reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

a w którym tygodniu zaczynają usg przez brzuch? Ja w 10 tygodniu jak poszłam to miałam przez brzuch ale zaraz zamieniła na dopochwowe i to był pierwszy znak, że coś jest nie tak…
Ok 10-12
Jak na tym etapie zmieniają nie znaczy to że coś jest nie tak, tylko że przez powłoki brzuszne dalej słabo widać
Kobiety z nadwagą czasami muszą nawet prenatalne mieć waginalne bo obraz przez brzuch jest zbyt zaszumiony. To nie oznacza że cokolwiek z ciążą jest nie tak.
 
reklama
Chętnie zobaczyłabym co to za badania, które mówią, że ilość usg może mieć tak negatywne skutki.
Nie ilość usg a dopler we wczesnej ciąży. Negatywny wpływ nie jest udowodniony, udowodnione jest nieznaczne podniesienie temp przy DŁUGOTRWAŁEJ ekspozycji.
Z powodu tych doniesień odchodzi się od słuchania serduszka w ciąży na wczesnym etapie (6-7 tydzień) a stosuje m mode by zobrazować tętno.
Ale i włącznie dopplera z dźwiękiem na 2-3 sekundy zarodkowi nie szkodzi :) to po prostu chuchanie na zimne
 
Nie ilość usg a dopler we wczesnej ciąży. Negatywny wpływ nie jest udowodniony, udowodnione jest nieznaczne podniesienie temp przy DŁUGOTRWAŁEJ ekspozycji.
Z powodu tych doniesień odchodzi się od słuchania serduszka w ciąży na wczesnym etapie (6-7 tydzień) a stosuje m mode by zobrazować tętno.
Ale i włącznie dopplera z dźwiękiem na 2-3 sekundy zarodkowi nie szkodzi :) to po prostu chuchanie na zimne
To wiem, odniosłam się do artykułu, który został tu wrzucony: „Badania pokazują, że zbyt częste wykonywanie usg może powodować przyspieszenie porodu, poronienia, niską masę urodzeniową, słabszą kondycję dziecka w trakcie porodu oraz zaburzenia rozwoju mowy.” Chyba, że chodziło tu o doppler
 
Ma 38 lat i dwójkę nastolatków.Przed pierwszym dzieckiem były zabiegi, laparoskopia, udrożnianie jajowodów, leki, zastrzyki aby były upragnione 2 kreski-a teraz bez planu niespodzianka.Troche sie boje ponieważ poprzednie ciążę były trudne do utrzymania , problemowe, wysokie ciśnienie, pessar w 6 miesiącu, stan przedrzucawkowy.Teraz dochodzi wiek, jeszcze wyższe nadciśnienie i niedokrwienie serca oraz szeroka blizna po cesarkach i choroba kręgosłupa....5-go stycznia kolejne usg oby było wszystko dobrze
 
Ok 10-12
Jak na tym etapie zmieniają nie znaczy to że coś jest nie tak, tylko że przez powłoki brzuszne dalej słabo widać
Kobiety z nadwagą czasami muszą nawet prenatalne mieć waginalne bo obraz przez brzuch jest zbyt zaszumiony. To nie oznacza że cokolwiek z ciążą jest nie tak.

Ja w pierwszej ciąży też miałam prenatalne dopochwowo, a byłam chuda jak szczypiorek 🤭
 
reklama
Do góry