reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

A ja uwielbiam swoją pracę,od 21.09 juz będę znowu w temacie ;-)tyle,że ja mogę pracować kiedy chce i ciśnienie mam jak sobie je sama "załatwię". Na studiach sie że mnie śmiali i pukali w głowy jak mówiłam,że ja albo mogę być szefem wszystkich szefów albo pracować z domu. No i póki co zdalość ogarnęłam,a szefem se zostanę za niedługo :-)
Nie przepracowałem w biurze nalot akim ani minuty w swym życiu.
Dzisiaj dałam du py,a w zasadzie Inka. Wieczór znowu marudny,Lulu czekał na mnie aż znajdę dla niego przyslowiowe 5 min i sie nie doczekał,bo zasnął zanim zdąrzylam ogarnąć marudę...i mnie to męczy,że ta małpeczka moja taka jest,że nie pozwala na wspólną aktywność.
My na bilans 4 latka w pt idziemy. Ale wiem,że Lulu waży 18kg i ma równe 104cm. Słownictwo ma mocno do przodu,bo rozmawiamy z nim używając normalnych wyrazów,a czego chłopak nie rozumie,to sie dopyta;-) chociaż w zeszłym tyg. W przedszkolu go chłopcy podpuscili i darl sie na.placu zabaw "dziw ka, dziw ka"...od nas tego nie usłyszał,a jak przeprowadziłem dwoje małe "śledztwo"to sie okazało że jakieś takie dwa typy zerówkowiczów młodego wlasnie podpuscili,że to takie określenie na kwiatek....

Czek aż Jasio wróci z korków...23:00 a on nadal uczy te kiepy matematyki. Trzymajcie sie ciepło.spokojej nocy wam i dzieciaczkom.
 
reklama
Ja lubiłam moja prace... Ale miałam umowę do końca roku. W każdej firmie jak dotąd pracowałam po 5 lat. W obecnej bardzo chciałam zostać ale moja umowa była na zastępstwo. Dziewczyna, za która przyszłam była kierownikiem unijnego projektu, ktory się właśnie kończy... Trwał 5 lat. Więc ja muszę odejść. Takie życie. Chociaż miałam nadzieję, że za moje osiągnięcia nie dadzą mi odejść. Pomyliłam się.

Z Mają byłam w domu ponad 3 lata. tylko, że mogłam sobie na to pozwolić a teraz nie wiem co będzie.
 
Ja swoją pracę też lubię, ale ten czas bycia w domu z maluchem jest dla mnie magiczny pomimo wszystkich problemów,
. Z synem byłam 11 m-cy i to był dobry czas, teraz z Hanią będę tylko do końca stycznia i już mi szkoda że tak krótko. Ale cóż zrobić takie czasy.
Beetka moja waży 3400 i je po 70 ml 8 razy na dobę to z Twoich wyliczeń wygląda że prawidłowo.

Ewaelinka ale masz głodomora, moja jest caly czas na diecie. gorzej jak się dziewczyna przyzwyczai.:D
Madison aż Ci zazdrosZczę że chłopak tak fajnie rośnie, mój zawsze miał niską wagę i wzrost a z Hanuśką też nie będzie lepiej. Pocieszam się tym, żaden Adrian bardzo mało chorował a teraz to w ogóle i mam nadzieję, że młoda też się tak będzie chowała.

Asiołek przykre to, że człowiek się stara, daje z siebie 100% a nawet i więcej i nie jest to docenione, ale życzę Ci abyś trafiła na taką pracę i takiego pracodawcę, który Cię doceni.
 
Ostatnia edycja:
Beetka najpierw :-* dla Ciebie .szczerze to nie wiem ile mala wazy ,wizyte mam dopiero 16-go ,ale dzis wejde z nia na wage i zobacze :-)
Wczoraj zjadla na noc 120ml i obudzila sie dopiero teraz i zjadla jakies 140ml bo w butelce zostalo -raz zje tyle a raz mniej
Magda ,ale moja zjada 6 butelek na dobe i wazy napewno ok 4.500 albo wiecej (sprawdze jak sie obudzi)

Noc wyjatkowo piekna ....
Zauwazylam juz ze Mia lubi sobie pospac ale od godz ok 15-16 do poznego wieczora nie spi praktycznie nic -no moze ucina sobie chwilowki 5min w trakcie noszenia ,ale juz zaczyna ze mna "rozmawiac" jak lezy i ja jej opowiadam to ona co raz wiecej patrzy na mnie i robi aaa albo ejo ejo -uwielbiam to

Ide robic kawe i szykowac starszakowi rzeczy
Milego poranka zycze :-* mam nadzieje ze w miare sie powysypialyscie
 
Ewaelinka moja też "mówi" ejoejo, ale ja po prostu uwielbiam dźwięk zdziwienia, :D jeszcze tego nie opanowała do końca, bo najczęściej kaszle zaraz po. ;) wczoraj listonosz zadzwonił domofonem, a mamy dość głośny, to najpierw był odgłos zdziwienia a potem uśmiech od ucha do ucha, bosko.
Tylko, że maja nie chce mówić do mnie, tylko do karuzeli ewentualnie do poduszki. :p A uśmiechy rozdaje tatusiowi albo mojej mamie, na mój widok najczęściej ma minę zdziwioną lub dziubek. Dobrze muszę się nagimnastykować żeby otrzymać uśmiech.

A my jeszcze śpimy, Haniutek na mnie i jest cudnie. Nocka bez problemów, tylko wieczór z kolkami ciężki. Na szczęście w tym temacie działa mąż, bo ja nie daję rady.
 
