reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Ja funkcjonuję normalnie. Trochę więcej śpię (w ciągu dnia drzemki). Mdłości praktycznie nie mam, choć dziś przez chwilę miałam taki moment, że chyba mi się zaczynają. Mam tylko takie momenty jak patrzę na dużą ilość jedzenia, lub źle dobrane (np. ryba z ciastem leżą obok siebie [było tak na Wigilii])), że w moim przełyku i głowie jest takie BLEH. Bardziej czuję się taka nadęta i mam trochę zapracia. Jem raczej wszystko, co mogę. Czasem czegoś unikam, nie mam ochoty.
Gdzieś czytałam, że kobiety z słabym węchem przechodzą łagodniej ciążowe mdłości. No mój węch należy do tych gorszych. Często mam też go przytkanego, tak po prostu. Może to mnie "ratuje". Ale siostra mi mówiła, że też nie miała mdłości.
Mnie dopadają mdłości jak robie się głodna, robię jedzenie i jednoczesnie powtarzam , że chyba zaraz będę wymiotować.. do czasu aż siądę i zaczynam jeść.. wtedy przechodzi
 
reklama
Na razie dostałam tylko komentarz od lekarza na aplikacji, że wyniki w normie. XD. Ale jutro wizyta u innego, to go podpytam.
Doczytałam, że niema jest do 92 i patrzy się też na czynniki typu wiek, poprzednie ciążę, obciążenie chorobami w rodzinie itd. myślę, że standardowo dadzą mi później badanie obciążenie glukozą i tyle. Ale zapytać - zapytam.
 
Faktycznie tez teraz widziałam, że na niektórych stronach piszą, że norma do 92 🤷 Nie wiem, mnie diabetolog przed ciążą też mówił, że do 90 i na grupie mam z cukrzycą ciążową, też piszą o 90. Ja i tak mam ciutke powyżej 90 więc się łapię 🙄 u mnie już na czczo przed ciążą było w okolicach 100, więc dlatego byłam u diabetologa i ostrzegła, że najpewniej będę mieć cukrzycę ciążową, bo w ciąży norma mniejsza. W poprzednich ciążach nie miałam, a teraz się będę musiała z tym męczyć. W rodzinie cukrzycy brak.
 
Mnie dopadają mdłości jak robie się głodna, robię jedzenie i jednoczesnie powtarzam , że chyba zaraz będę wymiotować.. do czasu aż siądę i zaczynam jeść.. wtedy przechodzi

Jakbym czytałam o sobie 😀
Jak tylko poczuje się głodna, robi mi się niedobrze. Muszę wrzucić na ruszt coś nawet niewielkiego. Budzę się o 4 w nocy i muszę nawet mikro kanapkę zjeść.
No i wchodzi wszystko co słone, kwasne, słodkie przestało dla mnie istnieć.
 
Mnie dopadają mdłości jak robie się głodna, robię jedzenie i jednoczesnie powtarzam , że chyba zaraz będę wymiotować.. do czasu aż siądę i zaczynam jeść.. wtedy przechodzi
Ooo tak, miałam tak samo, tylko jedzenie ratowało mnie gdy miałam mdłości. Teraz(10t.c.) budze się głodna jak wilk. Pierwsze co robie po przebudzeniu to jem 🙃 Z młodym , tj. w poprzedniej ciąży, było dokładnie tak samo. Potrafiłam obudzić się o 5 rano, zjeść kanapke i uderzyć dalej w kime.
 
Ja głupia to bym mogła chodzić co tydzień na wizyty ale to chyba przez to ze pierwsza ciąża I jeszcze jak czytam tu na forum te różne przypadki to się boję.
Myślę, że nie ma znaczenia czy pierwsza czy druga czy czwarta. Martwimy się tak samo, bo każda z nas chce urodzić zdrowe maleństwo i cieszyć się macierzyństwem.

Tylko te wizyty coraz droższe... Dziewczyny z ciekawości. Ile płacicie za wizyty prywatne?
 
Myślę, że nie ma znaczenia czy pierwsza czy druga czy czwarta. Martwimy się tak samo, bo każda z nas chce urodzić zdrowe maleństwo i cieszyć się macierzyństwem.

Tylko te wizyty coraz droższe... Dziewczyny z ciekawości. Ile płacicie za wizyty prywatne?
No tak racja każda ciąża pewnie wzbudza niepokój i mysl czy wszystko bedzie dobrze. Ja ost prywatnie płaciłam 200 zł sprawdzał mi wyniki i zrobił usg dopchwowo
 
Myślę, że nie ma znaczenia czy pierwsza czy druga czy czwarta. Martwimy się tak samo, bo każda z nas chce urodzić zdrowe maleństwo i cieszyć się macierzyństwem.

Tylko te wizyty coraz droższe... Dziewczyny z ciekawości. Ile płacicie za wizyty prywatne?
250..a nadmienię, że jak zaczelam chodzic do tej lekarki 4 lat temu, to placilam 120
 
Ja też zauważyłam że jak kropeczka troszkę podrasta to od razu cukier mi fajnie spada i tak widzę przy każdej ciąży. W poprzedniej jak mi zaczęło znowu wyskakiwać pow 90 czułam że coś się stało no i miałam racje
Ale u mnie wraz z początkiem ciąży cukier wzrastał. Mierzyłam od razu jak się dowiedziałam, bo w poprzedniej ciąży też miałam podwyższony stąd zalecenie zrobienia już krzywej. Wahał się od 94 do 106. Przed badaniem diab nie kazała trzymać diety 3 dni a cukier 83.
 
reklama
Dziś dopiero zaczęłam funkcjonować o 12, rano nie moge wstać, nie mogę wcisnąć nic do jedzenia.Dopiero po południu mam więcej energii oraz jakikolwiek apetyt.Schudłam 1 kg póki co ale podbrzusze robi mi się bardziej okrągłe, do tego mam takie wzdęcia że wyglądam na 4-ty 5 -ty miesiąc. Teraz próbuje zasnąć i znów mdłości i ból głowy ciężkie do wytrzymania.Do tego dochodzi strach czy wszystko z ciążą jest ok-niekiedy mam takie obawy że nie umiem cieszyć się z tej ciąży-macie też tak?
Tak mamy tak😔 mam wizytę w poniedziałek i strsznie świruje No miałam do 6 tyg pobolewanie brzucha wieczorami teraz nie mam czasami delikatnie raz na dzień i już się boje ze coś się stało. Czy któraś z Was już po usg z serduszkiem tez przeszły pobolewanie podbrzusza ???
 
Do góry