reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Ja miałam na samym początku, teraz czasami też mam. U mnie zazwyczaj po kilku godzinach nie było znaku po bólu. Może nospa coś pomoże?
Pociesza mnie to, że u Ciebie mija ten ból. Nie chcę się faszerować żadnymi lekami, tym bardziej, że po odpoczynku jest ewidentnie lepiej

Ja mam podobnie , po 8h w pracy czuje taki ból, ale póki co nie biorę żadnych leków, wystarczy że więcej w ciągu dnia leżę albo chodzę jeśli się da ;)
Dzięki za odpowiedź, to chyba w takim razie "normalne"😁
Cześć Dziewczyny, u mnie 9+4, samopoczucie całkiem całkiem. Dziś byłam na badaniach krwi (hiv, kiła, kreatynina itp.) Na 4 lutego pierwsze prenatalne. Nie mogę się doczekać żeby znowu zobaczyć maleństwo 😍 Od 2 tygodni jestem na Euthyroxie bo tarczyca szaleje i ginekolog wolał wdrożyć najmniejszą dawkę. Ściskam Was serdecznie i jeśli przygarniecie mnie do grupy zamkniętej będzie mi bardzo miło. 🌹🌼
Ja też od 2 tygodni jestem na Euthyroxie 0,25 i jak robiłam kontrolne wyniki to się TSH pięknie pomniejszyło. Nawet zastanawiałam się, czy ten skok TSH to nie jakieś chwilowe zachwianie i czy na pewno powinnam brać ciągle lek. Endokrynolog powiedziała, że jak już zaczęłam brać to całą ciążę będę musiała...
 
reklama
Byłam u lekarza, zmieniłam przychodnie i tym razem dr mnie zbadała bardzo dokładnie, pół godziny trwała wizyta , a już traciłam wiarę w lekarzy po tym jak mnie potraktowano w ciąży. Diagnoza- ostre zapalenie gardła, krtani i tchawicy z dużym obrzękiem.Zalecono nebulizacje z nebbudu .Jeśli nie będzie poprawy po 24 h to mam włączyć Encorton( to steryd doustny).Mam też zrobić pełną morfologie i crp.Ogólnie dr się bardzo przejęła i było widać że chce pomóc.Poprzednia dr tak się bała covidu że ustawiła mnie w otwartym oknie i zaglądała do gardła z odległości 1 metra. W gabinecie byłam ok 1 minuty ale zdążyło mnie przewiać.Noc dzis mialam ciężko, kaszel, ból w klatce , wysokie cisnienie,dziś zemdlałam na leżąco.Koszmar jakiś, oby ta infekcja nie zaszkodziła rozwijającemu się dziecku😔 po wieczornej nebulizacji ze sterydem lepiej troche oddycham
Współczuję Tobie. Nebbud pomaga, też go stosuje. Myślałam że dam radę sama to przezwyciężyć, ale kaszel daje się we znaki, więc też robię te nebulizacje. Ten steryd jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, tzn stosują go ciężarne chorujące na astmę. Trzymam kciuki, będzie dobrze! I zdrówka!
 
spokojnie ;) najwazniejsze to sie nie nakręcać😉
Wez sobie faktycznie jakis serial włącz,to nie bedziesz myslec i na pewno Ci sie polepszy.

Ja przed chwila robilam zakupy przez internet to mnie nic nie bolało 😅 a jak skonczylam to znow wszystko wróciło- bo mysle o tym.

Ale tak nawiasem... bylam na toalecie i znow rozowe plamienia... a caly dzien bylo tak ładnie...
zauwazylam,ze na wieczor zawsze wracają.

Dziewczyny,po jakim czasie od rozpoczecia Progesteronu przestalyscie plamić?
Ja tak gdzieś po 1,5 tygodnia.
 
Pociesza mnie to, że u Ciebie mija ten ból. Nie chcę się faszerować żadnymi lekami, tym bardziej, że po odpoczynku jest ewidentnie lepiej


Dzięki za odpowiedź, to chyba w takim razie "normalne"😁

Ja też od 2 tygodni jestem na Euthyroxie 0,25 i jak robiłam kontrolne wyniki to się TSH pięknie pomniejszyło. Nawet zastanawiałam się, czy ten skok TSH to nie jakieś chwilowe zachwianie i czy na pewno powinnam brać ciągle lek. Endokrynolog powiedziała, że jak już zaczęłam brać to całą ciążę będę musiała...
Mnie pierwszy raz zabolał krzyż w dniu spodziewanej @, jak test wyszedł mi pozytywny, i co raz powraca ale myślę że to może coś się rozciąga. Co raz mówię o tym dla ginekologa, żeby mieć spokojną głowę ☺️ a co do tsh ja startowałam z 4.080 wizyta u endokrynologa i wyniki przed wizytą już tsh spadło bez żadnych leków ☺️ jestem jedynie pod obserwacja endokrynologa co miesiąc z wynikami jeżdżę 😊
 
Ostatnia edycja:
Johanna_85 wrzuciła instrukcję wg której robiłam suwaczek i się udało, tam jest krok po kroku jak go zrobić, a później jak ustawić- trzeba wkleić w sygnaturze- klikasz na górze strony( forum) w swój profil i tam jest zakładka sygnatura.
 
Czy możesz proszę napisać jakie to uczucie? jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić - że w brzuszku czuje dzidziusia :D
Przepraszam że się tak wtrące w rozmowę, ale mnie skusiłaś😉 myślę że każda kobieta nazwie to jakoś po swojemu ale ja miałam wrażenie rybki w brzuchu na początku. No i trzeba się było skupić bo na początku myślałam że to gazy bo podobnie bulgocze 😂 Pierwsze dziecko poczułam w 14tyg a drugie dopiero w 16 choć byłam pewna że "jak jestem doświadczona" to będzie to szybciej a tu guzik prawda 😉
 
Dziewczyny, macie jakiś sposób na zgagę? Okropnie mnie męczy...
Mi tylko mleko zimne z lodówki pomagało. Od około 6mca tak mnie męczyła zgaga we wszystkich trzech ciążach że mi łzy leciały. Starałam się jeść częściej a mniej, nie doprawione, nie pikantne, nie smażone, nie tłuste i max do 18:00 ale do wszystko nic nie dawało. Potrafiłam pół nocy przesiedzieć z kartonem mleka pijąc po lyczku bo piekło okropnie mocno
 
reklama
Do góry