Ostatnia edycja:
Magda ja o usmiech niestety jeszcze walcze -takiego typowego "dla mnie" jeszcze nie ma ,najczesciej jest przez sen -nie umiem sie go juz doczekac :-/
poki mala spi musze cos ogarnac ..a tak mi sie nie chce :-(
 
Tak w miarę w miarę z tym wyspaniem. Dziewczyny sie karmiły 20, 1, 5.30, czekam na noce kiedy ta 1 wypadnie ;)

Dzis mam dzien bez planow, rzadko to sie zdarza. Ciesze sie bardzo, bo kiedys trzeba odpocząć i sie ponudzic i tempo zwolnic.

BEETKA - dziękuje :) :*
Nasza lekarka powiedziała wczoraj, ze raz jeden widziała dziecko z sepsa meningokowa. Wieczorem rodzice przyjechali z goraczkujacym dzieckiem i nic wiecej sie nie działo. O 23 zobaczyli wysypkę pod pieluszka i rano chcieli przed praca skonsultować. Przed 7 byli w przychodni i wtedy to juz z minuty na minute dramat. Ona natychmiast wezwała karetkę, mieli kilka km na Litewska, juz w drodze była reanimacja. Mały przeżył i ma sie ok, to było 7 lat temu. 3 tyg na oiom, kilka zalaman sytuacji.
Podobno przebieg jest tak piorunujący, ze w 12-24h moze dojść do nieodwracalnych uszkodzeń wew. i koniec.

Ponoc warto szczepic ta szczepionka na 4 rodzaje meningokokow A, C, W, Y. Oraz dodatkowo od tego roku jest wreszcie szczepionka na meningokoki B (droga bo z 5-7 stow, no i jednak nowość).
W Polsce najcześciej choruje sie na B i C. Ale jak szczepic to ta skojarzoną na 4, zeby było na inne obszary swiata juz.

MAGDA - no najwazniejsze, ze zdrowe towarzystwo :) U nas dwie rodziny bardzo wysokie, ojcowie, bracia. Dzieciaki nie maja wyjscia musza byc długie, ciesze sie, ze sny utrzymuje proporcje z waga.

ASIOLEK - jak macie odwagę i nie żal Wam tych, ze posłuże sie wieszczem - pagórków leśnych, łąk zielonych, pol malowanych zbożem rozmiaitem wyzlacanych pszenica, posrebrzanych zytem :) to wyjeżdżajcie!!!

Nam sie dobrze tu żyje. Do tego ja to zawsze byłam taki patriota wlasnie. Spędziłam rok na wymianie studenckiej w Irlandii i o matko, ale mi tęskni było do... naszej przyrody, Warszawy, poczucia, za jestem u siebie, a to co sie dzieje naprawdę mnie obchodzi. M wychowany poza Polska i Polskę i Warszawę wybrał jako miejsce do zycia świadomie jako dorosła osoba.
Ale ostatnio coraz częściej mam dosyc. Durnych ludzi, zlodziejskiego popeerelowakiego myslenia, cwaniactwa, braku szacunku do państwa, braku społeczeństwa obywatelskiego i tego, ze łamanie prawa, przepisów i zasad to u nas powód do dumy i dowód przedsiębiorczości. I tego wszechobecnego buraczanego braku poczucia estetyki. I tego, ze to państwo jest tak słabe.

A teraz w obliczu tego co sie dzieje na Ukrainie pierwszy raz w życiu myśle, ze nasze zycie, a pozniej zycie naszych dzieci wcale nie musi całe upłynąć w pokoju... I co tu robic...
Madagaskar? :)

To sobie pojojczylam z rana :)
 
Ja tez siedzę w łóżku i mam jedna spiaca królewnę na sobie. Czekam, az sobie pouklada relacje z jedzeniem, bo to ta rzygajaco ulewajaca i dbam ostatnio bardzo zeby to jej nie spotykalo.

Na uśmiechy to moze natrafilam po 2 u każdej. Takze u nas w temacie jeszcze słabo. Uśmiechają sie przez sen i jedząc, musze uznać, ze myślą wtedy o mnie i stad ta radośc ;)
 
A ja znam orientacyjna wage od malej - ok 5kg ,a moze nawet 5,100 po kupce ,ale w pizamce ....czyli zjada chyba odpowiednio?
Ania ile wazy Tomasso ???bo urodzili sie tak samo i z taka sama waga :-)

Przebralam malej pampersiola i ona teraz lezy na mnie a zapachy tu zostaly bo nie zdazylamnwyniesc -coz za przyjemnosc o poranku :-D.
Zamiast "ta kawa budzi mnie " powinno byc "ten pampers budzi mnie " ;-)
 
reklama
Dobry. A ja lubię zycie po za granicą. Choc brak mi tu czasem normalych polakow bo ci niestety za granicą zachowują się jak de... dosłownie. A większość panien myśli że trafią na bogatego Włocha. Potem wychodzą za bidila ale i tak polskiego języka w doopie zapominają bo przecież maz Włoch.

Ewciu 2 września ważył 5100 teraz niewiem.
Dużo jedzą te wasze dzieciaczki. Tomcio raz zje 60 raz 120 raz 90 on jak zasnie to niekarmie go na śpiocha bo się dławi.
U nas nocki nawet nawet bo spi od 9/10 do 1 i potem kolo 4 zaczyna stekać przeżyć się koło 5 je i steka do 6. Przy każdym bąku płacz :/ nic niepomaga.
Do tego wczoraj zaczelo mu oczko uciekać ale pediatra stwierdziła że poczekamy z miesiąc i żeby ćwiczyć to oczko.
Ech.
Ewa niechce ci się do mnie przyjechac ?
 
Do góry