reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpnióweczki szaleją w kuchni

reklama
Laseczki ma ktoras przepis na domowa vegete i cos w rodz kostki rosolowej?, bo moja mama uwielbia do wszystkiego dodawac te przyprawy,a wiem, ze to jedna wielka chemia, ale jej nie wytlumacze, wiec chce ja troszke oszukac :)

I jakies polecane str, lub Wasze przepisy na wszelkiej masci wyroby typu surowki, dzemy, soki i co tam dusza zapragnie. Jestem totalna nowicjujsza w te klocki, a najbardziej boje sie wekowania, bo mam wrazenie, ze mi te sloki w garze eksploduja :p
 
Przyprawa uniwersalna:
250 g suszonej włoszczyzny
3 łyżki kurkumy
2 łyżki czosnku granulowanego
5 łyżek soli morskiej/himalajskiej (ok. 80g)

Wszystkie przyprawy zemleć/zblendować.
(ja dodaję jeszcze kilka ziaren pieprzu (ok. 5), ale w oryginalnym przepisie nie ma).

Kostka drobiowa:
300 g czystych podudzi z kurczaka (bez skóry i kości, czyli ok. 600g całości) - pokroić na małe kawałki
200 g warzyw mieszanych (seler, cebula, czosnek, por - pokrojonych na kawałki)
4 gałązki ziół (pietruszka, szałwia, rozmaryn - tylko liście)
150 g soli morskiej/himalajskiej gruboziarnistej
10 g białego wina
1 liść laurowy suszony
1 goździk
5 nasion kolendry

Wszystkie składniki umieścić w garnku. Zagotować na wolnym ogniu. Od momentu zagotowania gotować 25 min.
Zblendować.
Przechowywać w słoiku, w lodówce lub poporcjować i mrozić.
Używać: 1-2 łyżeczki na 0,5 l wody.

Kostka warzywna:
500 g sera parmezan
200 g selera pokrojonego na kawałki
250 marchewki - pokrojonej na kawałki
100 g cebuli - pokrojonej na ćwiartki
100 g pomidorów (bez skóry) - pokrojonych na ćwiartki
150 g cukini - pokrojonej na kawałki
1 ząbek czosnku
50 g grzybów (świeżych lub suszonych) lub świeżych pieczarek (obranych i pokrojonych na kawałki)
1 liść laurowy suszony
6 gałązek ziół (bazylia, szałwia, rozmaryn - tylko liście)
4 gałązki pietruszki - tylko liście
120 g soli morskiej/himalajskiej gruboziarnistej
30 g białego wina
1 łyżka oliwy lub oleju rzepakowego

Wszystkie składniki umieścić w garnku. Zagotować na wolnym ogniu. Od momentu zagotowania gotować 40 min.
Zblendować.
Przechowywać w słoiku, w lodówce lub poporcjować i mrozić.
Używać: 1-2 łyżeczki na 0,5 l wody.

Przepisy pochodzą z książki Thermomix.
Kostki warzywnej nie robiłam.
Robiłam przyprawę uni. i kostkę drobiową.
Polecam!
 
Fimka - a robiłaś te przepisy bez termomixa? tak jak napisałaś w garnku?

bo ja robię właśnie kostkę mięsną w termomixie, z troche innego przepisu, ale te przepisy sa praktycznie bez wody, więc zastanawiam się jak się I w czym mają zagotować w garnku, chyba trzeba by było non stop mieszać, ale wtedy ciężko utrzymać temperature varoma jak w przepisie czyli 120 st. C

ja robię a takiego przepisu:
300gr mięsa wołowego extra bez ścięgien - zmielić (jak na mielone)
300gr warzyw (np. seler naciowy, marchew, pietruszka, czosnek, pomidor..) - zmielić
4 gałązki ziół świeżych (szałwia, rozmaryn pietruszka,itp) same liście
150gr soli gruboziarnistej
30gr czerwonego wina
liść laurowy, goździk

wszystko gotuje się w termomixie 25 min w temperaturze 120 st. C. w trakcie gotowania wszystko się cały czas miesza
na koniec to wszystko należy ponownie zmielić.



"vegetę" oczywiście bardzo łatwo zrobić, bo mieli się tylko wszystko w blenderze
 
Tak, robiłam, z tym, że mięso drobiowe + warzywa wzięłam po prostu z wywaru po rosole :p
Dodałam resztę składników i zblenderowałam.

Ale masz rację - tutaj pewnie trzeba byłoby podlewać wodą cały czas, bo wina jest mało.
 
A ja dziewczyny miałam ostatnio ochotę na KFC więc zrobiłam sama w domu, Polecam! Pierś z kurczaka kroje na takie stripy, maczam w jajku, następnie w płatkach owsianych i bułce tartej! Pychotka! Pierś lub jajko musi być dobrze doprawione!

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co do stripsów to ja robiłam: pokrojona pierś z kurczaka namoczona w jogurcie naturalnym, a potem obtoczona w pokruszonych płatkach kukurydzianych i pieczone w piekarniku. Pycha! :-)
 
reklama
Muszę spróbować [emoji3][emoji3] dzisiaj mam smaki na wszystko, cały czas czekałam kiedy będę mieć na coś ochotę a dzisiaj jem cały czas, muszę się powstrzymać. Mam nadzieję,że to jeden dzień [emoji3][emoji3]
 
Do góry