reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Czuję się dziś bez sił, co się położę, to wpadam w śpiączkę 🤦
Wczoraj dodałam się do grup o mutacji mthfr, ale tylko głowa mnie rozbolała, jedna wielka antyszczepionkowa histeria tam panuje, plus tylko wystraszyłam się czytając o powikłaniach 🤦 idę więc posłuchać czegoś relaksującego, odciąć się od natłoku informacji i spokojnie czekać na.wizyte u mojego lekarza 👌
 
reklama
Jeśli chodzi o prace, to mam w niej teraz ważne rzeczy do zrobienia i chciałam wszystko dokończyć. Na zwolnienie myślałam iść może od marca. Ale czuje się tak okropnie, ze ciężko mi się funkcjonuje leżąc a co dopiero pracując. Strasznie mi przykro, bo nie lubię zostawiać pracy niedokończonej a z drugiej strony nie mam siły pracować 😭😭😭
 
Witam wszystkich. :-) mała aktualizacja po prawie miesiącu od ostatniej wizyty.
Obecnie 10+2, po prenatalnych ustalimy dokładną datę porodu w związku z nieregularną miesiączką. Bobas ma się doskonale, widziałam raczki i nóżki, wspaniałe uczucie (to moja pierwsza ciąża).
Niestety mam jakiegoś mięśniaka, mój lekarz kazał mi przyjść do siebie do poradni patologii ciąży i tak co miesiąc (chodzę do niego prywatnie, ale pracuje też w szpitalu). Mówił, że to nic poważnego, więc póki co staram się nie denerwować.


Dziewczyny czy test PAPPA kryptor można wykonać na NFZ (czytałam o jakiś wyjątkach w przypadku których można wykonać na NFZ, jednak ja nie łapie się pod żaden z nich, nie jestem pewna czy dobrze to interpretuje).

Poniżej trochę niewyraźne zdjęcie mojego bąbelka (robiłam je wczoraj wieczorem).

Zobacz załącznik 1358095
Jaki już duży się dzidziuś wydaje na tym zdjęciu usg. 😍
 
Jeśli chodzi o prace, to mam w niej teraz ważne rzeczy do zrobienia i chciałam wszystko dokończyć. Na zwolnienie myślałam iść może od marca. Ale czuje się tak okropnie, ze ciężko mi się funkcjonuje leżąc a co dopiero pracując. Strasznie mi przykro, bo nie lubię zostawiać pracy niedokończonej a z drugiej strony nie mam siły pracować 😭😭😭
Moja droga, po prostu odpuść. Ja jestem pracoholiczką. Szkole i cudzym dzieciom oddałam wiele lat życia. Decyzję o dziecku odkładałam przez lata, bo jeszcze tylko rok i oddam zerówkę, jeszcze tylko dwa lata i oddam trzecią klasę, jak oni sobie beze mnie poradzą? I mam z tego tyle, że nie mam dziecka a te cudze, którym oddałam serce, nawet nie mówią mi dzień dobry. Na szczęście w końcu dotarło do mnie, że to ja jestem najważniejsza i mam nadzieję, że też szybko i bez wyrzutów sumienia do tego dojdziesz :)
 
Dziewczyny czy używalyscie może w poprzednich ciążach detektora płodu albo teraz macie taki zamiar ? Macie jakieś opinie na temat tego urządzenia ?
 
Dziewczyny czy używalyscie może w poprzednich ciążach detektora płodu albo teraz macie taki zamiar ? Macie jakieś opinie na temat tego urządzenia ?
Ja mialam w pierwszej ciazy, nie pamiętam kiedy pierwszy raz udało mi sie uchwycic tetno dziecka, ale ogólnie lubiłam sobie posłuchać dla odstresowania juz w późniejszym czasie jak bylam pewna że to tętno to na pewno to czego szukam. Na początku sie tylko stresowałam bo nie umialam znaleźć itd. Teraz chyba nie będę uzywac, chyba że jakaś kolezanka jeszcze ma i mi pozyczy
 
Dziewczyny czy używalyscie może w poprzednich ciążach detektora płodu albo teraz macie taki zamiar ? Macie jakieś opinie na temat tego urządzenia ?
Sporadycznie używałam. Kilka razy uspokoiło mnie, kiedy usłyszałam dziecko, więc jeśli ktos jest z tych stresujących się to polecam.
 
Sporadycznie używałam. Kilka razy uspokoiło mnie, kiedy usłyszałam dziecko, więc jeśli ktos jest z tych stresujących się to polecam.
No właśnie , tylko ja dopiero jestem 11 tyg 4 dniu i niestety nic nie słychać 😕a pisało ze już nawet w 10 można wykryć . Chyba jednak za wcześnie …
 
reklama
Ostatnio plamienia ustąpiły i oby tak zostało. Fakt, że ja się staram nie przeciążać organizmu, bo się boję, że się krwiak zwiększy, nie chodzę na zakupy, nic nie dźwigam, chucham na siebie i dmucham 😉
Ale okazjonalnie, raz dziennie, albo na 2 dni odczuwam ból podbrzusza, kłucie, zawsze z lewej strony. Trochę panikuję, bo inne objawy ciąży mi ustąpiły, wizytę mam za 2 tygodnie i nie wiem, co się dzieje u fasolki.
To podobnie jak u mnie też staram się dużo odpoczywać I uważać na siebie ale te kłucie i takie rozpieranie no chyba będziemy czuć . Lekarz gadał ze to normalne bo macica się powiększa, fasolka się powiększa i będą takie odczucia. W czwartek idę zaś do lekarza zobaczymy czy on coś będzie widział...
 
Do góry