reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Moja szwagierka wlasnie chodzi do niej w ciąży - ma usg co miesiąc, bada ja tez na kazdej wizycie na fotelu, zleca wszystkie badania, nawet na prenatalne ją wysłała na nfz, mimo ze ma ciążę książkowa i nie ma nawet 30 lat. Zawsze odpisuje na smsy, odbiera telefony. Przyjmuje tez oczywiscie prywatnie, ale powiedziala jej, ze nie ma potrzeby zeby chodzila do niej prywatnie. No pierwszy raz sie spotkalam z takim podejsciem. Kilka tysiakow mozna jednak zaoszczedzic dzieki takiemu lekarzowi.
Brzmi super ! :)
Ja mam lekarza prywatnie a do drugiego chodzę do luxmed właśnie po darmowe badania
 
reklama
Dziewczyny,czy w Pl mozna zmienic lekarza podzczas ciąży?

Ja chcialam to zrobić ,to u mnie jest to mozliwe dopiero od nowego trymestru.
I najczesciej nikt juz nie chce przyjmowac pacjentek "od kogos innego".

Pota tym zastanawialam sie ,aby chodzic ekstra prywatnie,ale na pierwszej wizycie musialam podpisać dokument,ze oswiadczam,iz nie chodze do innego ginekologa,ze nie mam gdzies indziej zalozonej karty ciąży itd..

To mnie zszokowało...
No pewnie, że mozesz. To do kogo chodzisz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie
 
Dziewczyny,czy w Pl mozna zmienic lekarza podzczas ciąży?

Ja chcialam to zrobić ,to u mnie jest to mozliwe dopiero od nowego trymestru.
I najczesciej nikt juz nie chce przyjmowac pacjentek "od kogos innego".

Pota tym zastanawialam sie ,aby chodzic ekstra prywatnie,ale na pierwszej wizycie musialam podpisać dokument,ze oswiadczam,iz nie chodze do innego ginekologa,ze nie mam gdzies indziej zalozonej karty ciąży itd..

To mnie zszokowało...
Bo nie mozesz mieć dwóch prowadzących na NFZ
Prywatnie możesz i 5 mieć :)
 
Może to głupie pytanie, ale jak zapisać się teraz na NFZ do lekarza? Od 8 lat mam prywatna opiekę medyczna i już nawet nie wiem jak to się dzisiaj robi 😄 chyba można przez Internet?
 
Zawsze można je dodać. Tak to zwykle działało
Z mojego doświadczenia powstaną wtedy bez sensu dwa wątki, bo w tym publicznym nikt nie wyszuka kilkaset postów wstecz ze jest prywatna grupa i trzeba o coś napisać.
Dlaczego nie chcesz poczekać na dziewczyny z końcówki?
Przecież to coś co można spokojnie zrobić za miesiąc jak wszystkie już tu będziemy, tu stwórzmy fajną grupę i dopiero przenieśmy się na prywatny wątek.
Jesteśmy tu anonimowo, nikt nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem, pewnie później na prywatnej grupie pojawią się jakieś zdjęcia itp ale po co się spieszyć ?
 
Też jestem ciekawa :) 4 lata temu jak szłam na NFZ to trzeba było dzwonić rejestracji, a wiadomo jak jest z odbieraniem telefonów w tych rejestracjach [emoji16]

Jestem już po wizycie, dzisiaj mam 5t4d więc był tylko pęcherzyk i ciałko żółte. Kolejna wizyta za 2 tygodnie. Przez plamienia mam brać luteinę i dużo odpoczywać.
Może to głupie pytanie, ale jak zapisać się teraz na NFZ do lekarza? Od 8 lat mam prywatna opiekę medyczna i już nawet nie wiem jak to się dzisiaj robi [emoji1] chyba można przez Internet?
 
reklama
Do góry