reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Cześć dziewczyny jestem 11t3d wczoraj dostałam obfite krwawienia i poleciałam do szpitala, na miejscu okazało się że wszystko w porządku, serduszko bije ale lekko odklejona kosmówka. Znacie się na tym? Kazali odpoczywać i zalecili duphaston, luteinę magnez. Co oznacza to odpoczywanie? Krwawienia nie mam, nic nie boli. Leżę od wczoraj ale już mnie plecy od leżenia bolą🤦 nie wiecie jak długo trzeba leżeć? Do lekarza zadzwonię w poniedziałek ale może ktoś doradzi?
 
reklama
to chyba wszystko zależy od dzieci 😊 wiele dzieci w tym wieku prosi rodziców o dzidziusia i są wspaniałym starszym rodzeństwem 😊

Ja np całe dzieciństwo zasypiając się odmawiałam taki pacierz do anioła stróża i modliłam się aby rodzice nie zrobili mi rodzeństwa i na szczęście się udało 😅
Ja mam 11 lat starszego brata i mamy super kontakt :) mimo ze on już blisko 50-tki ;) jak wszystko ma swoje plusy i minusy ;)
 
Z prowadzącym nie rozmawiałam jeszcze a lekarz wykonujący USG mówił żeby zaczekać na wyniki Veracity (skoro już mam zrobione) i dopiero wtedy się zastanawiać. U mnie na statystykę pappa wpłynął wiek, historia chorób oraz mięśniaki; te ostatnie szczególnie według lekarza mogły wpłynąć na podwyższone wolne beta hcg. Ryzyko skorygowane mam 1:237 dla 21, 1:1444 dla 18 i 1:133 dla 13 (tutaj podstawowe było dużo lepsze ale lekarz powiedział ze zaniża je tak wyniki beta hcg).

Ale nie masz jakiś tragicznych tych wyników. Ja t21 miałam 1:33, Edwarda do stuileś.
I tak jak piszesz na pappe wpływa wiele rzeczy. Wiek, liczba poronień itd Gdzieś czytałam że nawet przyjmowany dupaston czy acard.
Decyzja należy do was na co się zdecydujecie. Ja 3mam kciuki żeby wszystko było dobrze z waszym maluszkiem.

A tak a propo amino jest dalej bezpłatna jak wychodzą wady? Czy w dzisiejszych czasach trzeba Juz za nią płacić?
 
Ja wczoraj tak się pokłóciłam…aż czymś w złości rzuciłam:/ mieliśmy może 3 takie spiny przez cały związek, i akurat wczoraj nerwy puściły totalnie. Ciśnienie chyba poza wszelką skalą. Pół nocy nie spałam martwiąc się o malucha w brzuchu. Musiałam to tu z siebie wyrzucić:/
 
Cześć dziewczyny jestem 11t3d wczoraj dostałam obfite krwawienia i poleciałam do szpitala, na miejscu okazało się że wszystko w porządku, serduszko bije ale lekko odklejona kosmówka. Znacie się na tym? Kazali odpoczywać i zalecili duphaston, luteinę magnez. Co oznacza to odpoczywanie? Krwawienia nie mam, nic nie boli. Leżę od wczoraj ale już mnie plecy od leżenia bolą[emoji1751] nie wiecie jak długo trzeba leżeć? Do lekarza zadzwonię w poniedziałek ale może ktoś doradzi?
Leżeć, odpoczywać, nie przemęczać się. Sprzątnie zostaw mężowi, gotowanie obiadu jak dla wojska też. Kosmówka musi się teraz zasklepić.
 
Cześć dziewczyny jestem 11t3d wczoraj dostałam obfite krwawienia i poleciałam do szpitala, na miejscu okazało się że wszystko w porządku, serduszko bije ale lekko odklejona kosmówka. Znacie się na tym? Kazali odpoczywać i zalecili duphaston, luteinę magnez. Co oznacza to odpoczywanie? Krwawienia nie mam, nic nie boli. Leżę od wczoraj ale już mnie plecy od leżenia bolą🤦 nie wiecie jak długo trzeba leżeć? Do lekarza zadzwonię w poniedziałek ale może ktoś doradzi?
Co prawda nie mam odklejonej kosmowki, ale miałam plamienia. Lekarz zalecił leżenie, mam również L4 leżące. 90% czasu leżę. A poza tym wykonuje lekkie czynności typu zrobienie posiłków i to tyle. Chodzenie ograniczam do minimum.
 
