reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dziewczyny, a propo witamin, używa któraś lub używała mamaDHA premium plus? Kupiłam je, bo zadziałała magia marketingu 🌈😂 chyba są ok, ale wkurza mnie, że są takie duże, czasem trudno mi je przełknąć. Jeśli używacie innych, czy też są duże kapsułki?
Ja biorę femibion Natal 1. Nie są zupełnie małe ale bardzo duże też nie są. Jak skończę opakowanie to przejde na 2.
Czy pracodawca może zwolnić kobietę w ciąży przed 12 tyg jeśli ma umowę o prace? Od kiedy jest chroniona?
Nie może jak masz stwierdzoną ciążę. Trzeba by looknąć w kodeks pracy.
 
reklama
W Polsce nie można zwolnić ciężarnej od 1 dnia ciąży

Coś mi świtało, ze jest chroniona po 12 tyg. Mój pracodawca już wie, ze jestem w ciąży przez zwolnienie. Teraz mnie ktos nastraszył, ze mogą mnie zwolnić. Wcześniej w ogóle o tym nie myślałam. Tez przez samopoczucie nie mam siły tego weryfikować. Na zwolnienie tez idę tylko dlatego, ze wymioty nie pozwalają mi na normalne funkcjonowanie.
 
Coś mi świtało, ze jest chroniona po 12 tyg. Mój pracodawca już wie, ze jestem w ciąży przez zwolnienie. Teraz mnie ktos nastraszył, ze mogą mnie zwolnić. Wcześniej w ogóle o tym nie myślałam. Tez przez samopoczucie nie mam siły tego weryfikować. Na zwolnienie tez idę tylko dlatego, ze wymioty nie pozwalają mi na normalne funkcjonowanie.

Ludzie to często mieszają. Nie można zwolnić ciężarnej od 1 dnia ciąży, ale można jej nie przedłużyć umowy jeżeli kończy się ona przed 12tc
 
To niestety działa w obie strony. Trzeba tez umieć spojrzeć z innej strony. Pracownik na początku ciąży idzie na zwolnienie, trzeba zatrudnić nowa osobę, która przez okres zwolnienia lekarskiego, macierzyńskiego a potem zaległego urlopu wdroży się do pracy i zgra się z zespołem. Zwolnienie pracownika nie jest łatwe ani przyjemne o czasami trzeba podjąć trudne decyzje.
A ja niestety nie mogę iść na zwolnienie lekarskie do końca ciąży. Potem może uda mi się uzyskać urlop macierzyński na okres 3 miesiące i będę pomykać z nosidełkiem do pracy. Ale ja mam bardzo specyficzna działalność, która muszę wykonywać osobiście.
Ja będę miała dokładnie tak samo. Z młodszym dzieckiem tez pracowałam :) Damy radę 💪
 
Dokladnie o tym mówię, ciężko jest dobrze trafić. Ale czy nawet najlepszy pracownik w przytoczonej przeze mnie sytuacji, gdy nie ma go w pracy prawie dwa lata, miałby powrót do Twojej firmy? Nie musisz odpowiadać, rzucam tylko do przemyślenia.
U mnie dobry pracownik zawsze wraca,a dla tych, którzy zastępowali mam inne miejsce
 
Ostatnia edycja:
reklama
A z jakiego powodu ten kombinezon? Pracujesz w szpitalu?
(Nie neguje twoich słów, chce się poprostu dowiedzieć czym się zajmujesz. Opowiedz więcej?)
Pracuje w szpitalu, na oddziale intensywnej terapii noworodka. W zeszłym roku rodziły w moim szpitalu pacjentki covidowe, byłam przy ich porodach, opiekowałam się ich dziećmi. Stąd kombinezon 😉
 
Do góry