reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi co do pracy. A co z Wasza dieta? Mi lekarz na pierwszej wizycie policzyl wage wzgledem wzrostu i jest Ok ale i tak mowi trzeba miec diete bo latwo przytyc od poczatku i to obciaza serce i caly organizm. Jak to ugryzc? Wczoraj wieczorem zjadlam salatke zielona z pomidorkami, starta marchwia i jedna mini mozzarelka polane oliwa bez chleba. Dzis rano bylam bardzo glodna i mam wrazenie nawet ze jestem bardziej glodna niz zwykle, jak to rozwiazac? Czy to ok ograniczac jak organizm wyraznie mowi ze jest glodny? 😄
 
reklama
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi co do pracy. A co z Wasza dieta? Mi lekarz na pierwszej wizycie policzyl wage wzgledem wzrostu i jest Ok ale i tak mowi trzeba miec diete bo latwo przytyc od poczatku i to obciaza serce i caly organizm. Jak to ugryzc? Wczoraj wieczorem zjadlam salatke zielona z pomidorkami, starta marchwia i jedna mini mozzarelka polane oliwa bez chleba. Dzis rano bylam bardzo glodna i mam wrazenie nawet ze jestem bardziej glodna niz zwykle, jak to rozwiazac? Czy to ok ograniczac jak organizm wyraznie mowi ze jest glodny? 😄

Ciąża to nie jest czas na odchudzanie.
Żywienie ma być racjonalne i zdrowe nic poza tym
 
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi co do pracy. A co z Wasza dieta? Mi lekarz na pierwszej wizycie policzyl wage wzgledem wzrostu i jest Ok ale i tak mowi trzeba miec diete bo latwo przytyc od poczatku i to obciaza serce i caly organizm. Jak to ugryzc? Wczoraj wieczorem zjadlam salatke zielona z pomidorkami, starta marchwia i jedna mini mozzarelka polane oliwa bez chleba. Dzis rano bylam bardzo glodna i mam wrazenie nawet ze jestem bardziej glodna niz zwykle, jak to rozwiazac? Czy to ok ograniczac jak organizm wyraznie mowi ze jest glodny? 😄
O ! A mnie poki co jeszcze ani razu nie ważyli.. i ogolnie mój gin nic o diecie nie mówił. Wiadomo ze jak są problemy z cukrem czy coś to dieta wskazana ale żeby tak ciężarnym jeść zabraniać ? 😆 ja jestem w kółko głodna i ciagle coś podjadam wiec dobeze ze mój nic nie mówi 🤣
 
Dobra, to ja wstawiłam swojego psiego synka 🥰
kiedy robimy wątek prywatny?

Koniec stycznia?
Tylko fajnie jakby działały grupy prywatne (jest z nimi od dawna problem na forum) i większość prywatnych wątków zakłada Aniaslu, ale z nimi jest ten problem, że nie widać uczestników więc ciężko kontrolować kto siedzi i się nie odzywa. No i każde przyjęcie i wyrzucenie kogoś trzeba przez Aniaslu. Więc pytanie jak to rozgryźć. Może założenie publicznej grupy i później jej zamknięcie? Pytanie czy to zadziała
 
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi co do pracy. A co z Wasza dieta? Mi lekarz na pierwszej wizycie policzyl wage wzgledem wzrostu i jest Ok ale i tak mowi trzeba miec diete bo latwo przytyc od poczatku i to obciaza serce i caly organizm. Jak to ugryzc? Wczoraj wieczorem zjadlam salatke zielona z pomidorkami, starta marchwia i jedna mini mozzarelka polane oliwa bez chleba. Dzis rano bylam bardzo glodna i mam wrazenie nawet ze jestem bardziej glodna niz zwykle, jak to rozwiazac? Czy to ok ograniczac jak organizm wyraznie mowi ze jest glodny? 😄
Jeść zbilansowane posiłki - super, ze zjadłaś dużo warzyw, wiec dużo błonnika, ale nie zjadłaś do tego żadnych węglowodanów i było tam pewnie mało białka, wiec nie dziwie się, ze byłaś głodna.
Jakbyś dodała tam cieciorki i zjadła kromkę pełnoziarnistego chleba, to byłoby to lepiej zbilansowane.
Generalnie dietę bilansuje się np. Jako tydzień, wiec nic się nie stanie jak jeden posiłek ma więcej węgli, drugi mniej białka etc. Bo ma wyjść dobrze w ogólnym rozrachunku, ale dobrze tez myśleć o tym w kontekście jednego posiłku, ze zawsze zdrowy tłuszcz, złożone węgle, warzywa bądź owoce i białko.
 
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi co do pracy. A co z Wasza dieta? Mi lekarz na pierwszej wizycie policzyl wage wzgledem wzrostu i jest Ok ale i tak mowi trzeba miec diete bo latwo przytyc od poczatku i to obciaza serce i caly organizm. Jak to ugryzc? Wczoraj wieczorem zjadlam salatke zielona z pomidorkami, starta marchwia i jedna mini mozzarelka polane oliwa bez chleba. Dzis rano bylam bardzo glodna i mam wrazenie nawet ze jestem bardziej glodna niz zwykle, jak to rozwiazac? Czy to ok ograniczac jak organizm wyraznie mowi ze jest glodny? 😄
Jak jestem głodna, to mi od razu o wiele bardziej niedobrze 😀 więc nie ma opcji ignorowania uczucia głodu. Ale nawet gdyby nie to, to ciąża to nie jest czas na chodzenie głodnym, można ograniczyć niezdrowe jedzenie, ale nie samą ilość jedzenia.
 
O ! A mnie poki co jeszcze ani razu nie ważyli.. i ogolnie mój gin nic o diecie nie mówił. Wiadomo ze jak są problemy z cukrem czy coś to dieta wskazana ale żeby tak ciężarnym jeść zabraniać ? 😆 ja jestem w kółko głodna i ciagle coś podjadam wiec dobeze ze mój nic nie mówi 🤣
ja jak czytam wasze posty to w ogóle czuję się zaniedbana, mnie ani nie ważyli ani ciśnienia nie mierzyli 😅
 
reklama
Do góry