reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dziewczyny, a propo witamin, używa któraś lub używała mamaDHA premium plus? Kupiłam je, bo zadziałała magia marketingu 🌈😂 chyba są ok, ale wkurza mnie, że są takie duże, czasem trudno mi je przełknąć. Jeśli używacie innych, czy też są duże kapsułki?
 
reklama
U mnie nie wypukla się podbrzusze, za to strasznie uwypuklił mi się brzuch w miejscu żołądka 🤷 i to nie po jedzeniu, tylko cały czas. Mąz się śmieje, że chyba zjadłam to dziecko 😅 może to kwestia słabych mięśni i rozejscia, bo jak wczoraj się pospinałam i wciągnęłam brzuch na chwilę, to jakoś sie to proporcjonalnie rozłożyło, ale jak puściłam, to znów bardziej mi odstaje góra brzucha niż dół. Dziwnie to wygląda, jakbym naprawde miała dziecko w żołądku.
To ja mam tak samo, brzuch wygląda jakbym była w jakims 30 TC. Nie wiem co to będzie później.
 
Dziewczyny, a propo witamin, używa któraś lub używała mamaDHA premium plus? Kupiłam je, bo zadziałała magia marketingu 🌈😂 chyba są ok, ale wkurza mnie, że są takie duże, czasem trudno mi je przełknąć. Jeśli używacie innych, czy też są duże kapsułki?
ja ich używam, tez się irytuje bo wzmagają mi się po połknięciu jednej wymioty i tez zastanawiam się jak wyglądają inne. Te na szczęście mi się kończą i raczej kupie cos mniejszego 😅
 
Dziewczyny, a propo witamin, używa któraś lub używała mamaDHA premium plus? Kupiłam je, bo zadziałała magia marketingu [emoji304][emoji23] chyba są ok, ale wkurza mnie, że są takie duże, czasem trudno mi je przełknąć. Jeśli używacie innych, czy też są duże kapsułki?
Ja biorę Pregna Plus, są malutkie, nie ma problemu z połykaniem.
 
No ja obliczalam dzisiaj ,ze faktycznie w tych dniach powinnam miec okres,wiec to mnie pociesza.
A Ty krwawilas wciąż,czy tez tylko np.raz dziennie?
Bo u mnie jest to troche dziwne,ze zaczyna sie zawsze pod wieczor i rano juz nic nie mam.

Moja mama opowiadala mi,ze w drugiej ciazy miala pierwsze dwa miesiace normalnie okres..
Różnie, najczęściej pod koniec pracy, po południu więc wydaje mi się że trochę związane z przesileniem organizmu, tak samo często miałam twardniejący brzuch, bolał mnie jakbym było po jakies silowni
 
Można zapytać jakie wyszły Ci przeciwciała i ile jesteś po drugiej dawce szczepionki?
Druga dawkę przyjmowałam 04.06.21 a badania robiłam przełom listopad grudzień i pp miałam ok 500, gdzie moi rodzice mieli w kwietniu druga dawkę a pp w tym samym mieli ok 2000 czyli różnica dość spora.
 
@Słoneczko świeci nie chodzi tu że słuchamy ludzi przepełnionych strachem bo nie chodzi o to żeby słuchać np sąsiadów, czy rodziny przy obiedzie, czyli ludzi którzy się nie znają, nie mają kompetencji a powtarzają teksty przeczytane w internecie. Chodzi o to że pytamy lekarzy, autorytetów, słuchamy telewizji gdzie wypowiadaja się też eksperci ponoć, czytamy gazety, rozumujemy...a na tym polu tysiące rozbieżnych zdań, sama napewno widzisz. Chodzi o to że zewsząd inne informacje, a jak ktoś tu pisał i się zgodzę z tym w 100%, że jest to jednak ingerencja w organizm w którym rozwija się płód i wszystko może mieć znaczenie. Nie możemy mieć wiadomości czy szczepienia wpływają na niego, czy nie, czy nie wyjdzie coś w przyszłości bo to za krótki czas jeszcze minął. Dowiemy się za kilka lat i wtedy będziemy mogli przeprosić że się myliliśmy i żałować lub właśnie żałować wątpliwości i braku szczepien
Sorry, ale lekarz który kwestionuje zasadność szczepień wsród ciężarnych, nie jest żadnym autorytetem. Lekarz który nie aktualizuje wiedzy i tym samym naraża pacjentke na ciężkj przebieg covid w ciąży działa na jej szkode.
Sama śmigałam w covidowym kombinezonie rok temu, napatrzyłam się i nasłuchałam opowieści koleżanek z innych oddziałów covidowych. Kobiety w ciąży umierają z powodu covid, umierają ich niedojrzałe dzieci ( czasem trzeba zakończyć ciąże np. w 27tyg bo matka jest podłączona do ecmo i zakończenie ciąży to jedyna szansa na przeżycie dla matki). Szczepienia trwają na świecie ponad rok, na ogromną skale. Nie obserwuje się wysypu ciężkich nopów po szczepieniu wśród ciężarnych. Za to ciąża predysponuje do ciężkiego przebiegu i to jest fakt.
Nie znam żadnego naukowego autorytetu który kwestionowałby szczepienia w ciąży.
Jak w przypadku wszystkich leków stosowanych w ciąży zawsze bierzesz pod uwagę stosunek korzyści i ew ryzyka. W przypadku szczepienia na covid korzyści są nieporównywalnie większe.
 
Zadzwonię zapytam z ciekawości bo nic a nic pani nie powiedziała o pobraniu krwi ale koleżanki tam miały też prenatalne i gadały że miały przed badaniem pobrana krew No ale tak czy inaczej powinna poinformowac mnie przez telefon że będzie to miało miejsce jak już coś.
Też miałam pobieraną krew zaraz po USG w poprzedniej ciąży i byłam zdziwiona bo też nic nie wiedziałam. Dowiedziałam się jak byłam w pokoju pobrań
 
reklama
Sorry, ale lekarz który kwestionuje zasadność szczepień wsród ciężarnych, nie jest żadnym autorytetem. Lekarz który nie aktualizuje wiedzy i tym samym naraża pacjentke na ciężkj przebieg covid w ciąży działa na jej szkode.
Sama śmigałam w covidowym kombinezonie rok temu, napatrzyłam się i nasłuchałam opowieści koleżanek z innych oddziałów covidowych. Kobiety w ciąży umierają z powodu covid, umierają ich niedojrzałe dzieci ( czasem trzeba zakończyć ciąże np. w 27tyg bo matka jest podłączona do ecmo i zakończenie ciąży to jedyna szansa na przeżycie dla matki). Szczepienia trwają na świecie ponad rok, na ogromną skale. Nie obserwuje się wysypu ciężkich nopów po szczepieniu wśród ciężarnych. Za to ciąża predysponuje do ciężkiego przebiegu i to jest fakt.
Nie znam żadnego naukowego autorytetu który kwestionowałby szczepienia w ciąży.
Jak w przypadku wszystkich leków stosowanych w ciąży zawsze bierzesz pod uwagę stosunek korzyści i ew ryzyka. W przypadku szczepienia na covid korzyści są nieporównywalnie większe
A z jakiego powodu ten kombinezon? Pracujesz w szpitalu?
(Nie neguje twoich słów, chce się poprostu dowiedzieć czym się zajmujesz. Opowiedz więcej?)
 
Do góry