reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
O takie dobre słowo chodziło 👌👍 czyli nie wszystko stracone. Mówił coś o 20mm i żeby na spokojnie poczekać. Ale ja w głowie miałam tylko same czarne scenariusze jak nie ujrzałam pulsującego punkcika na USG😭
Puste jajo jest bardzo jasnym sygnałem jeśli ma ponad 20 mm to prawda. Ale takie 8 mm nie mówi nam nic poza faktem że właśnie wtedy najszybciej coś zaczyna być widać. I że ewentualnie cisza jest ciut młodsza.
Wyslalabym niektórych lekarzy na studia :)
 
Hej kochane, dziś w ten ostatni dzień w roku dowiedziałam się nowiny. Staraliśmy się równy rok i się udało! Piękne dwie krechy rano zobaczyliśmy, predko udałam się na betę i pyklo 2293,2 . Jestem tydzień po spodziewanej miesiączce , w ponidzielek mam powtórzyć. Myliscie ze to dobry wynik ? Co teraz robić? Jakieś dodatkowe badanie? Kiedy do ginekolog a? Szczęśliwego nowego roku Wam życzę,e ;**
Hej! Do ginekologa najlepiej 7-8 tydzień licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Ale niektóre dziewczyny idą szybciej, by zobaczyć czy ciąża jest dobrze ulokowana. Jeśli nie bierzesz, to oczywiście bierz suplementy/witaminy dla kobiet w ciąży z kwasem foliowym. Co do przyrostu się nie wypowiem, ale na pewno na wyniki masz widełki w jakim tygodniu ile powinno być, choć i tak najważniejszy jest przyrost co 48 lub 72 h. Jednakże nie wiem, czy przy takiej becie jeszcze przyrost się podwaja co 48h (jestem również świeża w tematach ciążowych 😁).
 
O takie dobre słowo chodziło 👌👍 czyli nie wszystko stracone. Mówił coś o 20mm i żeby na spokojnie poczekać. Ale ja w głowie miałam tylko same czarne scenariusze jak nie ujrzałam pulsującego punkcika na USG😭
Nie wolno tracić nadziei. Ja dodatkowo miałam beta hcg 15000 i nie było zarodka, a w internecie wszyscy piszą że do 10000 zarodek musi być.. To również się nie sprawdziło. Ciąża to nie matematyka, każdy organizm inny.
 
Hej! Do ginekologa najlepiej 7-8 tydzień licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Ale niektóre dziewczyny idą szybciej, by zobaczyć czy ciąża jest dobrze ulokowana. Jeśli nie bierzesz, to oczywiście bierz suplementy/witaminy dla kobiet w ciąży z kwasem foliowym. Co do przyrostu się nie wypowiem, ale na pewno na wyniki masz widełki w jakim tygodniu ile powinno być, choć i tak najważniejszy jest przyrost co 48 lub 72 h. Jednakże nie wiem, czy przy takiejbecie jeszcze przyrost się podwaja co 48h (jestem również świeża w tematach ciążowych 😁).
Okej, tak zrobię. Witaminy juz zazywam od roku cały okres starań . Dzięki nim zauważyłam wzmocnienie włosów urosly jak szalone. Dzis miałam męcząca noc. Miałam dość ostre klucie w okolicach pepka , pisza że to normalne ,, ale nie jest to zbyt przyjemna uczycie bo ciężko było dobrać pozycje do spania
 
Ja też mam kłucia albo takie skurcze jak podczas miesiączki ,piersi ciągle obolałe...w nocy szukam dobrych pozycji do spania teraz pomaga mi poduszka między kolanami 🤭☺️ ...brzmi dziwnie ale serio jakoś wygodniej mi
 
Cześć, to mój pierwszy raz na forum ale chciałabym się Was poradzić.
Dziś równo przypada 9 tydz. Dwa tygodnie temu miałam robione USG i wszystko było w porządku, łącznie z biciem serduszka. Od właśnie dwóch tygodni mocno mnie mdliło myślałam, że nie wysiedzę w pracy zwłaszcza, że bardzo reaguje na zapachy…. Ciężko u mnie z jedzeniem z tego powodu. W niedziele pojawiły się pierwsze poranne wymioty. W poniedziałek powtórka w dodatku nie tylko rano ale i wieczorem… Ale jednak już we wtorek mi przeszło i szczerze powiem, że z dnia na dzień jest mi co raz lepiej - wymioty już nie wróciły a też o wiele mniej mnie mdli. Z racji, że jestem panikarą to zaczęłam się zastanawiać czy to na pewno dobre objawy. Dziś też o wiele mniej bolą mnie piersi, a od 5 tygodnia nie mogłam ich wręcz dotykać. Zaczęłam sobie dopowiadać najgorsze - czytając w internecie, że nagłe ustanie objawów ciążowych może świadczyć o obumarciu ciąży. Już w stresie umówiłam się w niedziele na wizytę do ginekologa (nie tego co prowadzi ciąże)…. Nie wiem czy się wybierać teraz na cito do lekarza i się uspokoić, czy czekać na USG genetyczne za 3 tygodnie i nie przejmować się tymi zmianami, które się zadziały w tym tygodniu…..

