reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dołączam do klubu. Ja też słabo śpię i dziś też od 4 na nogach :( oczy mnie szczypią, a gdzie tu do wieczora ;)
A ja dzis mam wolne i w zasadzie byla to jedyna okazja od ponad tygodnia na wyspanie sie (wczesniej mialam do pracy na 6.00),ale o 7.00 obudzil mnie syn,ze boli go głowa.
Pozniej do 8.00 musialam czekac ,aby zadzwonic do szkoly,ze nie przyjdzie ,wiec znowe sie nie wyspalam :crazy:
 
reklama
Kochane Ciesze się z wyśmienitych wieści po wizytach moja dopiero 17 stycznia.
Ja dzisiaj jestem na teście obciążenia glukozy z powodu cukrzycy ciążowej ktora mi wyszla w poprzedniej ciąży....
Oczywiscie na starcie przerazila mnie kolejka do pobrania, choć nastawiłam sie juz na starcie że będę czekać bo i tak mi sie nie spieszy.jednak Pani w rejestracji dala mi numerek zero i powiedziała ze przy teście tolerancji glukozy wchodze bez kolejki zeby się wyrobic w czasie pracy punktu pobran.
Cóż .. niechętnie stanęłam pod drzwiami punktu przepraszając czekających ze mam pierwszeństwo wejscia z powodu testu.
Niestety na wszystkich w poczekalni trafila sie jedna bardzo niemila starsza Pani, ktora zaczela swoj wywod od tego ze ona kiedys tez byla w ciazy i nikt jej w sposób uprzywilejowany nie traktował później zarzucila mi ze 5 osob moze wejść a później dopiero ja .. ciąża to nie choroba itp
Z racji hormonów i mojego słabego charakteru poryczalam sie jak bóbr az nie mogłam sie przed dobre 15 minut uspokoić.
Plus z tego ze reszta ludzi w poczekalni zaczela mnie bronic prze ta wstretna baba.
Zastanawiam sie czy ja tez na starosc bede taka niemiła?
Buziaki dla Was.
Powiem szczerze, że ja nauczyłam się opanowania w pracy. Pracuje w sklepie i zazwyczaj to starsze kobietki przychodzą na zakupy, miałam kiedyś sytuację, że jedna się rzuciła do mnie bo z długiej kolejki do kasy zawołałam kobietę w ciąży informując, że kobieta ma pierwszeństwo. Poinformowałam, że takie jest prawo w sklepie i ja jako kobieta będę tego prawa przestrzegać. Słuchajcie może i ciąża to nie choroba, ale jakieś odruchy ludzkie i uprzejmość w każdym wieku powinne być zachowane.
 
Dokładnie, dlatego np w komunikacji miejskiej powinno ustępować się miejsca osobom starszym czy kobietom w ciąży. Niestety niewielu rodziców wpaja to dzieciom.
To fakt... kiedys tutaj w DE jechalam z synem i ustapil miejsca starszej pani.
Ta byla w szoku i powiedziała,ze pierwszy raz sie z tym spotkala 😳
 
Tak? bo ja zetego co pamietam dotyczy to dopiero kobiet w widocznej ciąży... Przynajmniej tak bylo kiedyś.
to chyba jest umowne, kobieta w ciąży to kobieta w ciąży. Wspomniany dzisiejszy przypadek był jeszcze inny ponieważ chodziło o 1,5h badanie glukozy. W mojej przychodni punkt pobrań jest czynny od 8 do 9:30 i zawsze przez pierwsze 10 min pielęgniarka wychyla się czy jest ktoś w na glukozę z obciążeniem. Nie ważne czy ciąża czy nie, to badanie ma bezwzględne pierwszeństwo i takie są zasady przychodni. Jeśli komuś w kolejce się to nie podoba to niech szuka innego punktu pobrań 🤷🏻‍♀️ A z tym pierwszeństwem w ciąży to trochę tak, że może być kobieta w 8 miesiącu co będzie się czuła świetnie, a jest taka co w 8 tygodniu ledwie trzyma się na nogach- chyba nie będziemy wybierać która jest lepsza, a która gorsza…
 
A ja dzisiaj wkurzona na maksa, bo godzinę temu zadzwonili do mnie z Luxmedu że odwołują mi jutrzejszą wizytę i pierwszy termin dopiero na 20 stycznia. Ja do tego czasu chyba oszaleję. Starałam się podchodzić bez emocji do tego wszystkiego bo nawet bety nie robiłam, a tu teraz mnie wkurzyli. A jakbym jechała gdzies na ferie, bo u na zaczynają się od przyszłego tygodnia. Dobrze że niczego nie rezerwowalam.
Jutro chciałam poprosić o skierowanie na badania prenatalne bo bez tego nie mogę ich umówić a teraz jeszcze 9 dni muszę czekać. Oby nie było problemu, no u nas robią je tylko w 2 miejscach w całym mieście.
 
reklama
to chyba jest umowne, kobieta w ciąży to kobieta w ciąży. Wspomniany dzisiejszy przypadek był jeszcze inny ponieważ chodziło o 1,5h badanie glukozy. W mojej przychodni punkt pobrań jest czynny od 8 do 9:30 i zawsze przez pierwsze 10 min pielęgniarka wychyla się czy jest ktoś w na glukozę z obciążeniem. Nie ważne czy ciąża czy nie, to badanie ma bezwzględne pierwszeństwo i takie są zasady przychodni. Jeśli komuś w kolejce się to nie podoba to niech szuka innego punktu pobrań 🤷🏻‍♀️ A z tym pierwszeństwem w ciąży to trochę tak, że może być kobieta w 8 miesiącu co będzie się czuła świetnie, a jest taka co w 8 tygodniu ledwie trzyma się na nogach- chyba nie będziemy wybierać która jest lepsza, a która gorsza…
Wlasnie ta informacje ze czeka mnie dwugodzinne badanie probowalam tej starszej Pani przekazac bo w innym przypadku odstalabym swoje bo wiem ze wchodzenie przed kims bez kolejki powoduje napiecie i nerwy.. tym bardziej ze szkoda mi bylo dzisiaj niektorych bardzo starych ludzi czekających cierpliwie na swoją kolej..🙄
 
Do góry