reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Ja jestem z Gdanska :) polecam dr Jaguszewska do usg pierwszego trymestru. Natomiast genetyk w UCK dala mi wyraznie do zrozumienia, ze jeden procent to dla nich bardzo dużo i amnio mozna wykonac w dowolnym momencie pozniej jak cos zaniepokoi lekarza prowadzacego, bo obraz usg w 1 trym jest czesto prawidlowy przy wielu wadach :)
dostałam.namoar na tego lekarza, ponoć jest wymiataczem w USG
 

Załączniki

  • bb853d9a-0bdd-4c0b-b02e-5644e89e925a.jpeg
    bb853d9a-0bdd-4c0b-b02e-5644e89e925a.jpeg
    33,2 KB · Wyświetleń: 86
reklama
w Katowicach polecam do prenatalnych dr Włoch. Robiłam 2 + echo serca (cukrzyca ciążowa) i byłam bardzo zadowolona, tylko trzeba szybko się zapisywac :D
 
No właśnie ja wkładam tym patykiem i dzisiaj musiałam to zrobić na stojąco i tak sobie zaryłam tam w środku że masakra... Oczywiście już zawał, bo w łazience przed USG pełno krwi... Ale to pewnie od tego właśnie.

Kropek urósł, serduszko 130/min, wszystko w normie 🥰 Za 4 tygodnie zdecydowałam za radą lekarki, że zrobię NIFTY. Wtedy już wszystko będzie wiadomo
Świetna wiadomość 😍 bardzo się cieszę, że wszystko się prostuje ❤️

Co do luteiny to chyba na ulotce jest napisane nawet żeby w ciąży używać palca, bo "tam" wszystko jest rozpulchnione. Ja nawet termometru w ciąży nie dawałam rady włożyć do zmierzenia temp 🤦
 
Daj znać co powie i jak postępować. Dużo zdrówka dla Was 🤗

Mam brać paracetamol 3x2, tak jak Bolilol 3g na dobę, ale jak trzeba będzie to 4g to maks dawka dozwolona. Mogę też Tantum Verde na gardło. Do nosa woda hipertoniczna. Robić nebulizacji X2 dziennie.
Powiedziała mi też, że jakbym nie była w stanie zejść do maks 38 stopni paracetamolem to w ostateczności mam wziąć ibuprofen, bo korzyści przewyższają ryzyko w tej sytuacji
 
reklama
Hej :) z obliczeń termin na 25 sierpień 🤔 wczoraj robiłam test i wyszła praktycznie ledwo widoczna druga kreska, dziś ponownie zrobiłam test i tak samo . Jutro planuje iść na betę 🙈 . W domu 10 latka i 10 - miesięcy coreczka 🙉
 
Do góry