reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2023

reklama
W listopadzie 2021 urodziłam córeczkę i cała ciąża przebiegała bez większych zakłóceń. Teraz w drugiej ciąży spodziewałam się tego samego, ale niestety nie udało się :(

Bardzo mi przykro. Przeszłam te same droge, zrób badania, skonsultuj to z lekarzem i wierzę że wszystko sie ułoży. Zostaniesz drugi raz mamą. 🥰
 
Cześć Dziewczyny. Po latach walki, dzięki procedurze in vitro zaszłam w ciążę. Termin mam na 28.08.23. Pisze dopiero teraz, bo do tej pory paraliżuje mnie strach i dopiero powoli zaczynam się cieszyć. Można jakoś do Was dołączyć?
Czy robiłyście test Nifty?
Cześć! Ja również po kilku latach walki i 3 stratach dopiero zaczynam wierzyć w to, ze tym razem chyba jednak się uda ☺️Jestem po 2 transferach (nieudanych), a ta ciąża wyszła naturalnie, po leczeniu immunologicznym. Po rozmowie z lekarzem uznałam,
Ze nifty zrobię wtedy kiedy pappa wyjdzie źle, a ze jest wszystko ok to sobie darowalam. Na co się zdecydowalas?
 
Cześć! Ja również po kilku latach walki i 3 stratach dopiero zaczynam wierzyć w to, ze tym razem chyba jednak się uda ☺️Jestem po 2 transferach (nieudanych), a ta ciąża wyszła naturalnie, po leczeniu immunologicznym. Po rozmowie z lekarzem uznałam,
Ze nifty zrobię wtedy kiedy pappa wyjdzie źle, a ze jest wszystko ok to sobie darowalam. Na co się zdecydowalas?
Zrobiłam nifty i nie zalowalam, bo pappa wyszla srednia, na szczęście jeden dzien po pappie mialam wyniki nifty, więc stres tylko jedna dobę.
 
Witam, termin mam na 22.08 wg usg. Wczoraj 14+5 i na badaniu usg wyszła niedomykalność zastawki trójdzielnej do obserwacji. Miałyście do czynienia z czym takim? Umieram że strachu .. Lekarka kazała czekać z echo do polowkowych.
 
Cześć dziewczyny, napisze tutaj , bo przez jakiś czas się nie logowalam ze względu na urwanie głowy w pracy. Nie odszukuje mi tematu oczekiwanie na sierpien , czy coś mnie ominęło …??
 
Cześć dziewczyny, napisze tutaj , bo przez jakiś czas się nie logowalam ze względu na urwanie głowy w pracy. Nie odszukuje mi tematu oczekiwanie na sierpien , czy coś mnie ominęło …??
hej, no widzę, że byłaś na prywatnej już.
Weszły tam zasady, że po 14 dniach bez znaku życia osoby są usuwane..kojarzysz taki temat? ale nie wiem czy Cię to dotyczy, mam nadzieję, że nie.
Sprawdź po swoich wpisach (wchodząc w swój profil), czy dalej możesz nas czytać na Oczekiwanie na sierpień - bo może nie wyszukuje ukrytych grup?
Pewnie nasze moderatorki będą zorientowane...
 
hej, no widzę, że byłaś na prywatnej już.
Weszły tam zasady, że po 14 dniach bez znaku życia osoby są usuwane..kojarzysz taki temat? ale nie wiem czy Cię to dotyczy, mam nadzieję, że nie.
Sprawdź po swoich wpisach (wchodząc w swój profil), czy dalej możesz nas czytać na Oczekiwanie na sierpień - bo może nie wyszukuje ukrytych grup?
Pewnie nasze moderatorki będą zorientowane...

Temat jest załatwiony.
 
reklama
@Zazuu i @PCOSka, hej dziewczyny, widziałam, że z początkiem roku poruszałyście temat Metforminy w ciąży i mam do Was pytania 😁 Mój lekarz jest w team "metformina do końca", ale zaznaczył, że w Polsce to nie standard i musimy wspólnie podjąć decyzję. Ja też jestem w teamie metforminy i nie chcę jej odstawiać, ale jestem ciekawa Waszych doświadczeń. Jak to u Was wyglądało? Rozumiem, że braliście przed ciążą i nie odstawiacie do końca. Co jest przyczyną brania? IO, cukrzyca (PCOska u Ciebie domyślam się po nicku)? I jak z badaniami cukru? Macie sprawdzać glukometrem regularnie? Robiłyście w ciąży obciążenie glukoza w trzech punktach? Kiedy i czy przed badaniem odstawiałyście metforminę? Ja mam IO i problem z tarczycą, mój gin to też endokrynolog, póki co każe mi trzymać dietę z niskim indeksem glikemicznym, być aktywną, nie gania za mną z glukometrem. Kilka razy robiłam glukozę naczczo, ale jeszcze nie miałam robionej glukozy w trzech punktach w ciąży, tylko przed gdy mnie diagnozował. Nie wiem o co jeszcze Was wypytać, taka jestem podjarana, że mam kogo męczyć pytaniami, bo u mnie na zaścianku lokalnie lekarze łapią się generalnie za głowę, gdy mówię, że raczej nie będę odstawiać...
 
Do góry