reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Ale nie masz jakiś tragicznych tych wyników. Ja t21 miałam 1:33, Edwarda do stuileś.
I tak jak piszesz na pappe wpływa wiele rzeczy. Wiek, liczba poronień itd Gdzieś czytałam że nawet przyjmowany dupaston czy acard.
Decyzja należy do was na co się zdecydujecie. Ja 3mam kciuki żeby wszystko było dobrze z waszym maluszkiem.

A tak a propo amino jest dalej bezpłatna jak wychodzą wady? Czy w dzisiejszych czasach trzeba Juz za nią płacić?
Dzięki wielkie za kciuki! Przydadzą się! Lekarz tez powiedział ze na 90% to dziewczynka 😀
 
reklama
Rażących przypadków różnych zaniedbań, błędów, niezrozumiałych decyzji itd jest mnóstwo i myślę, że „walnięci katolicy” stanowią jednak niewielki odsetek tych lekarzy.
Hmm.. ja staram się wybierać młodych lekarzy do 40.... Mam wrażenie, że zazwyczaj są to osoby które jeszcze się uczą i im zależy... Jeśli trafiałam na osobę straszą, podejście do pacjenta oraz pewność siebie jakoś mnie odstraszały.. (może źle trafiałam xD )

Pracuje blisko lekarzy w weterynarii jako pielęgniarka i sama widzę jak bardzo lekarze pracują na wypracowanych schematach, zwłaszcza tacy którzy mają dużo pacjentów... przeraża mnie, że takie same rzeczy mogą być w medycynie ludzkiej..
 
Gdzies czytałam że w przypadku trisomii 13 i 28 w USG coś zawsze wyjdzie. Poczekaj już na wynik z testu i zobaczysz na ile będziesz chciała dalej przebadać. U mnie w badaniu USG to było ryzyko 1:17 a po testach pappy 1:4. więc nie było mowy o innych badaniach jak amniopunkcja.
W obecnej ciąży USG wyszło perfekcyjne, choć chyba w poniedziałek zadzwonię jeszcze do prywatnego lekarza. Do testu pappy podchodzę nijak. Nie chcę się nim przejmować. Ale napewno połówkowe będę robić dwukrotnie dla pewności co by wykluczyć wszystkie możliwe podejrzenia. Może jestem przewrażliwiona ale zamierzam zrobić wszystko żebym mogła spać spokojnie do końca życia i nie będę sobie zarzucała że przez jakieś niedopatrzenie doszło do tragedii. Jeśli w połówkowych wyjdzie cokolwiek podejrzanego robię amnio. Taki mam plan działania. W poprzedniej ciąży też zrobiłam wszystko co mogłam więc nie mam wyrzutów sumienia. Jedyne co to mogłam jeszcze więcej badań z trombofilia mieć zrobione, ale skoro wyszła tr 13 to to i tak nie zmieniłoby tego co się stało i nic by to nie zmieniło. Może tak miało być że "na szczęście" na chorym dziecku zmobilizowałam wszystkich do badania i teraz gdy jest zdrowe donoszę bo jestem chyba naprawdę zabezpieczona. A nie jak lekarze zalecali, że po co się badać, w tym wieku ryzyko jest większe należy próbować. I gdybym ich posłuchała to bym tak zrobiła bez badań bez leków i tracilabym nawet zdrowe dzieci. Wtedy dopiero miałabym wyrzuty. A tak mam Aniołki, dzięki którym tak naprawdę mam szanse na zdrowe dziecko.
Tez tak czytałam dla trisomii 13 i 18, ale jednak ja lubię mieć ta całkowita pewność. To tez wynika pewnie z faktu, ze jeszcze nikomu z bliskich nie mówiliśmy a plan na to był po badaniach 1 trymestru i nipt. Teraz się muszę zastanowić bo jednak amnio robi się później a pewnie za chwile ciąża będzie widoczna.
Ogólnie to wole się przebadać więcej niż mniej żeby później nie rozpamiętywać ze mogłam coś dodatkowo zrobić.
 
