reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Witajcie drogie sierpniowe mamusie. Czytam Was od początku ale do tej pory nie udzielałam się. Jestem w 11 tyg ciąży, dziś wg om 10+6. W domu 3latek. Gdy byłam w poprzedniej ciąży też podcztywałam styczniowe mamusie ale ciąża przebiegała książkowo. Wczoraj byłam na USG planowane (nie prenatalne) u swojego lekarza. Wyszła podniesiona przezierność karku 3,5 mm , po za tym nie mówił o innych odstępstwach, kość nosowa wyraźnie widoczna.Po za tym wg USG dziecko większe o tydzień niż z om. A martwi mnie , że dzidziuś nie ruszał się w ogóle na USG, może spał ale serce ładnie biło.Jestem przerażona! 😔 Lekarz uspokoił, żeby na razie się nie martwić i dał skierowanie na USG prenatalne z biochemią krwi na NFZ . Chce zrobic też Nifty albo Sanco , nie wiem który.Szukam chyba pocieszenia , jest środek nocy a ja nie śpię. Przepraszam , że taki długi post...
kochana,wiem co czujesz,bo u mnie tez wyszlo 3mm na usg.
u mnie maluch jest tydzien mniejszy.
Ale nie martw sie na zapas.(latwo mówić,a sama jestem klebkiem nerwów).:oops:

Ja zrobilam nifty i czekam na wyniki.

trzymam kciuki ,aby wszystko bylo ok!
 
reklama
Dzięki. Chociaż na dole jest napisane , że nie do końca gwarantują że tej wady nie będzie i mogą być też inne. No tak 100 % tylko amniopunkcja. Nie myślałam wcześniej , że spotka mnie taki stres... Sprawdziłam i synek miał w tym wieku przezierność 1,6 a teraz 3,5. Bardzo mnie to martwi.
bedzie dobrze!
 
Nie wydaje mi się żeby standardy się zmieniły w tej dziedzinie. 99 to chyba norma poza ciążą, ale specjalistka nie jestem i straszyć nie mam zamiaru;) jak ja miałam cukrzyce ciążowa miałam lat 30 waga w normie tej idealne. I mimo ze teraz cukier na czczo jest ok i tak mi się wydaje ze po krzywej wyjdzie cukrzyca. Ale cukrzyca na pewno nie jest tragedią ;)
No rozmawiałam z ginekologiem, powiedziałam mu, który to tydzień ciąży... Ja naprawdę nie kumam co się dzieje z tymi lekarzami. Sama sobie tego nie wymyśliłam...
Dlatego "wracam" do tego pierwszego, niech mi wyjaśni, co jest 5. Przynajmniej on jest miły i czuję, że nie ma dla niego głupich pytań...
 
Ja wczoraj byłam o diabetologa, dostałam książeczkę do samokontroli. W załączniku zdjęcie z wytycznymi jakie są normy w ciąży. Z tego co mi wiadomo( poza tymi info z książeczki) norma jest właśnie do 90 w ciąży. Norma do 99 jest bez ciąży, więc tamten lekarz chyba jakiś nie bardzo.
W moim przypadku, pomimo diety przez kilka tygodni wartości na czczo dalej powyżej 90, dlatego dostałam insulinę, dla bezpieczeństwa dziecka. Skontroluj tą glukoze jeszcze kilka razy na czczo ;) jak nie z żyły, to w ośrodku zdrowia powinni mieć glukometr.
Wg mnie tu tsh, wiek czy waga nie mają nic do tego raczej, jesli cukry są za wysokie to jest cukrzyca i koniec. Wczesniej te normy glukozy na czczo były wyższe i kiedyś pewnie nie uznano by Twojego wyniku jako cukrzycy, ale teraz jeśli wynik bedzie sie powtarzać, to już będzie to cukrzyca, ale na podstawie jednego wyniku nikt tego nie potwierdzi ;)
Tak jak napisałam, wracam do lekarza nr 1... Ja też nie kumam tej sytuacji, czemu jest taka rozbieżność, Wy piszecie jedno, oni ględzą inne...
 
Trzeba tylko pamiętać, że @Johanna_85 mieszka w Niemczech, a tam procedury mogą być zupełnie inne niż w Polsce. Nie wiem czy akurat w DE, ale o ile dobrze pamiętam to w Holandii Nifty jest za darmo tylko nie podają płci (żeby ktoś robił aborcji z tego powodu bo jest legana na żądanie) wiec może lekarz się tak nie skupia na USG bo jak jest coś źle to i tak robią test i jest da nich wiążący. U nas jednak ta diagnostyka prenatalna jest drogą i prywatna, a niedługo być może w ogóle nielegana.

A ja oczywiście uważam, że lepiej wiedzieć. Bo jednak szukanie w połogu odpowiedniego szpitala dla dziecka, leczenia, może robienie zbiórki to według mnie słaby pomysł. Do tego dochodzi to, że raczej od razu należy rodzić w szpitalu z III stopniem, a nie zawsze ma się taki w okolicy.

Sama będąc w ciąży z synem miałam koleżankę na podobnym etapie. Ona prowadziła ciążę na NFZ i raczej nie przykładała się do wizyt. Jakim szokiem było kiedy miesiąc przed terminem okazało się, że dziecko jest bardzo ciężko chore, a porodu naturalnego nawet by nie przeżyło. Po USG szybko szpital i cc. Nie wiem czy to taki mniejszy stres. Ja wtedy wprost dopytałam mojego lekarza czy to było widoczne wcześniej czy można było to przegapić - odpowiedział, że w żadnym wypadku
 
Dziewczyny czy dokucza Wam katar? Nie wiem już czy to jeszcze się ciągnie moje przeziębienie czy poprostu jakiś katar ciążowy.
 
Dziewczyny, ja już po usg prenatalnym. Czekam na badanie pappa
Kluska ma 6cm, przeziernosc karkowa 1,7. Narządy ok. Termin na 1 sierpnia
 

Załączniki

  • c85df482-963f-41b3-8cb2-92b80c1aa525.jpg
    c85df482-963f-41b3-8cb2-92b80c1aa525.jpg
    45,7 KB · Wyświetleń: 85
reklama
masz calkowita racje!!! ja jej spytam o to wszystko jak bedzie do mnie dzwonic …

Dokladnie! Ja dzis aż sama powiedziałam Pani doktor która robiła usg prenatalne, że jestem zachwycona ile informacji mi przekazala. Od serduszka, po nóżki, nerki, czaszkę. Do tej pory moi lekarze byli mocno małomówni.
 
Do góry