reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
Hej, a co cię niepokoi?
Jest kilka rzeczy: strasznie zaciska piąstki nawet jak jest rozluźniona w kąpieli - masowanie ich z zewnątrz niewiele pomaga, trzeba długo to robić; sztywnienie rączek i nóg przez co ciężko ją czasami ubrać, ogólnie jest strasznie sztywna jak się ją bierze na ręce. No i jak ją położę na brzuch to bardzo wysoko i sztywno trzyma głowę i szybko przewraca się na plecy. Częściej też odwraca głowę w lewą stronę.
Moje straszę dziewczyny tak nie robiły 😞 średnia miała lekką asymetrie,ale szybko z tego wyszła.
Do tego Alicja miała węzeł prawdziwy na pępowinie, więc bardzo martwię się, czy nie doszło do jakiegoś niedotlenienia. Niby robili jej USG główki w szpitalu i wynik był dobry, ale ja i tak się martwię.
W ogóle nasza służba zdrowia to jakaś porażka 😡 naprawdę współczuję rodzicom, których nie stać na prywatne wizyty. Dostałam 3 skierowania: do OWI - mamy termin wizyty 20 luty 2023 🙈😡, do poradni rehabilitacyjnej - termin na koniec marca i poradni fizjoterapeutycznej - też terminy ja koniec marca 😡 darowalam sobie umawianie tam, bo i tak szybciej pójdziemy prywatnie. Takie maleństwa powinny być szybko rehabilitowane a bez prywatnych wizyt to nie możliwe 😡
 
Mój mały też mocno zaciska piąstki... Nie myślałam że to może być coś nie tak
Samo zaciskanie piastek w tym wieku nie jest jeszcze niczym złym, tylko trzeba je jsk np karmisz głaskać palcem z góry, żeby dziecko rozluznialo je jak najczęściej, a moją ciężko "zmusić" Do rozluźnienia i do tego te inne objawy. Ze starszymi tak nie było, dlatego wolę sprawdzić czy wszystko jest w porządku, być może w tym wieku jeszcze dziecko może się tak spinać, może są jakieś ćwiczenia na rozluźniajace.
 
Cześć, co u was? Ja dziś dzwonię do przychodni po skierowanie do przychodni rehabilitacjyjnej. Podejrzewam, że mała moze mieć wzmożone napięcie mięśniowe 😞
My dzisiaj byliśmy na wizycie u fizjoterapeuty. Pediatra podejrzewała u małego osłabione napięcie mięśniowe plus też ma problem z zaciśniętymi piąstkami. Dostaliśmy kilka ćwiczeń i zaleceń i kolejna wizyta za 2 lub 3 tygodnie w zależności czy będzie poprawa
 
My dzisiaj byliśmy na wizycie u fizjoterapeuty. Pediatra podejrzewała u małego osłabione napięcie mięśniowe plus też ma problem z zaciśniętymi piąstkami. Dostaliśmy kilka ćwiczeń i zaleceń i kolejna wizyta za 2 lub 3 tygodnie w zależności czy będzie poprawa
za tydzień mamy wizytę u okulisty a za trzy tygodnie u neurologa
 
Trzymam kciuki, żeby ćwiczenia pomogly! A czemu idziecie jeszcze do okulisty i neurologa?
do okulisty kontrolnie, takie dostaliśmy zalecenia przy wyjściu ze szpitala, żeby między 6 a 8 tygodniem udać się do ortopedy na USG bioderek i w 3 miesiącu kontrolnie do okulisty
A do neurologa idziemy, bo pediatra zaleciła wizytę z powodu tych zaciśniętych piąstek
 
reklama
Jest kilka rzeczy: strasznie zaciska piąstki nawet jak jest rozluźniona w kąpieli - masowanie ich z zewnątrz niewiele pomaga, trzeba długo to robić; sztywnienie rączek i nóg przez co ciężko ją czasami ubrać, ogólnie jest strasznie sztywna jak się ją bierze na ręce. No i jak ją położę na brzuch to bardzo wysoko i sztywno trzyma głowę i szybko przewraca się na plecy. Częściej też odwraca głowę w lewą stronę.
Moje straszę dziewczyny tak nie robiły 😞 średnia miała lekką asymetrie,ale szybko z tego wyszła.
Do tego Alicja miała węzeł prawdziwy na pępowinie, więc bardzo martwię się, czy nie doszło do jakiegoś niedotlenienia. Niby robili jej USG główki w szpitalu i wynik był dobry, ale ja i tak się martwię.
W ogóle nasza służba zdrowia to jakaś porażka 😡 naprawdę współczuję rodzicom, których nie stać na prywatne wizyty. Dostałam 3 skierowania: do OWI - mamy termin wizyty 20 luty 2023 🙈😡, do poradni rehabilitacyjnej - termin na koniec marca i poradni fizjoterapeutycznej - też terminy ja koniec marca 😡 darowalam sobie umawianie tam, bo i tak szybciej pójdziemy prywatnie. Takie maleństwa powinny być szybko rehabilitowane a bez prywatnych wizyt to nie możliwe 😡
U mnie w Szczecinie to problem z okulistą jest tak to mam szpital w który działa poradnia dla maluszków gdzie szybko zajmują się problemem do 2 tygodni zazwyczaj da radę się zarejestrować 😊
 
Do góry