reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Nie zdecydowałam się na dom ale w covidowej paranoi dostanie się do szpitala to masakra. Musiałam skonsultować się z hematologiem, odebrać leki z centrum krwiodawstwa a o 11 nikt mnie nie przyjmie. Hematolog zalecała zabieg, twierdziła ze czekanie na poronienie w domu to za duże ryzyko krwotoku u mnie, szpital odesłał mnie z kwitkiem i kazał przyjechać rano, dojechałam do domu i poroniłam.
Oh to straszne co kobiety muszą przezywać w tych czasach 🥺 życzę Ci dużo siły psychicznej i fizycznej oraz mam nadzieje, że masz obok osoby, które choć trochę przywracają nadzieje w ten świat. Polecam tez przytulanie się do piesków, które wiem, że masz
 
reklama
Dziewczyny. Jestem w 8tyg6d, wczoraj dzidzius mial 1.8cm i ruszal juz lapkami i nogami. Zastanawiam sie tylko czy nie rosnie za wolno, bo w czw 12dni wczesniej mial 0.9mm czyli nie rośnie 1mm na dzien. Jakie duże sa wasze dzidzie
Chyba jest Ok. Z tego co czytałam to w tym okresie zarodek ma Ok. 1,5 cm ale nie wiem czy są jakieś skale. A co powiedział lekarz? Bo może z OM jesteś 8t6d ale w rzeczywistości wcalnie nie musi tak przecież być i to jest całkiem normalne
 
Potwierdzalam owulacje u gina takze napewno jestem dzis 8tyg 6 dniu. Lekarka mowila ze dzidzius jest troszke mniejszy ale ze to szok, ze juz widac jak sie rusza. To było pierwsze usg przez brzuch. Wczesniej te 9mm bylo dopochwowo.
 
Dziewczyny. Jestem w 8tyg6d, wczoraj dzidzius mial 1.8cm i ruszal juz lapkami i nogami. Zastanawiam sie tylko czy nie rosnie za wolno, bo w czw 12dni wczesniej mial 0.9mm czyli nie rośnie 1mm na dzien. Jakie duże sa wasze dzidzie
W tym czasie dziecko rośnie mniej więcej 1mm dziennie. Moim zdaniem jest ok
 
O kurcze, na ile?
Nie dużo. W 2 tygodnie z 290 na 352
Jestem na IP i czekam na ich wyniki krwi. Bo to 352 miałam w innej diagnostyce. Jestem po usg i nie widać ciąży nigdzie. Endometrium spadło z 14mm na 5mm 🙄
Nie wiem czemu to urosło. I lekarz potwierdził moje obawy i na 100% pcos
 
Kurcze, ja też z każdym dniem czuje się jakby lepiej, praktycznie normalnie... gdzie dwa tygodnie jeszcze całymi dniami leżałam.. a ponoć najgorzej jest 9 tygodniu (jestem w pod koniec 8 tygodnia)...
Ale z drugiej strony nie mam plamień, piersi nadal powiększone, obrys brzucha lekko zwiększony...
Ehh troche się stresuje.. byle do poniedziałku (USG)..

To moja pierwsza ciąża - nie wiem czego mam się spodziewać...
 
Nie wiem jak w innych krajach, ale w Polsce badanie kariotypów jest dość drogie dla zwykłego zjadacza chleba, a żeby było na NFZ to chyba trzeba mieć już długa historie poronień.

My zrobimy na pewno teraz. Wcześniej nie robiliśmy bo mamy dwoje zdrowych dzieci 🤷‍♀️
Ja robiłam prywatnie, płaciłam ok 600 zł wyszły prawidłowe, Potem w międzyczasie udało mi się załatwić skierowanie do genetyka na NFZ a jemu nie przyznałam się do badań jakie mam zrobione. Bo stwierdziłam, że niech NFZ trochę się wysili, mam już i tak sporo prywatnie zbadane, wydane kilka tysięcy. I tam już z kariotypu wyszły błędy na chromosomie 45. Myślę że dlatego, że tu miałam więcej komórek poddanych pod badanie. Ginekolog nie potrafiła tego wyjaśnić. Genetyk też nie i też tylko tym tłumaczył. Powiedział, tylko, że skoro tak to ryzyko wad jest faktycznie większe ale i tak nie wyklucza zdrowego dziecka. Kwestia tylko trafienia na dobrej jakości komórkę i nasienie. No tylko i aż...
Ale mój przypadek pokazuje, że moje dziecko jeśli wszystko dobrze się skończy to również może mieć podobne problemy w przyszłości ale tu przynajmniej mamy już wiedzę, że mogą być problemy z zajściem, poronienia, trombofilia (ta akurat u mnie dziedziczna, po moich wynikach kazałam się ojcu przebadać i się potwierdziło, takie przeczucie, że to u niego).
Wybiegam mocno do przodu ale dziecku chciałabym zrobić badania WES, koszt ok. 7-8 tys ale tam będzie naprawdę dużo widać z czym będziemy mieli do czynienia. Boje się strasznie, że będzie miało jakąś niezdiagnozowaną chorobę, wadę i będą w ciemno leczyć.
 
Kurcze, ja też z każdym dniem czuje się jakby lepiej, praktycznie normalnie... gdzie dwa tygodnie jeszcze całymi dniami leżałam.. a ponoć najgorzej jest 9 tygodniu (jestem w pod koniec 8 tygodnia)...
Ale z drugiej strony nie mam plamień, piersi nadal powiększone, obrys brzucha lekko zwiększony...
Ehh troche się stresuje.. byle do poniedziałku (USG)..

To moja pierwsza ciąża - nie wiem czego mam się spodziewać...
Mam tak samo tyle że u mnie te plamienia sporadycznie się pojawiają. A udało mi się zapisać do ginekologa dopiero na wtorek . Ja mam 8+4 i w sumie tkliwość piersi mi została w obrębie sutek a tak w sumie nic gdzie w piątek i sobotę ostatnia miałam jeszcze mega mdłości
 
reklama
Mam tak samo tyle że u mnie te plamienia sporadycznie się pojawiają. A udało mi się zapisać do ginekologa dopiero na wtorek . Ja mam 8+4 i w sumie tkliwość piersi mi została w obrębie sutek a tak w sumie nic gdzie w piątek i sobotę ostatnia miałam jeszcze mega mdłości
Mijemy nadzieje, że jesteśmy szczęściarami i przejdziemy ciąże praktycznie bezojbawowo xD
Może faktycznie nasz organizm już się przywyczaił, że jesteśmy w ciązy...
 
Do góry