Cześć dziewczyny, ja już po USG prenatalnym🙂, wszystko dobrze, chociaż wystraszył mnie trochę przepływami i fala wsteczną, bo przez brzuch ciężko mu było uchwycić ale dopochwowo przepływy wyszły bez zarzutu. Dzidziuś dzisiaj 7 cm, i jest wskazanie na chłopca, ponoć wyrostek płciowy odgięty do góry 🙂, zobaczymy czy się sprawdzi. Oczywiście papa namieszała bo miałam niższe białko i mam średnie ryzyko t21 1 do 480 kilku, reszta trisomii w tysiącach. Lekarz mówił że dla świętego spokoju możemy się zdecydować na harmony ale odpuszczę. Gdyby wyszło coś nie tak w kolejnych badaniach to tak naprawdę większy sens miałaby amniopunkcja. Ryzyko wynikające z wieku mam 385 więc po teście i tak się zmniejszyło. W poprzedniej ciąży miałam z koleji zawyżone beta HCG i ryzyko 1 do 287. Nie robiliśmy dalszych badań bo USG wyszło ok. Także zawsze coś ale już podchodzę do tego z dystansem
 
Też wczoraj rzuciłam czymś w złości. Mam najwspanialszego męża pod słońcem, ale emocje i strach wzięły górę i musiałam je jakoś spuścić :( Kłótnia była modelowa
Ech witam w klubie😢 Hormony niestety nie pomagają. Siedzę z wyrzutami sumienia od rana i tyle tylko mam w głowie, że zaszkodziłam maluchowi.
 
Aaaaa jeszcze co bym dodała to to, że jeśli jest podstawa na badanie genetyczne (miałaś lekko podwyższoną przezierność prawda?) to kasa chorych może zwrócić kasę za to badanie. Musisz tylko do nich zadzwonić i Antrag złożyć.
Ja będę się starać w mojej kasie chorych.
A i niektóre kasy mają taki budżet dla kobiet w ciąży na dodatkowe badania. Moja ma np 200 euro. I jak napiszesz Antrag to wypłaca ci to na konto [emoji3]

slyszalas cos o tym?
 

Załączniki

  • WhatsApp Image 2022-01-21 at 17.44.22.jpeg
    WhatsApp Image 2022-01-21 at 17.44.22.jpeg
    275 KB · Wyświetleń: 50
Moja praktyka lekarska nie robi Nackenfaltenmessung z papa, bo test harmony (czy nicht invasive pränatal Test NIPT) wyklucza te i więcej wad genetycznych niż Nackenfaltenmessung i do tego z większym prawdopodobieństwem.
Mi zrobili 1. Trimester-Screening bo to należy ci się na kasę chorych (tam też mierzą przezierność karkowa, bo to się mierzy na 1. Trimester-Screening) i do tego NIPT.
Dlatego dziwi mnie, że zrobili ci oba te badania i policzyli podwójnie.
Ja miałam NIPT rozszerzone i zapłaciłam 416 euro plus 93 euro kosztów praktyki lekarskiej. 1. Trimester-Screening za darmo na kasę chorych...
hmmm...
musze z nia koniecznie porozmawiać...

Do jakiej kasy chorych należysz? ja do AOK.
 
reklama
U mnie będzie 10 i 13 lat różnicy 😉🙃🙃
kochana,nie widac Twojego suwaczka,tylko,link ;)
I jak podejście młodszego??

U mnie córka nie lubi zmian, najlepiej jej się Funkcjonuje w znanych schematach.
Mamy od groma rozmów, pełno pytań.
Na tą chwilę więcej jest radości niż obaw, dotyczących zmian.

Dlatego jestem ciekawa jak to w innych rodzinach wyglada
Mlodszy zawsze chcial rodzeństwo.
Jak im powiedzialam,poplakal sie ze szczęścia.
Teraz wciaz przychodzi do mnie i rozmawia z brzuchem 🥰
Poki co jest przeszczesliwy 😌

To jeszcze zapytam kiedy informowałyście dzieciaczki o tym, że będą miały rodzeństwo? Czekałyście do końca I trymestru "dla bezpieczeństwa "?
my powiedzielismy na początku,poniewaz duzo rozmawialiśmy o ciąży z partnerem i nie chciałam,aby uslyszeli przypadkiem.
Moja praktyka lekarska nie robi Nackenfaltenmessung z papa, bo test harmony (czy nicht invasive pränatal Test NIPT) wyklucza te i więcej wad genetycznych niż Nackenfaltenmessung i do tego z większym prawdopodobieństwem.
Mi zrobili 1. Trimester-Screening bo to należy ci się na kasę chorych (tam też mierzą przezierność karkowa, bo to się mierzy na 1. Trimester-Screening) i do tego NIPT.
Dlatego dziwi mnie, że zrobili ci oba te badania i policzyli podwójnie.
Ja miałam NIPT rozszerzone i zapłaciłam 416 euro plus 93 euro kosztów praktyki lekarskiej. 1. Trimester-Screening za darmo na kasę chorych...
wlasnie tez myslalam o tym,ze moze mi by zrobili ,gdybym nie zdecydowala sie na NIFTY.
 
Do góry