reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpnióweczki szaleją w kuchni

reklama
Ja cały czas jakoś próbowałam i się udawało, w sumie nawet nie miałam napadów ale dziś przeszłam sama siebie [emoji16][emoji16]
 
Mnie wcześniej każdy pytał czy jestem senna, czy śpię.. Nie miałam tak a od tygodnia to na siedzaco ale ratuje mnie troszkę pepsi [emoji3]
 
Ciasteczka owsiane:
Składniki:
*szklanka płatków owsianych
*szklanka mąki razowej (ja daję pszenną)
*1/4 szklanki cukru albo miodu (ostatnio brązowy, ale wszystko zależy od dodatków)
*pół łyżeczki sody oczyszczonej (oryginalnie jest łyżeczka ale jak dla mnie za dużo, czuć taka goryczą)
* 100 gram masła
*1 jajko
*opcjonalnie jakiś aromat (dawałam cukier waniliowy albo aromat migdałowy)
* dodatki - gorzka czekolada, rodzynki, pestki słonecznika, orzeszki ziemne, włoskie, laskowe, kandyzowana skórka pomarańczy, płatki kukurydziane co kto lubi :)
Miękkie masło zmiksować z cukrem, dodać jajko i po kolei dodawać sypkie składniki. Gdyby ciasteczka okazały się za gęste i ciężko było je układać na blasze można dodać mleka. Wychodzą kruche i chrupiące. Jak ktoś lubi bardziej mokre można dodać dojrzałego, zmiksowanego banana. Piekę je w 150 stopniach przez około 10 minut, trzeba uważać bo łatwo przypalają się. Dodatki dajemy wedle gustu u mnie zazwyczaj są to pestki słonecznika, rodzynki, gorzka czekolada i jakieś orzechy :) Mam nadzieję, że przypadną wam do gustu tak jak mnie :p Zwykle robię z dwóch porcji i trzymam w pojemniku zamknięte nawet przez 2 tygodnie, ale na początek spróbujcie z jednej porcji wyjdzie cała duża blaszka od piekarnika :)
 
Wrzucę jeszcze placuszki z kaszy jaglanej, które przypadły mi do gustu w ostatnim czasie :
*1 szklanka kaszy jaglanej
*1/2 łyżeczki soli
*łyżeczka masła
*jajko
*4 łyżki mąki ziemniaczanej
*łyżka cukru pudru, można zastąpić miodem
*1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
Kaszę sparzamy. Gotujemy na małym ogniu do miękkości w 1/2 l osolonego wrzątku z masłem. Kaszkę przekładamy do miski, wbijamy jajko i wlewamy tyle wody aby kaszkę dało się zmiksować. Następnie wsypujemy mąkę z proszkiem i cukrem pudrem. Dokładnie mieszamy Ciasto wykładamy łyżką na rozgrzany olej. Smażymy z obu stron na rumiano. Placuszki oprószamy cukrem pudrem i nakładamy po łyżeczce konfitury.
 
reklama
Do góry