reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Witajcie drogie sierpniowe mamusie. Czytam Was od początku ale do tej pory nie udzielałam się. Jestem w 11 tyg ciąży, dziś wg om 10+6. W domu 3latek. Gdy byłam w poprzedniej ciąży też podcztywałam styczniowe mamusie ale ciąża przebiegała książkowo. Wczoraj byłam na USG planowane (nie prenatalne) u swojego lekarza. Wyszła podniesiona przezierność karku 3,5 mm , po za tym nie mówił o innych odstępstwach, kość nosowa wyraźnie widoczna.Po za tym wg USG dziecko większe o tydzień niż z om. A martwi mnie , że dzidziuś nie ruszał się w ogóle na USG, może spał ale serce ładnie biło.Jestem przerażona! 😔 Lekarz uspokoił, żeby na razie się nie martwić i dał skierowanie na USG prenatalne z biochemią krwi na NFZ . Chce zrobic też Nifty albo Sanco , nie wiem który.Szukam chyba pocieszenia , jest środek nocy a ja nie śpię. Przepraszam , że taki długi post...
 
reklama
Witajcie drogie sierpniowe mamusie. Czytam Was od początku ale do tej pory nie udzielałam się. Jestem w 11 tyg ciąży, dziś wg om 10+6. W domu 3latek. Gdy byłam w poprzedniej ciąży też podcztywałam styczniowe mamusie ale ciąża przebiegała książkowo. Wczoraj byłam na USG planowane (nie prenatalne) u swojego lekarza. Wyszła podniesiona przezierność karku 3,5 mm , po za tym nie mówił o innych odstępstwach, kość nosowa wyraźnie widoczna.Po za tym wg USG dziecko większe o tydzień niż z om. A martwi mnie , że dzidziuś nie ruszał się w ogóle na USG, może spał ale serce ładnie biło.Jestem przerażona! 😔 Lekarz uspokoił, żeby na razie się nie martwić i dał skierowanie na USG prenatalne z biochemią krwi na NFZ . Chce zrobic też Nifty albo Sanco , nie wiem który.Szukam chyba pocieszenia , jest środek nocy a ja nie śpię. Przepraszam , że taki długi post...
Trzymam kciuki i wierzę, że będzie dobrze ! TRZEBA BYC DOBREJ MYSLI I WIEEZYC !
 
Nie polecam kisielu, soku pomarańczowego, rosołu, pierogów ruskich. Każda moja próba złe się skończyła ;)
Och, to ja mam odwrotnie, pierogi ruskie teściowej, rosołek - pychotka, natomiast już sam zapach mięsa gna mnie nad muszlę 🤮

Ja swoje nazywam frędzlem xD
Hahaha, mega 😂 na wcześniejszym etapie u nas był tic tac i krewetka, teraz skończyła się inwencja.
I z drugiej beczki pytanie odnośnie sportu ...Co myślicie o jeździe na nartach ...Jadę na ferie z Mlodymi moimi, którzy nie wiedzą nic o ciąży...Wierzą, że będę z nimi jeździć...I mam mentlik w głowie...bo z jednej strony słyszę, że nie powinnam ale mój ginekolog jest mam wrażenie ciut przewrażliwiony tak samo jak i tatuś dziecka i już sama nie wiem...A wy uprawiacie jakieś sporty ?
Chyba nie robiłabym tego. Na stoku zbyt wiele może pójść nie tak. Kiedyś wjechał we mnie ktoś na snowboardzie i byłam ostro poturbowana... Nie wyobrażam sobie takiego zajścia w ciąży :(
 
Witajcie.
Ja też juz po badaniach prenatalnych..
Baardzo się bałam ale wszystkie parametry wyszly dobrze.
Bąbel ma 6,6 cm , tętno 159, przezierność karkowa 1,6 mm , kość nosowa widoczna. Martwiły mnie przepływy ze względu na ryzyko preeklampsji ale tez wyszly wporzadku. Czekamy jeszcze na wynik paapy i wtedy beda ostateczne wyniki.
Bączek całe badanie się wiercił ❤️❤️
 

Załączniki

  • IMG_20220121_065641.jpg
    IMG_20220121_065641.jpg
    623,2 KB · Wyświetleń: 84
  • IMG_20220121_065715.jpg
    IMG_20220121_065715.jpg
    895,7 KB · Wyświetleń: 86
U mnie dzis usg prenatalne o godz. 11:00 i już sobie miejsca nie mogę znaleźć. O pappa nic lekarz nie mówił. Czy robicie to badanie na własną rękę?
 
U mnie dzis usg prenatalne o godz. 11:00 i już sobie miejsca nie mogę znaleźć. O pappa nic lekarz nie mówił. Czy robicie to badanie na własną rękę?
Mi ginekolog powiedział, że mam zrobić. Ale mojej przyjaciółce, nic takiego nie mówił i miała samo badanie USG prenatalne. Chyba są różne postępowania lekarzy hmm.
 
Witajcie drogie sierpniowe mamusie. Czytam Was od początku ale do tej pory nie udzielałam się. Jestem w 11 tyg ciąży, dziś wg om 10+6. W domu 3latek. Gdy byłam w poprzedniej ciąży też podcztywałam styczniowe mamusie ale ciąża przebiegała książkowo. Wczoraj byłam na USG planowane (nie prenatalne) u swojego lekarza. Wyszła podniesiona przezierność karku 3,5 mm , po za tym nie mówił o innych odstępstwach, kość nosowa wyraźnie widoczna.Po za tym wg USG dziecko większe o tydzień niż z om. A martwi mnie , że dzidziuś nie ruszał się w ogóle na USG, może spał ale serce ładnie biło.Jestem przerażona! 😔 Lekarz uspokoił, żeby na razie się nie martwić i dał skierowanie na USG prenatalne z biochemią krwi na NFZ . Chce zrobic też Nifty albo Sanco , nie wiem który.Szukam chyba pocieszenia , jest środek nocy a ja nie śpię. Przepraszam , że taki długi post...
Z Sanco masz bardzo szybko wynik jeśli się martwisz. Pobranie miałam we wt, a w czw po południu już dzwonili z wynikiem
 
reklama
Do góry