reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

reklama
Ja tam wolę NIFTY. Chyba balabym się amniopunkcji. Czytałam że bywają powikłania. A tu szybko, bezboleśnie, bez możliwości powikłań i jeszcze poznam płeć. Trochę cena przeraża, ale przy tym ile kosztuje dziecko to jest kropla w morzu ,😅😅
Tak tutaj robią za darmo te badania. Ja niby się nie łapie bo za młoda ale czytałam że jak ciężarna ma obawy i chce to nie ma prawa położna odmówić badania. Też zamierzam zrobić
 
Ja zamiast skupiać się na dywagacjach czy nifty czy amnio, polecam znaleźć specjalistę od USG prenatalnego z certyfikatem, z aktualną wiedzą medyczną. Dobrze wykonane USG 1,2 i 3 trymestru jest kluczowe i w zależności od wyników można rozważać dalszą diagnostykę. A przede wszystkim polecam wszystko konsultować ze swoim lekarzem, jakie badania mają w waszym indywidualnym przypadku sens. Dla niektórych w zależności od wyników konieczne będzie amnio i nie ma tutaj czegoś takiego co jest lepsze..te badania wykonuję się od konkretnego tygodnia, z konkretnych wskazań i powinny być konsultowane z lekarzem jak wszystko co robi się w ciąży.
 
Ostatnia edycja:
a właśnie jest jakaś dziewczyna z Gdańska/Trójmiasta? Pomyślałam, że mogłybyśmy wymienić sie info na temat polecanych specjalistów?
 
Nie zgodzę się. Zakres chorób genetycznych badanych w nifty pro jest bardzo podobny do aminopunkcji i z podobną dokładnością. Oczywiście, nie jest z genomu płodu ale jeśli jest wada typu trisomia 21 to nifty na 99% też ją wykryje. W badaniu nifty pozatym masz ubezpieczenie od pomyłki w razie sytuacji pomylki.

Robiłaś nifty a potem amino czy tylko amino?

Jasne, jest w teorii, ale uzyskanie go to inna sprawa. Jest wiele grup tematycznych na fb o amnio i nifty, polecam poczytac :) ja nikogo nie namawiam, sama wtedy bylam pewna, ze to wystarczy i nie robilam amnio. Teraz zrobilabym inaczej i zaoszczedzila duzo kasy i rozmyślań :) i nie amnio i nifty to nie jest to samo, nifty to badanie statystyczne a amnio to badanie genetyczne.
 
a właśnie jest jakaś dziewczyna z Gdańska/Trójmiasta? Pomyślałam, że mogłybyśmy wymienić sie info na temat polecanych specjalistów?

Ja jestem z Gdanska :) polecam dr Jaguszewska do usg pierwszego trymestru. Natomiast genetyk w UCK dala mi wyraznie do zrozumienia, ze jeden procent to dla nich bardzo dużo i amnio mozna wykonac w dowolnym momencie pozniej jak cos zaniepokoi lekarza prowadzacego, bo obraz usg w 1 trym jest czesto prawidlowy przy wielu wadach :)
 
reklama
Do góry