reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Martini$ nie za wysokie to ciśnienie? Konsultowałaś to z lekarzem? Mi lekarz gdy miałam w gabinecie 149/80 (wyjątkowo więc pewnie jak u innych efekt białego fartucha) kazał mierzyć 2 razy dziennie i jeśli byłoby powyżej 140/90 pilnie się kontaktować bo wysokie ciśnienie w ciąży jest niebezpieczne.

Edit: już widzę, że napisałaś, że kontrolujesz :)
to prawda... ja mialam tylko troche powyzej normy i w pierwszej ciazy wciaz kladli mnie na patalogie ciazy przez to...
 
reklama
Dużo słyszałam zabobonów. Tym bardziej że w większość moja teściowa wierzy [emoji1]. Np ten o łańcuszku, czy wieszaniu prania. Ale w jeden jestem skłonna chociaż trochę uwierzyć [emoji28] Jak się kobietą w ciąży oparzy to dziecko będzie miało ślad. Moja mam się oparzyla będąc w ciąży ze mną, ja mam duże znamię na kostce. Natomiast ja również będąc w ciąży z córką oparzylam sie w brzuch o gorący garnek (byłam już takich rozmiarów że gotowałam całą sobą) i mała ma znamię nad pupą. Także ten... [emoji1]
o kurde.. to ja tez sie oparzylam co mialam to zakażenie... :oops:
 
Progesteronu nie odstawia sie nagle tylko stopniowo. Mój gin schodził nawet po pół tabletki i co 2-3 dni zmiana dawki także wtedy zajęło mi to jakieś 2 tygodnie.
No właśnie
ja powiem tylko ja swoim przykładzie, brałam jedną tabletkę od pierwszej wizyty do drugiej, czyli od 6t2d do 9t5d. Wczoraj byłam na usg i wszystko rozwija się super- wyszło 11t5d, dziecko jest nawet większe i znów termin mi się przesunął na wcześniej. Odstawiłam zgodnie z zaleceniem lekarza w dniu wizyty.

Jedyne co tym razem byłam u swojego docelowego lekarza i być może inny sprzęt sprawił, że dziecko dało się zmierzyć większe…nie wiem. Moja ginekolog powiedziała, że to musiałaby być ogromna przepaść pomiędzy sprzętami i raczej to kwestia ze dzieci tak mają raz rosną szybciej, później się to trochę stopuje lub na odwrót.
Moje też wg usg jest starsze o 5 dni od OM. i tak się utrzymuję. Gdybym brała 1 tabletkę to pewnie bym się nie zastanawiała. Ale ja biorę 4*200. Fakt zaczyna mnie od kilku dni brać jakaś infekcja, poprzednio prawie od samego początku brania luteiny ale wtedy miałam dawkę mniejszą. Zrobiłam badanie moczu, które jest ok, nic nie wykazało, Czekam na wyniki posiewu.
Smaruje clotrimazolum, żeby ulżyć w swędzeniu. I jak na razie mogę normalnie funkcjonować, bo w niedzielę wieczorem to była tragedia.
 
Hej.
U mnie pojawiło się krwawienie. Nie plamienie tylko żywa krew. Nie wiem co teraz. Do szpitala nie jechałam bo nie ma sensu. Ciaze i tak mam obstawiona lekami. Więcej mi nie dadzą. Nie czuje nic. Żadnych boli, ciagniec czy kłóć. Spec nie mogę że stresu. Nie wiem czy jutro się do mojego gina dostanę a jak nie to w środę prenatalne. Co ma być to będzie. Ale mi smutno... 😔 To długo wyczekiwana ciąża...
ja dzwonilam do ginekologa bo w sobote bylam na tym IP i kazali isc na kontrole go gin.
I powiedzieli mi ,ze musze przyjsc na kontrole bo to nie ejst normalne...

Ile ludzi tyle opinii...

Ale prawda jest taka,ze kontrolowac to trzeba,wiec ja bym poradzila chociaz skontrolować...
 
Ja poprostu zamiast myć głowę co 2gi dzień mogę myć co 3 a nawet 4 na upartego 🙊
Za to chyba mogę polecić emulsje nawilżającą z emolium do skóry głowy, mój "niemąż" każdej zimy ma problem z przesuszoną skórą głowy, używa i sobie chwali więc może i tobie pomoże 😉
Mam identycznie. Wcześniej myłam włosy codziennie bo tego wymagały, teraz po 3 dniach wciąż wyglądają ok 😊 dziwne co hormony robią z człowiekiem 😂
 
U mnie w sumie pokrywa się ze wszystkimi aplikacjami, że powinno być już lepiej. Jestem jeszcze taka rozleniwiona i muszę uważać na zadyszkę 😅 ale rzeczywiście zwymiotowałam ostatni raz przedwczoraj i mogę już myć spokojnie zęby 😂😂
Odczuwam jeszcze takie mdłości- największe wieczorami ale to zdecydowanie mniejsze niż były
 
Mam identycznie. Wcześniej myłam włosy codziennie bo tego wymagały, teraz po 3 dniach wciąż wyglądają ok 😊 dziwne co hormony robią z człowiekiem 😂
Wczoraj wieczorem spojrzałam w lustro z myślą, że pewnie będę musiała umyć włosy. Nie musiałam! Dopiero jak o tym napisałyście to zauważyłam, że rzadziej myję włosy :D
 
reklama
No właśnie

Moje też wg usg jest starsze o 5 dni od OM. i tak się utrzymuję. Gdybym brała 1 tabletkę to pewnie bym się nie zastanawiała. Ale ja biorę 4*200. Fakt zaczyna mnie od kilku dni brać jakaś infekcja, poprzednio prawie od samego początku brania luteiny ale wtedy miałam dawkę mniejszą. Zrobiłam badanie moczu, które jest ok, nic nie wykazało, Czekam na wyniki posiewu.
Smaruje clotrimazolum, żeby ulżyć w swędzeniu. I jak na razie mogę normalnie funkcjonować, bo w niedzielę wieczorem to była tragedia.
aaa to ja nie dość ze jedna tabletka to 100mg. To nie było nawet z czego schodzić. Może warto skonsultować to z innym lekarzem, chodzisz już do swojego docelowego ginekologa do którego masz zaufanie?

Ze mnie mąż to się śmiał wczoraj bo jak tylko zobaczyłam swoją( w tej ciąży jeszcze nie byłam) to aż prawie podbiegłam jak mnie zawołała 😂 a podczas wizyty i po to uśmiech nie schodził mi z twarzy. Kobieta wzbudza u mnie ogromne zaufanie i czuje się zaopiekowana jak nigdy ❤️
 
Do góry