reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
To dość częste zjawisko, z którym medycyna dawno sobie poradziła. Ja dostałam zastrzyk po poronieniu i wszystko jest ze mną Ok. Zmieniło się coś bo kiedyś nie dawali po poronieniu, a przynajmniej nie w 1 trymestrze. Nie wiem dlaczego pielęgniarki tak straszą. Mi jedna jak usłyszała ze mam 0rh- powiedziała „No cóż są przypadki ze rodzi się zdrowe dzieci…” Zdaje sobie sprawę, że jest to możliwie najgorsza grupa krwi jako dla przyszłej matki ale bez przesady…
Eh, te pielęgniarki to zamiast wspierać tylko straszą, nie rozumiem skąd w nich jest czasem taki brak wyczucia. Moja mama ma 0Rh-, ja się urodziłam z ARh-, mam grupę krwi po tacie. Wszystko się da, jak "widać" cała i zdrowa jestem od 30 lat. Ah te pielęgniarki..
 
Masz rację kobieta może dużo ukryć a i czasem być nieświadoma kto jest ojcem. 🤷 A po co mają wchodzić w relacje rodzinne. Lepiej jak dają zapobiegawczo aniżeli mieliby olać. Mostatnio jedna gin u której byłam pytała się o krew i się pytała czy mam robione podwójnie czy tylko mówię bo wbite w książeczkę, bo zdarza się zbyt błędy w laboratoriach , wpisaniu na książeczkę itp. więc ta przezorność pewnie stąd wynika
Ogólnie powinno się zrobić właśnie dwa razy oznaczenie grupy krwi, żeby to było potwierdzone.
 
No to możesz spokojniej spać, Póki maluszek w brzuchu to jest bezpieczny
Jeśli są przeciwciała to nie, sytuacja jest taka jakby wcześniej konflikt już wystąpił. Ale po to się to bada by ryzyko takiej ciąży zmniejszyc.

Czym innym jest sytuacja kiedy matka jest RH- a ojciec RH+ a czym innym przeciwciała anty D.
 
Eh, te pielęgniarki to zamiast wspierać tylko straszą, nie rozumiem skąd w nich jest czasem taki brak wyczucia. Moja mama ma 0Rh-, ja się urodziłam z ARh-, mam grupę krwi po tacie. Wszystko się da, jak "widać" cała i zdrowa jestem od 30 lat. Ah te pielęgniarki..
I wiesz ze mimo obie jesteście - to i tak masz z mamą konflikt? Bo 0rh- akceptuje tylko 0rh-
 
reklama
Do góry