reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

reklama
a ja opłotkami o aborcji kiedy byłabym na l4 już.
Mnie jeszcze przy okazji Twojego wczorajszego pytania zastanowiło, czy byłaby jakąś opcja wzięcia skróconego "macierzyńskiego" takiego jak po poronieniu po takim zakończeniu ciazy. Ale to już chyba temat nie do ogarnięcia i zostaje zwolnienie od psychiatry.
 
Ja wcześniej bardzo chciałam Nifty. Albo sanco. Jednak na ten moment zrezygnowałam. W dalszym ciągu każde z tych badań daje tylko wynik statystyczny i bada tylko najczęstsze choroby. Gdyby coś wyszło nie tak i tak konieczna jesy amnio więc moja ścieżka to usg prenatalne, jeśli będzie wskazanie to amnio i po drodze ogarnianie już ewentualnej kliniki..
Obym mogła se ten plan w buty wsadzić 🙏
Tez chciałam nifty albo sanco, ale na razie zostawiam prenatalne i to pappa chociaż stresuje się mocno jak każdy, racja nifty i sanco to statystyki tylko amino daje prawdziwy wynik.
 
Dobra, bo czasami skrótami myślowymi walę i jest to inaczej rozumiane.
Tu na forum spotkałam się z argumentami, że dzieci z ZD są słodkie i urocze więc jest to jeden z głównych powodów przeciwko aborcji . Piane to było do dziewczyny, która rozważała terminację.
O to mi chodzi.
 
Mnie jeszcze przy okazji Twojego wczorajszego pytania zastanowiło, czy byłaby jakąś opcja wzięcia skróconego "macierzyńskiego" takiego jak po poronieniu po takim zakończeniu ciazy. Ale to już chyba temat nie do ogarnięcia i zostaje zwolnienie od psychiatry.

W Polsce żeby mieć skrócony urlop macierzyńki musisz mieć akt martwego urodzenia z oznaczoną PŁCIĄ. Płci oczywiście nie można oznaczyć na NFZ więc w tym celu musisz pobrać kosmowke z poronionego materiału i wysłać na badania genetyczne z wynikiem udać się do szpitala, który na tej podstawie wystawia taki akt, a później musisz iść do urzędu i ZAREJESTROWAĆ DZIECKO i dopiero wtedy możesz złożyć wniosek o skrócony urlop macierzyńki 💁‍♀️
 
Ojej, ale poważne tematy wjechały 🙈
Strasznie dłuży mi się czas między tymi wizytami mimo ze mam po 2tygodniach 😆 a do wtorku jeszcze tyle czasu 🙈 gdyby była opcja robiłabym co drugi dzień 🤣 narzeczony mnie denerwuje, wylicza mi czekoladki ☹😡 z domu niedługo go wyrzucę 🙄
Ja jeszcze umówionej wizyty na prenatalne nie mam, możliwe ze będzie mówione o tym we wtorek.. ale chciałabym być już po dokładnym sprawdzaniu bo tez strasznie sie boje chorób dzieci ☹️ Ale my również mamy obgadane co jeśli, także o tyle dobrze.
 
Ojej, ale poważne tematy wjechały 🙈
Strasznie dłuży mi się czas między tymi wizytami mimo ze mam po 2tygodniach 😆 a do wtorku jeszcze tyle czasu 🙈 gdyby była opcja robiłabym co drugi dzień 🤣 narzeczony mnie denerwuje, wylicza mi czekoladki ☹😡 z domu niedługo go wyrzucę 🙄
Ja jeszcze umówionej wizyty na prenatalne nie mam, możliwe ze będzie mówione o tym we wtorek.. ale chciałabym być już po dokładnym sprawdzaniu bo tez strasznie sie boje chorób dzieci ☹️ Ale my również mamy obgadane co jeśli, także o tyle dobrze.
O niefajnie z wyliczaniem czekoladek, chociaż mój mąż z kolei mi właśnie znosi do domu wszystkie możliwe slodycze i to też jest kiepskie, bo mogę teraz zjeść tego każde ilości 😄
 
O niefajnie z wyliczaniem czekoladek, chociaż mój mąż z kolei mi właśnie znosi do domu wszystkie możliwe slodycze i to też jest kiepskie, bo mogę teraz zjeść tego każde ilości 😄
Taaaak, mój kochany tyle mi nakupowal, ze stół w kuchni zastawiony 😂 najpierw rożnego rodzaju czekoladowe cuda, potem jak mu wspomniałam, ze mam smaka na słone to milion słonych przekąsek i chipsów. Kocham go ♥️
 
reklama
Do góry