reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpnióweczki szaleją w kuchni

reklama
dziewczyny ktoras podawala pzrepis z tortelini na glownym watku ale znalesc nie moge. poprosze go tutaj plissssssssssssss
 
ja też robiła gofry I są PRZEPYSZNE z tego przepisu :yes::yes::-) :)

kassia - tak naprawdę jest mnóstwo przepisów, zależy co lubisz.
ja robię taką naprawdę bardzo prostą ze skłądników które lubię:
tortellini z mięsem, papryka czerwona, kukurydza, sos majonezowy (majonez z jogurtem)
możesz tak naprawdę wszucić co lubisz. tortellini są miękkie dlatego dodaję trd paprykę, no I 3 kolory. mozesz dodać jeszcze coś zielonego: np. ogórek konserwowy.
 
Syrop z kwiatów czanego bzu

35 kwiatów czarnego bzu (jak są małe daję więcej, zresztą tu ilość nie ma aż takiego znaczenia, po prostu smak będzie bardziej intensywny)
2 l wody
2 kg cukru
5 cytryn
wodę z cukrem zagotować żey cukier się dokładnie rozpuścił. wyłączyć gaz, dodać kwiaty (bez mycia) i pokrojone w plastry cytryny, wymieszać, odstawić na 48h.
odcedzić, zagotować, wlewać do słoiczków lub butelek (takich po kubusiu używam), pasteryzować 15 minut.

bez musi być dobrze rozwinięty, ale nie przekwitnięty. jak się przyjrzymy to na kwiatuszkach są takie żółte pręciki z pyłkiem i w tym cały smak. dlatego absolutnie nie można go myć, oczyścić tylko z ewentualnych robaczków itp. u mnie jeszcze zawsze leży kilka godzin na balkonie żeby ewentualni lokatorzy opuścili swoje mieszkanka (ale należy unikać mocno naslonecznionego miesca, raczej w cieniu niech poleży). nie może tez leżeć długo, trzeba go robić tego samego dnia.
 
Krem śmietanowy, podstawowy:
* 250 g serka mascarpone (mocno schłodzonego)
* 150 ml śmietanki UHT 30%/36% (w kartoniku, mocno schłodzonej)
* 3 łyżki cukru pudru (można więcej, zależy jak słodkie lubisz)

Wszystkie składniki (tak, wszystkie na raz) umieścić w misce i zmiksować na gładki krem ;)

A teraz wariacje:
* dodając 2 łyżki gorzkiego kakao mamy krem kakaowy
* dodając 50 g posiekanej gorzkiej/deserowej/mlecznej czekolady mamy krem straciatella
* dodając 3 łyżki mleka w proszku mamy krem a'la mleczna kanapka (b. delikatny posmak mleka w proszku)
* dodając 2 łyżki cappuccino w proszku mamy krem cappuccino
* dodając 1 łyżkę kawy rozpuszczalnej, rozpuszczonej w 2 łyżkach śmietanki, mamy krem kawowy
* dodając 1 łyżeczkę kropli miętowych mamy krem miętowy

Dodasz świeże owoce lub konfiturę i babeczki jak się patrzy! :)
 
Ostatnia edycja:
Ja robię taki krem do babeczek często:

300g serka śmietankowego (takiego do smarowania kanapek, ja używam zazwyczaj z Piątkicy "Twój smak" w takim niebieskim płaskim opakowaniu, bo ma najbardziej "zwartą" structure I się nadaje)
90g masła
1,5 szkl. cukru pudru

wszystko zmiksować
 
reklama
Ja robię taki krem do babeczek często:

300g serka śmietankowego (takiego do smarowania kanapek, ja używam zazwyczaj z Piątkicy "Twój smak" w takim niebieskim płaskim opakowaniu, bo ma najbardziej "zwartą" structure I się nadaje)
90g masła
1,5 szkl. cukru pudru

wszystko zmiksować
tez taki robie i do tego odrobina ekstraktu z wanilii:) jest przepyszny :D
 
Do góry