Z prowadzącym nie rozmawiałam jeszcze a lekarz wykonujący USG mówił żeby zaczekać na wyniki Veracity (skoro już mam zrobione) i dopiero wtedy się zastanawiać. U mnie na statystykę pappa wpłynął wiek, historia chorób oraz mięśniaki; te ostatnie szczególnie według lekarza mogły wpłynąć na podwyższone wolne beta hcg. Ryzyko skorygowane mam 1:237 dla 21, 1:1444 dla 18 i 1:133 dla 13 (tutaj podstawowe było dużo lepsze ale lekarz powiedział ze zaniża je tak wyniki beta hcg).
Gdzies czytałam że w przypadku trisomii 13 i 28 w USG coś zawsze wyjdzie. Poczekaj już na wynik z testu i zobaczysz na ile będziesz chciała dalej przebadać. U mnie w badaniu USG to było ryzyko 1:17 a po testach pappy 1:4. więc nie było mowy o innych badaniach jak amniopunkcja.
W obecnej ciąży USG wyszło perfekcyjne, choć chyba w poniedziałek zadzwonię jeszcze do prywatnego lekarza. Do testu pappy podchodzę nijak. Nie chcę się nim przejmować. Ale napewno połówkowe będę robić dwukrotnie dla pewności co by wykluczyć wszystkie możliwe podejrzenia. Może jestem przewrażliwiona ale zamierzam zrobić wszystko żebym mogła spać spokojnie do końca życia i nie będę sobie zarzucała że przez jakieś niedopatrzenie doszło do tragedii. Jeśli w połówkowych wyjdzie cokolwiek podejrzanego robię amnio. Taki mam plan działania. W poprzedniej ciąży też zrobiłam wszystko co mogłam więc nie mam wyrzutów sumienia. Jedyne co to mogłam jeszcze więcej badań z trombofilia mieć zrobione, ale skoro wyszła tr 13 to to i tak nie zmieniłoby tego co się stało i nic by to nie zmieniło. Może tak miało być że "na szczęście" na chorym dziecku zmobilizowałam wszystkich do badania i teraz gdy jest zdrowe donoszę bo jestem chyba naprawdę zabezpieczona. A nie jak lekarze zalecali, że po co się badać, w tym wieku ryzyko jest większe należy próbować. I gdybym ich posłuchała to bym tak zrobiła bez badań bez leków i tracilabym nawet zdrowe dzieci. Wtedy dopiero miałabym wyrzuty. A tak mam Aniołki, dzięki którym tak naprawdę mam szanse na zdrowe dziecko.
 
Cześć dziewczyny jestem 11t3d wczoraj dostałam obfite krwawienia i poleciałam do szpitala, na miejscu okazało się że wszystko w porządku, serduszko bije ale lekko odklejona kosmówka. Znacie się na tym? Kazali odpoczywać i zalecili duphaston, luteinę magnez. Co oznacza to odpoczywanie? Krwawienia nie mam, nic nie boli. Leżę od wczoraj ale już mnie plecy od leżenia bolą🤦 nie wiecie jak długo trzeba leżeć? Do lekarza zadzwonię w poniedziałek ale może ktoś doradzi?
Nic nie dźwigać, nie napinać, uważać że wstawaniem z łóżka tak by było jak najmniejsze napięcie na brzuch. No i leżeć, w pozycji półsiedzącej. Za jakiś czas badanie czy zaczyna się poprawiać.
 
Aaaaa jeszcze co bym dodała to to, że jeśli jest podstawa na badanie genetyczne (miałaś lekko podwyższoną przezierność prawda?) to kasa chorych może zwrócić kasę za to badanie. Musisz tylko do nich zadzwonić i Antrag złożyć.
Ja będę się starać w mojej kasie chorych.
A i niektóre kasy mają taki budżet dla kobiet w ciąży na dodatkowe badania. Moja ma np 200 euro. I jak napiszesz Antrag to wypłaca ci to na konto [emoji3]
 
reklama
Ale nie masz jakiś tragicznych tych wyników. Ja t21 miałam 1:33, Edwarda do stuileś.
I tak jak piszesz na pappe wpływa wiele rzeczy. Wiek, liczba poronień itd Gdzieś czytałam że nawet przyjmowany dupaston czy acard.
Decyzja należy do was na co się zdecydujecie. Ja 3mam kciuki żeby wszystko było dobrze z waszym maluszkiem.

A tak a propo amino jest dalej bezpłatna jak wychodzą wady? Czy w dzisiejszych czasach trzeba Juz za nią płacić?
Za darmo, i w razie czego namawiać ich na mikromacierza, te są chyba też za darmo jeśli rycyko jest większe niż 1:300, a tak są platne
 
Do góry