reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2024

Ja narazie nic nie przytyłam. Ale pilnuje się, bo nie chciałabym później w wakacje być bardzo duża i się męczyć w upały 🐷

Dziś odebrałam wyniki i mam TSH 0,23. Przed ciążą miałam zawsze wysokie ok 4. Nigdy nie miałam takiego niskiego - nie biorę leków.

Dziewczyny a co mysliscie o podróżowaniu w ciąży? Mam na myśli samolotem. Będę konsultowała z lekarzem, trochę się obawiam. ✈️
oczywiście o loty należy zapytać lekarza 😉 jeśli nie będzie miał nic przeciwko to na spokojnie, przy czym należy pamiętać, że niektóre linie lotnicze zabierają na pokład ciężarne tylko do 28 tygodnia ciąży 😅 ja, jeśli wszystko będzie tak samo wspaniale, jak do tej pory 🙏🏼 planuję lecieć do jakiejś Grecji lub Hiszpanii w kwietniu/ na początku maja 🙂
 
reklama
Jak po wizycie? Co lekarz na tą twoją pachwinę powiedział?
Na wizycie ok. Ale jakos nie mam dzisiaj mocy na nic ech Bol w pachwinie niezidentyfikowany. Sprawdzone jajniki, ale na nich nic. Bylo podejrzenie nerek, ale wyniki moczu z soboty ideolo. Mialam przed ciaza podobny bol, ale bardziej dotyczylo miesni dupska. Po 2-3 dniach minelo. Licze na to, ze tak bedzie tym razem. Stawiam, ze to moga byc poporodowe niespodzianki.
 
oczywiście o loty należy zapytać lekarza 😉 jeśli nie będzie miał nic przeciwko to na spokojnie, przy czym należy pamiętać, że niektóre linie lotnicze zabierają na pokład ciężarne tylko do 28 tygodnia ciąży 😅 ja, jeśli wszystko będzie tak samo wspaniale, jak do tej pory 🙏🏼 planuję lecieć do jakiejś Grecji lub Hiszpanii w kwietniu/ na początku maja 🙂
właśnie chodzi o to, ze mamy na koniec lutego (czyli 15-18 tydzień) ale do Tajlandii… lot bardzo długi plus TO AZJA. już byłam i wiem czego się spodziewać, opieka medyczna jest naprawdę na wysokim poziomie, ale to mimo wszystko inny świat. Zapytam lekarza, zobaczymy. Nie chce później żałować, że poleciałam.

U mnie ciąża nie jest jakoś specjalnie planowana. Żyliśmy z myślą że „jak się uda to będzie”, cieszymy się bardzo że się udało i chcemy żeby wszystko było dobrze.
 
właśnie chodzi o to, ze mamy na koniec lutego (czyli 15-18 tydzień) ale do Tajlandii… lot bardzo długi plus TO AZJA. już byłam i wiem czego się spodziewać, opieka medyczna jest naprawdę na wysokim poziomie, ale to mimo wszystko inny świat. Zapytam lekarza, zobaczymy. Nie chce później żałować, że poleciałam.

U mnie ciąża nie jest jakoś specjalnie planowana. Żyliśmy z myślą że „jak się uda to będzie”, cieszymy się bardzo że się udało i chcemy żeby wszystko było dobrze.
A tam nie potrzeba szczepień przed wylotem ?
 
Ja na wizytę miałam teraz zlecone na czwartek mocz i morfologie idę jutro rano zrobić. Przed chwilą dzwoniła kobitka z poradni i robiła wywiad przed prenatalnymi. Dopytałam i powiedziała, że najpierw idzie się na USG i później do laboratorium na pobranie krwi. Na ten moment waga się trzyma w sensie jak spadła te 2-2,5 kg to tak narazie się utrzymuje mam nadzieję, że dopiero w II trymestrze będzie rosnąć, że jeszcze te 2-3 tyg będzie w normie. Z jednej strony już nie mogę się doczekać, a z drugiej zaczynam się stresować. 🤣🤣 Na pappe długo się czeka na wyniki z krwi? Jakoś podają telefonicznie też ? Bo wzięła adres do korespondencji chyba żeby wyniki przyszły, już w sumie nie pamiętam co mówiła i dlatego się zastanawiam.
 
Ja narazie nic nie przytyłam. Ale pilnuje się, bo nie chciałabym później w wakacje być bardzo duża i się męczyć w upały 🐷

Dziś odebrałam wyniki i mam TSH 0,23. Przed ciążą miałam zawsze wysokie ok 4. Nigdy nie miałam takiego niskiego - nie biorę leków.

Dziewczyny a co mysliscie o podróżowaniu w ciąży? Mam na myśli samolotem. Będę konsultowała z lekarzem, trochę się obawiam. ✈️
Jak się nic złego z ciąża nie dzieje, to można ☺ oczywiście najlepiej omówić to z lekarzem. Ja też planuje lecieć w drugim trymestrze ☺
 
reklama
Hej, dziewczyny. Miałam dziś wizytę u gina. Wypisała mi euthyrox 25,mam tsh 2.69. Endokrynologa mam na 15 lutego. Boję się zaczynać brać ten lek bez endokrynologa. A i jeszcze jestem taka głupia brałam kreon, kiedy miałam ciężko w żołądku ((( a dziś się dowiedziałam, że nie można 😥😥😥😥
Mi w pierwszej ciąży przepisywał ginekolog i ani razu nie byłam u endokrynologa. Ale też nie miałam jakiś wysokich wartości i brałam do końca Euthyrox 25.
Ja właśnie dziś umówiłam sobie pobranie do NIFTY na najbliższą niedzielę☺️ w szafie już mam detektor tętna, który przyszedł w sobotę i teraz liczę tylko żeby szybciutko tydzień zleciał, coby skończyć 10 tydzień i móc zacząć poszukiwania 😅
O nawet nie pomyślałam o niedzieli 🧐 Chyba też się umówię 😁
Ja na wizytę miałam teraz zlecone na czwartek mocz i morfologie idę jutro rano zrobić. Przed chwilą dzwoniła kobitka z poradni i robiła wywiad przed prenatalnymi. Dopytałam i powiedziała, że najpierw idzie się na USG i później do laboratorium na pobranie krwi. Na ten moment waga się trzyma w sensie jak spadła te 2-2,5 kg to tak narazie się utrzymuje mam nadzieję, że dopiero w II trymestrze będzie rosnąć, że jeszcze te 2-3 tyg będzie w normie. Z jednej strony już nie mogę się doczekać, a z drugiej zaczynam się stresować. 🤣🤣 Na pappe długo się czeka na wyniki z krwi? Jakoś podają telefonicznie też ? Bo wzięła adres do korespondencji chyba żeby wyniki przyszły, już w sumie nie pamiętam co mówiła i dlatego się zastanawiam.
U mnie wyniki po pobraniu są za ok 2 tygodnie (już razem z tymi wszystkimi wyliczeniami ryzyk) i dzwonią, że są, ale nie powiedzą wyników przez telefon tylko jest osobista wizyta u genetyka.
 
Do góry