reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe przedszkolaki :)

Aluta też została przedszkolakiem, ale nie w tym przedszkolu gdzie chcieliśmy:-( wściekłam się jak jeż, będę ją musiała co rano zrywać i targać ze sobą do pracy....
zobaczymy czy się jeszcze uda coś wykombinować z tym naszym wsiowym przedszkolem, nie myślałam, że taki problem będzie:angry:
 
reklama
Pszczola dzis byla w przedszkolu pierwszy raz sama:tak: tzn. zaprowadzilam ja i zostawilam na 45 minut. Nie dosc, ze nie ryczala nic a nic, to w ogole slowem o mnie nie wspomniala, a jak po nia przyszlam, to kazala mi isc z powrotem do domu:baffled: pojutrze idzie znowu, na 1-1,5h:tak:
 
Mada, rzeczywiscie sporo kasy jak 350zl za tylko 40 godzin miesiecznie :eek:

U nas przedszkole, to nasze, do ktorego Sara bedzie chodzic, kosztuje kolo 250zl juz ze wszystkim :tak: A w sumie po rozmowach z rodzicami, ktorych dzieci juz tam chodza, wiekszosc jest zadowolona :tak:Czynne jest od 6:30 do 17:30, wiec tez super :tak:
Myslalam tez o prywatnym przedszkolu (bo sama chodzilam do prywatnej podstawowki i mialam porownanie jezeli chodzi o poziom nauczania z miejscowa podstawowka), ale czesne z jedzenie to wydatek ponad 1000zl, a do tego codzienne dojazdy do Bielska - wiec by mnie to zrujnowalo :baffled:

Bedytka, moze jeszcze uda sie Alutke przeniesc do tego przedszkola co chcecie, bo z tego co wiem (przynajmniej tak u nas podobno jest), duzo rodzicow rezygnuje po pierwszym miesiacu z roznych tam przyczyn.Trzymam kciuki :tak:

Dominique, no prosze jaka masz samodzielna corunie :tak::-) Super!
Ja mysle, ze sobie bez problemu poradzi zostajac nawet pol dnia bez Ciebie :tak::-)
 
Mada, rzeczywiscie sporo kasy jak 350zl za tylko 40 godzin miesiecznie :eek:

U nas przedszkole, to nasze, do ktorego Sara bedzie chodzic, kosztuje kolo 250zl juz ze wszystkim :tak: A w sumie po rozmowach z rodzicami, ktorych dzieci juz tam chodza, wiekszosc jest zadowolona :tak:Czynne jest od 6:30 do 17:30, wiec tez super :tak:
Myslalam tez o prywatnym przedszkolu (bo sama chodzilam do prywatnej podstawowki i mialam porownanie jezeli chodzi o poziom nauczania z miejscowa podstawowka), ale czesne z jedzenie to wydatek ponad 1000zl, a do tego codzienne dojazdy do Bielska - wiec by mnie to zrujnowalo :baffled:

Bedytka, moze jeszcze uda sie Alutke przeniesc do tego przedszkola co chcecie, bo z tego co wiem (przynajmniej tak u nas podobno jest), duzo rodzicow rezygnuje po pierwszym miesiacu z roznych tam przyczyn.Trzymam kciuki :tak:

Dominique, no prosze jaka masz samodzielna corunie :tak::-) Super!
Ja mysle, ze sobie bez problemu poradzi zostajac nawet pol dnia bez Ciebie :tak::-)

u nas koszt przedszkola to 200 zł a zajęc dodatkowych dla 3 latków nie ma, dopiero dla 4-latków
 
co do przedszkola to my nnarazie odpuscilismy i mala bedzie u opiekunki.. moze od stycznia z tego wzgledu ze to tylko 3,5h dziennie a niestety reszte dnia jestesmy w pracy itd..

ale! znalazlam fajne zajecia taneczno edukacyjne dla dzieci i chyba mala zapisze :D tu jest wiekszy opis jesli chcialybycie zajrzec :D Welcome to Kinderdance
 
u nas koszt przedszkola to 200 zł a zajęc dodatkowych dla 3 latków nie ma, dopiero dla 4-latków
U nas maluszki maja juz angielski, gimnastyke i rytmike, ale ile godzin w tygodniu to nie mam zielonego pojecia ;-)

Domiska, super ta niby "szkola" tanca dla maluchow :tak::-) Na pewno Szantusia bedzie zachwycona. No i swietny pomysl, ze juz 2latki moga brac w czyms takim udzial :tak:
 
no i się dowiedziałam, Aluta się do nas nie dostanie niestety, na 30 szt 3-latków dostało się 9, wszystko z rodzin patologicznych, teraz to już się nawet cieszę, że będą miała ją bliżej siebie, a jak bedzie delegacja to wtedy zostanie u moich rodziców do dnia następnego:tak:
koszt przedszkola normalny "państwowy", zajęcia typu angielski, rytmika, grota solna... są dla wszystkich dzieci, bez ograniczeń wiekowych:tak:
 
Bedyta- nie ma tego złego...a dlaczego tylko 9-cioro trzylatków:eek:i to przedszkole gdzie dostała sie Aluta to koło twojej pracy jest?? bo chyba nie łapie:sorry:

u nas dla 3latków tylko rytmika, był angielski ale zrezygnowali i jest dopiero dla 4latków
co wiecej:eek: to chyba taki normalny program przedszkolny:-p

a to 350zł za 40godzin to w wakacje w prywatnym, takie przygotowanie przed przedszkolem, czekam na program, bo dzien ma sie składac z bloków temtycznych(2godz- blok) i jezeli bedzie coś fajnego dla Ami typu zabawy logopedyczne lub jakies tańce to ja zapisze jezeli nie to we wrzesniu wrzuci sie ja na głęboka wode:-p
 
reklama
Bedyta.... to przedszkole gdzie dostała sie Aluta to koło twojej pracy jest?? bo chyba nie łapie:sorry:
dokładnie, do tego przedszkola moi bracia chodzili, a przejeżdżam obok niego jak jadę do pracy, widać je z balkonu mojej mamy:tak: a do mojego biura jakieś 2 km:-p tylko że zawsze będę zdana na siebie, a tu w domu to miałabym przynajmniej czworo chętnych do odprowadzania i odbierania... a dlaczego tak mało dzieci przyjęli, nie wiem... to wiocha jest i teraz dopiero 4 i 5 latki mamusie raczyły zapisać, no to dla maluchów miejsca brakło, bo ilość miejsc jest taka sama jak to do którego się Aluta dostała, a dwa duże osiedla rejonem do niego należą.... za rok ją chyba do szkoły już puszczę i będzie po problemie:laugh2::laugh2::laugh2:
 
Do góry