reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dziewczyny, które mają wiedzę na temat podawania luteiny. Od, którego tygodnia przerywacie podawanie luteiny?
ja powiem tylko ja swoim przykładzie, brałam jedną tabletkę od pierwszej wizyty do drugiej, czyli od 6t2d do 9t5d. Wczoraj byłam na usg i wszystko rozwija się super- wyszło 11t5d, dziecko jest nawet większe i znów termin mi się przesunął na wcześniej. Odstawiłam zgodnie z zaleceniem lekarza w dniu wizyty.

Jedyne co tym razem byłam u swojego docelowego lekarza i być może inny sprzęt sprawił, że dziecko dało się zmierzyć większe…nie wiem. Moja ginekolog powiedziała, że to musiałaby być ogromna przepaść pomiędzy sprzętami i raczej to kwestia ze dzieci tak mają raz rosną szybciej, później się to trochę stopuje lub na odwrót.
 
reklama
Hej.
U mnie pojawiło się krwawienie. Nie plamienie tylko żywa krew. Nie wiem co teraz. Do szpitala nie jechałam bo nie ma sensu. Ciaze i tak mam obstawiona lekami. Więcej mi nie dadzą. Nie czuje nic. Żadnych boli, ciagniec czy kłóć. Spec nie mogę że stresu. Nie wiem czy jutro się do mojego gina dostanę a jak nie to w środę prenatalne. Co ma być to będzie. Ale mi smutno... 😔 To długo wyczekiwana ciąża...
A dużo tej krwi? Spróbuj się dostać do swojego ginekologa. Jak wiesz że dziś przyjmuje to poprostu podjedź, w takiej sytuacji powinien Cię przyjąć i sprawdzić co się dzieje. Niby środa jutro ale zadręczysz się myślami do tego czasu
 
A dużo tej krwi? Spróbuj się dostać do swojego ginekologa. Jak wiesz że dziś przyjmuje to poprostu podjedź, w takiej sytuacji powinien Cię przyjąć i sprawdzić co się dzieje. Niby środa jutro ale zadręczysz się myślami do tego czasu
Po nocy na razie żywej krwi nie ma. Tylko kawa z mlekiem. Poczekam az gabinet sie otworzy i będę dzwonić. Zobaczymy
 
No właśnie bo mi lekarka mówiła o odstawieniu całkowity od razu od 12 tc, ja się boję, plamień nie mam więc Ok. Ale chyba jednak zacznę po 1 tabletce a nie od razu. Wychodzi na to że dłuższe branie nie ma przeciwskazań i jakoś specjalnie nie zaszkodzi jedyne co to może być niepotrzebne branie.
Ja planuję odstawić po 12 tc. [emoji3526]
Ale mam chyba zmniejszanie dawki od 11 tc, zaraz sprawdzę.
Biorę narazie 200mg 3 razy dziennie. Od 12 tc mam brać 200mg 2 razy dziennie i od 13 tc 200 mg 1 dziennie. 14 tc nic [emoji3526]
 
Witajcie 😊 ja co prawda dopiero 10+1 ale mam wrażenie ze z żołądkiem już lepiej , dalej mnie odrzuca od wielu rzeczy ale mogę już więcej jesc niż same kanapki i w miarę czuje smak. Niestety w tamtym tyg dwa razy zwymiotowalam a tak teraz cisza . Jak nie zjem dłuższy czas to ściska w żołądku i mam większe mdłości. Ale muszę przyznać ze jest już lepiej oby tak było ale któraś pisała ze jak łożysko przejmuje role to jest gorzej... brzuch mi już się u dołu zaokrąglił wiec widze różnice a waga od początku stoi w miejscu. Oprócz aplikacji wymienionych wcześniej mam jeszcze Pregnancy Tracker. I naprawdę maja fajne opisy co dzieje się w każdym tyg chyba bardziej szczegółowo niż wymienione przez kolezanki bo tez je używam.
 
Odnośnie zabobonów pisała koleżanka parę stron temu.... to ja nie znam w sumie żadnych albo nie pamiętam już .. dawno w ciąży byłam bo 7 lat temu i w sumie pamięć już słaba. Ale zastanawiałam się ostatnio nad obcięciem włosów i myśl przeszła mi czy w ciąży się obcina wlosy ?? Trochę się usmialam ale potem zaczęłam serio myśleć . Macie jakieś swoje sposoby przesądy w które wierzycie ?
Dużo słyszałam zabobonów. Tym bardziej że w większość moja teściowa wierzy [emoji1]. Np ten o łańcuszku, czy wieszaniu prania. Ale w jeden jestem skłonna chociaż trochę uwierzyć [emoji28] Jak się kobietą w ciąży oparzy to dziecko będzie miało ślad. Moja mam się oparzyla będąc w ciąży ze mną, ja mam duże znamię na kostce. Natomiast ja również będąc w ciąży z córką oparzylam sie w brzuch o gorący garnek (byłam już takich rozmiarów że gotowałam całą sobą) i mała ma znamię nad pupą. Także ten... [emoji1]
 
reklama
Do góry