Przy okazji pozdrawiam wszystkie mamy i życzę wszystkiego dobrego na Nowy Rok!
Hej miałam podobnie kilka razy kiedy miałam lepsze dni bez objawów to już myślałam i martwiłam się . potem przychodziły znów gorsze dni, objawy wracaly i samopoczucie bardzo kiepskie.jesli masz wizytę i to cię uspokoi to ja bym poszła żebyś się nie martwiła poprostu tak dla uspokojenia , jak za 3 tyg.masz wizytę dopiero... Bądź dobrej myśli ☺️
 
W pierwszej ciąży mdliło mnie niemiłosiernie aż do 12 tyg. Tym razem całe mdłości trwały jakoś 2-3 tyg i od 9tyg przeszły całkowicie. Piersi też nie są już tak bolesne jak wcześniej. Wczoraj miałam usg, też troche się obawialam że tak szybko mi wszystko przeszło, ale wszystko jest w porządku. Pewnie los jest poprostu dla Ciebie łaskawy jak i dla mnie tym razem 🙃

Mnie w poprzednich ciążach mdliło tylko trochę w porównaniu z tym co dzieje się teraz. Ale od wczoraj jakoś dziwnie przeszło, tzn zmniejszyło się bardzo mocno.. i cycki nie bolą 🙆 zaczynam świrować, że coś jest nie tak.. a nie byłam jeszcze u lekarza. Pierwsza wizyta dopiero 14 stycznia i to będzie 10 tydzień. Niestety wcześniej się nie dało, a do żadnej innej lekarki nie mam takiego zaufania. No i to moja czwarta ciąża.. człowiek już zupełnie inaczej podchodzi 🤷 a i tak trochę panikuję...


O takie dobre słowo chodziło 👌👍 czyli nie wszystko stracone. Mówił coś o 20mm i żeby na spokojnie poczekać. Ale ja w głowie miałam tylko same czarne scenariusze jak nie ujrzałam pulsującego punkcika na USG😭

Moja pierwsza ciąża wg lekarza była skazana na niepowodzenie. 7 tc, brak bicia serduszka, diagnoza puste jajo. Dostałam skierowanie do szpitala gdyby się samo nie ruszyło nic. W 9 tc, kiedy się już pojawiłam załamana w szpitalu zrobili mi USG kontrolne i piękne serducho. Byłam wtedy młoda, nie pomyślałam nawet żeby iść do innego lekarza... Ale nic nie jest przesądzone, powiedziano mi, że ciąża młodsza niż wynika z OM i to o dwa tygodnie prawie. Nie martw się na zapas, odczekaj chwilę i powtórz USG. Tutaj na forum mnóstwo takich przypadków..
Ściskam mocno ❤️

U mnie piccolo i wywietrzona na dworze kołderka ❤️ najlepsza zabawa mnie czeka, aż się nie mogę doczekać tańca z poduszką😂
Wywietrzona kołdra.. ile bym dała 🙆 ciągle jest mi gorąco i duszno.

Hej kochane, dziś w ten ostatni dzień w roku dowiedziałam się nowiny. Staraliśmy się równy rok i się udało! Piękne dwie krechy rano zobaczyliśmy, predko udałam się na betę i pyklo 2293,2 . Jestem tydzień po spodziewanej miesiączce , w ponidzielek mam powtórzyć. Myliscie ze to dobry wynik ? Co teraz robić? Jakieś dodatkowe badanie? Kiedy do ginekolog a? Szczęśliwego nowego roku Wam życzę,e ;**

Gratulacje ❤️🎈 zrób kontrolne sprawdzenie poziomu beta HCG w odstępie 48h, morfologia i może mocz. To bym zrobiła najpierw. Chyba, że od razu pakiet dla ciężarnej do 10tc, ale na to skierowanie dalej lekarz i nie trzeba tego robić prywatnie. Ja w SLA wybrałam ten pakiet i mam komplet gotowy na pierwszą wizytę.
Odnośnie wizyty: najlepiej iść ok 6/7 tygodnia najwcześniej, wtedy powinno być widoczne serduszko. Zacznij przyjmować kwas foliowy jeżeli nie bierzesz i jeżeli to potrzebne, to witaminy dla kobiet w ciąży (kwas foliowy jest już w witaminach). Powodzenia ❤️


Dziewczyny ja dzisiaj bez mdłości, czuje się dziwnie 🙆🤷 mam siłę i energię, nawet kawa mi weszła. Bawię się z córką od 6 😅 Sylwester przespałam.. ale uważam że pogięło ludzi z tymi fajerwerkami. Mieszkamy w Katowicach i przez dobre 40 minut po północy był taki ciąg petardowy, że nie dało się spać. Biedne zwierzęta 🤷🤦

Miłego dnia ❤️ no i wszystkiego dobrego w tym nowym roku 🤰
 
reklama
Do góry