad norme nieznacznie i mama stwierdzoną cukrzyce. Dzis mierzylam cukier 2.15 h po posilku a tam wynik 55 czyli za niski...zalamac sie mozna [emoji24]

Kochana cukru nie mierzymy po takim czasie. No chyba ze zle sie czujesz bo taki spadek toi po 2 godzinach jest nie dobry. Powinnas mierzyc godzine po ( musi byc do 140) ewentualnie 2 godziny po do 120. Ale 55 toi tak znaczy ze cos nie tak. Czy losilek byl dobrze zbilansowany?
 
Kochana cukru nie mierzymy po takim czasie. No chyba ze zle sie czujesz bo taki spadek toi po 2 godzinach jest nie dobry. Powinnas mierzyc godzine po ( musi byc do 140) ewentualnie 2 godziny po do 120. Ale 55 toi tak znaczy ze cos nie tak. Czy losilek byl dobrze zbilansowany?
Moze poprostu zle zmierzylam..w szpitalu przy rejestracji do poradni diabetologicznej Pani powiedziala zeby mierzyc po 1 h po posilku liczac od pierwszego kęsu...
 
Ale masz stwoerdzoną cukrzyce ciązowa? Mi jeden parametr przeskoczyl podad norme nieznacznie i mama stwierdzoną cukrzyce. Dzis mierzylam cukier 2.15 h po posilku a tam wynik 55 czyli za niski...zalamac sie mozna 😭
Hej, mi wyszło po badaniu glukozy po 2h za wysoki o około 10 jednostek i tez powiedzieli ze cukrzyca. Aktualnie mierze cukier juz 3 miesiące i nie przekraczam żadnych norm. Polozna mowi ze mam się nie martwić bo cukier wzorowy. Jak masz za niski cukier po 1h lub po 2h to znaczy ze musisz jesc poprostu inaczej, należy podnieść cukier A nie go zbijać, więc nie radzę stosowac produktów o niskim indeksie glikemicznym bo w ten sposób tez mozesz narobić sobie i dziecku biedy. A na te badanie trzeba brać poprawkę i to sporą bo tam zawsze wychodzi rozbieżność i odrazu mówią CUKRZYCA. Ja się właśnie przez to niepotrzebnie stresu nakadlam i tez za mocno zbiłam cukier którego zbijać nie musialam.
 
Moze poprostu zle zmierzylam..w szpitalu przy rejestracji do poradni diabetologicznej Pani powiedziala zeby mierzyc po 1 h po posilku liczac od pierwszego kęsu...

Sprawdzaj godizne po. Jak beda podobne akcje zadzwon do diabetologa.

Hej, mi wyszło po badaniu glukozy po 2h za wysoki o około 10 jednostek i tez powiedzieli ze cukrzyca. Aktualnie mierze cukier juz 3 miesiące i nie przekraczam żadnych norm. Polozna mowi ze mam się nie martwić bo cukier wzorowy. Jak masz za niski cukier po 1h lub po 2h to znaczy ze musisz jesc poprostu inaczej, należy podnieść cukier A nie go zbijać, więc nie radzę stosowac produktów o niskim indeksie glikemicznym bo w ten sposób tez mozesz narobić sobie i dziecku biedy. A na te badanie trzeba brać poprawkę i to sporą bo tam zawsze wychodzi rozbieżność i odrazu mówią CUKRZYCA. Ja się właśnie przez to niepotrzebnie stresu nakadlam i tez za mocno zbiłam cukier którego zbijać nie musialam.
Kazde przekroczenie jest juz cukrzyca. A dieta z niskim ig nikt sobie krzywdy nie narobi bo to dieta naprawde zdrowa , bogata w warzywa, zdrowe produkty i w prlni zbilansowana. A co do mega spadkow to poprostu trzeba zmienic czestotliwosc posilkow i jesc czesciej ale nadal zdrowo.
 
Sprawdzaj godizne po. Jak beda podobne akcje zadzwon do diabetologa.


Kazde przekroczenie jest juz cukrzyca. A dieta z niskim ig nikt sobie krzywdy nie narobi bo to dieta naprawde zdrowa , bogata w warzywa, zdrowe produkty i w prlni zbilansowana. A co do mega spadkow to poprostu trzeba zmienic czestotliwosc posilkow i jesc czesciej ale nadal zdrowo.
Tak zgadzam się, ale mimo wszystko trzeba podnieść indeks glikemiczny bo odbije jej się to w drugą stronę. Widzę po sobie, aktualnie jem co 2,5-3h ale jak zjem posiłek o niskim indeksie to mam za niski cukier. Tak jest jak ktoś Ci mowi na siłę ze masz cukrzyce. Jestem po szkole w zawodzie żywienia i na prawdę znam się na tym i wiem co mówię ;)
 
Tak zgadzam się, ale mimo wszystko trzeba podnieść indeks glikemiczny bo odbije jej się to w drugą stronę. Widzę po sobie, aktualnie jem co 2,5-3h ale jak zjem posiłek o niskim indeksie to mam za niski cukier. Tak jest jak ktoś Ci mowi na siłę ze masz cukrzyce. Jestem po szkole w zawodzie żywienia i na prawdę znam się na tym i wiem co mówię ;)
To by się u mnie zgadzało gdyż jakieś 2tyg mam niższe cukry niż zazwyczaj miałam przy badaniach, nawet 3 razy na czczo poniżej 70,czyli to by była wina zbyt niskiej glikemocznosci posiłków? Dobrze zrozumiałam?
 
To by się u mnie zgadzało gdyż jakieś 2tyg mam niższe cukry niż zazwyczaj miałam przy badaniach, nawet 3 razy na czczo poniżej 70,czyli to by była wina zbyt niskiej glikemocznosci posiłków? Dobrze zrozumiałam?
W moim przypadku tak właśnie było. Zbyt niska glikemicznosc posiłków. Polozna powiedziała mi żebym w takim wypadku jadla wszystko normalnie, mierzyla cukier i odstawiła ewentualnie tylko to vo mocno podbije mi cukier. Do dziś dnia nie trafiłam na produkt przez który miałabym tak wysoki cukier zeby był poza dozwolona norma :) a mierze juz 4 miesiące, także trzeba do wszystkiego podchodzić zdrowo rozsądkowo, a nie na zasadzie bo powiedzieli zeby odstawić wszystko...Bo to tez nie jest dobre :)
 
Hej dziewczyny! Gratulacje ogromne dla Was! Pisze krótko w imieniu jednej z mam, która urodziła Helenkę w maju 2020 roku ale niestety są w szpitalu bo mała jest po drugiej operacji serducha. Operacja się udała ale mała ma sepsę i wysiadają pokolei płuca, nerki, trzustka. Liczy się każda minuta by podać drugi lek który kosztuje kilka tysięcy euro- jeżeli możecie pomóżcie, bo dziewczyna została z problemem sama bez wsparcia ojca dziecka 😞 Dziękuje za każdą złotówkę która jest na wagę złota!🙏🏼 Tutaj opis choroby małej i zbiórka środków - Link do: Operacja ratująca życie/ leczenie po operacji/ rehabilitacja i leki SYTUACJA JEST DRAMATYCZNA ŚCIGAMY SIĘ Z CZASEM | zrzutka.pl . Przepraszam, że tak brzydko wchodzę na forum i proszę o środki ale zostało 6 godzin na uzbieranie 1500 zł.
W każdym razie : Życzę Wam spokojnej końcówki ciąży i zdrowych bobasów! Powodzenia! ❤️ Pozdrawiam Mama Stasia (2020) i Zuzi (2018) 😘
 
reklama
Do góry