reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Nie wiem jak to wygląda z NFZ, ale ja prowadzę ciążę prywatnie i lekarz skierował mnie na badania typu glukoza, mocz, toxoplazmoza, HIV itp. i poszłam z tym skierowaniem do Medicover na wizytę do gin i powiedziałam wprost, że ciążę prowadzę prywatnie, ale z racji, że mam pakiet medyczny w Medicover to chciałabym wykonać te badania w ramach pakietu i bez problemu lekarz wystawił mi te skierowanie - badania zrobiłam w Medicover i nie płaciłam za nie. Jeszcze gin z Medicover kazał pozdrowić mojego prywatnego gina, bo się znają 😁
Ani lekarz z Medicover ani prywatny nie mieli z tym problemu🙂
Taki tip dla osób które mają pakiet medyczny w Medicover - najpierw zadzwoniłam na infolinię i zapytałam się jak to załatwić i babka mi powiedziała, że muszę umówić się do ginekologa i on wystawi skierowanie a potem okazało się, że jeśli mam w pakiecie te badania to mogę je zrobić na żądanie bez skierowania - można to sprawdzić w profilu pacjenta, online więc w sumie ta wizyta nie była potrzebna.
Tak to zwykle działa przy prywatnych opiekach. W Lux Med również, naweet bez wizyty, tylko czat online z położną i bez problemu wszystkie skierowania w systemie. Już chyba pisałyśmy o tym na początku wątku ;)
 
reklama
Takie ogóle pytanie do dziewczyn, które już mają malutkie szkraby: po tej pierwszej fali badań, później też tyle tego się robi? Czy już może mniej? Morfologię każą robić co miesiąc?
Potem jest już znacznie mniej ☺ ja mam teraz przerwę miesięczna u gina na NFZ i nie zleciła mi żadnego badania na kolejną wizytę.
 
Ale przecież na NFZ daje radę robić badania, wiele dziewczyn tak robi. Czy to jakoś trudniej się dostać ?
Ja w pierwszej ciąży na początku chodziłam na nfz, ale i tak był problem dostać wszystkie skierowania i dostałam tylko najtańsze typu morfologia, mocz, grupa krwi i jeszcze jakieś jedno, a resztę miałam zrobić prywatnie.
 
Zorientuj się czy na czas ciąży nie bedzie ci lepiej wykupic pakiet. Ceny, jeśli będziesz chciała prywatnie badać czasem zwalają z nóg...
wiem bo cały czas chodzę prywatnie i wizyta zwykła to 300zl. Za pierwszą zapłaciłam 420 a za prenatalne 500 zł. I tak idę i płacę ale chociaż wyniki na NFZ chciałam zrobić. Spróbuję, udało się dostać na czwartek.
 
reklama
Ja nie wiem, bo w życiu nie chodziłam na nfz w dorosłym wieku. Jak sprawnie jej idzie to nie ma co, ale czasem chyba ciężko o dobry termin czy usg na każdej wizycie.
ja tak samo, nigdy, odkąd wyprowadziłam się z rodzinnej wsi zaraz po maturze, nie byłam u lekarza w ramach NFZ ale mogę też sobie pozwolić na taki „luksus” bo mam prywatną opiekę medyczną z pracy
 
Do góry