reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Czasem się zastanawiam czy jakbym zaszła mając 20 lat to też bym się przejmowała tak jak teraz mając 30 lat. Pewnie nie, wtedy byłam wyluzowana, nie myślalabym tyle 😂 A teraz człowiek jest bardziej swiadomy, dojrzalszy, te spojrzenie na życie i co może się wydarzyć/spotkać w życiu jest bardziej odczuwalne.
A właśnie mówią, że częstsze pomyłki są dziewczynka - chłopczyk 🤔
Mam wrażenie, że ja bardziej panikowalam mając te 25 lat, niż teraz, jak mam 35. Chyba nie ma reguły 😄
 
Ja mam dwóch synów z owulacji,a teraz nie wiem kiedy miałam owulację i kiedy zaszłam :)
My mamy dwie córeczki że starań w dniu pozytywnego testu owu, także przed samą owulacją a teraz z racji tego że mieliśmy odpuścić cykl i się nie starać trafiliśmy na końcówkę owulacji ( myślałam że już po)i lekarz obstawia chłopca 🙂. Potwierdzenie dopiero za kilka tygodni ale z córeczkami mu się przewidywanie sprawdziło ( opiera się na wyrostku płciowym). Ciekawe jak to będzie u Ciebie 🙂.
 
ja w poprzedniej ciąży miałam zrobić, ostatecznie podczas amniopunkcji wyszło, że serce nie bije i odstąpiono.
Ja właśnie dlatego nie robię żadnych płatnych bo to i tak nic nie da, nie da tej 100% pewności, którą chciałabym mieć. U mnie USG prenatalne bez zarzutu. Pappa wyjdzie zła, bo mam wiek, i historie, i w cuda nei wierzę. Ale ostatecznie nie zrobię amnio tym razem, chyba że ryzyko trisomii będzie typu 1:10. Jeśli wyjdzie blisko 1:200 to zamierzam cieszyć się ciążą i tyle, Będę chciała robić echo serca, dokładne połówkowe, może nawet u 2 lekarzy. I wtedy jeśli wyjdzie ryzyko amnio. Tylko po to by wiedzieć z czym mamy mieć do czynienia i czy można coś zdziałać z leczeniem, odpowiedni szpital, itp.
Co lekarz powiedział? Czy wskazane amnio czy bardziej dla spokoju. Na test pappa wpływa dużo czynników, które wynik mogą zafałszować, np jakieś delikatne przeziębienie
Mam takie samo zdanie co do badań płatnych, amniopunkcji i papy...nie można dać się zwariować. Jeśli coś wyjdzie nie tak w późniejszych badaniach to tylko amniopunkcja da odpowiedź co konkretnie. Do papy też trzeba podchodzić z dystansem bo już nie jednej mamie popsuła radość z ciąży...
 
reklama
Mam takie samo zdanie co do badań płatnych, amniopunkcji i papy...nie można dać się zwariować. Jeśli coś wyjdzie nie tak w późniejszych badaniach to tylko amniopunkcja da odpowiedź co konkretnie. Do papy też trzeba podchodzić z dystansem bo już nie jednej mamie popsuła radość z ciąży...
No właśnie ja tak o tej pappie myślę, bo ktoś wyżej pisał, że branie Duphastonu też wpływa na wynik testu hmm. A biorę go od początku.. hmm.
 
Do góry