reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Ile trwa skok rozwojowy? Kornelia chyba akurat jakiś przechodzi. w końcu skońćzyła 5 tygodni. Od wczoraj jest bardziej płaczliwa, bo jak nie śpi i nie je to płacze :-(
A no i jest kąpana w oilatum a ma suchą skórkę :-( powinnam ją jeszcze smarować oliwką czy czymś w tym stylu?
 
reklama
ja smaruje oliwka po kszdej kapieli, od kilku dni robimy tez krotki masaz przy okazji. pamiętam jak was pytalam o te gabki i lezaczki do wanienki. n o i sir okazalo ze u nas niezbedne bylo kupienie gabki bo mala panicznie sie boi nawet jeśli maz ja trzyma mocno a ja myje. musi miec poparcie cslego ciala wtedy lezy i mozna jej wszystko robic, nawet glowke lubi jak jej myje. a bez niczego darla sie w nieboglosy. takze sila rzeczy gabka musi byc.
 
Synuś zrobił mi dziś niespodziankę i spał od 21 do 5 rano, jestem tak wyspana, że właśnie oglądnęłam sobie nowy odcinek Lekarzy :-)

Monya81 przy córeczce korzystałam zarówno z wiedzy Pawła Zawitkowskiego, uczył mnie pielęgnacji mojej wcześniaczki, jak i dr Sionka, konsultowałam chodzenie na palcach córeczki. Obaj świetni specjaliści w swoich dziedzinach, ja nie pieluchowałam, teraz też tego nie robię. Dr Sionek przyjmuje w Arce, gdyby któraś kiedyś potrzebowała.

Madison jakieś jaja z tą azalią. Ja niestety biorę. Na szczęście nie mam tej partii, którą wycofują, ale czy zaraz nie okaże się że trzeba wycofać wszystkie...

Dziś czeka mojego synka niemiłe badanie - cystografia mikcyjna. Miał niestety incydent z zakażeniem układu moczowego i u tam małych dzieciaczków trzeba wykonać takie badanie żeby sprawdzić czy nie spowodowała tego jakaś wada układu moczowego. Usg brzuszka wyszło dobrze, więc mam nadzieję że tu też będzie ok. Badanie o tyle niefajne że zakłada się cewnik i wpuszcza kontrast do pęcherza. Najśmieszniejsze jest to, że w czd w Międzylesiu jak próbowałam zapisać synka to zaproponowano mi termin maj 2015r..... a jak chciałam to badanie zrobić w jakimkolwiek szpitalu w W-wie to okazało się że dziecko musi spędzić w szpitalu 3 dni żeby zwrócił się koszt badania... Bardzo dziękuję za szpital i idę z synkiem prywatnie, koszt 350zł, godzina i z głowy.
Trzymajcie kciuki żeby wszystko było dobrze...
 
Kornelia wlasnie zjadla i poszla spac a ja starsza do przedszkola musze zaraz budzic.
Mala jadla o 22, 2.30 i 6.00. Zasnela dopiero okolo 1.00 :(
Eh ciezkie sa u nas wieczory :( mala przysypia na chwile a tak ti prezy sie i placze :( biedna jest z tymi kolkami.

Milego poniedzialku
 
Witam się po weekendowej przerwie. Czytaw Was na bieżąco, ale z komórki 2 razy wcięło mi posta i zrezygnowałam, a z kompa dopiero dziś mam dostep. U nas niby lepiej ale i gorzej. Jakby unormowały sie ulewania - sa minimalne i Hania świetnie sobie radzi :-D.Ale nam trauma zostala i nadal w nocy mamy dyzuru, bo sie boimy, że ta poprawa jest tylko chwilowa i może coś się wydarzyć jak nie będziemy czujni. Ale to już nasze widzimisie. A i ciągle jej sie odbija. Po jedzeniu trzymamy do odbicia ok 30 min. (takie było zalecenie lekarza) i wtedy ze 2 razy się odbije, potem ja odkladamy (jak się uda:-D) i po śnie jak sie obudzi to zaraz podnosimy, bo wiemy, że od razy jej się odbije i tak można jeszcze z pięć razy. :szok:
A na minus kolki się nam nasilily strasznie :no:, sobota i niedziela w zasadzie wisiała na cycu lub była na rękach, bo marudziła, a wieczory masakra, zwiekszylismy dawkę espumisanu, dajemy przy każdym posiłku + tribux. Hania ma miękki brzuszek, nie wiem skąd te kolki, wieczorami preży się bardzo, cierpi bardzo.

Jutro idziemy na szczepienie i aż się boję jak do kolek dojdą jakieś dolegliwości poszczepienne. A swoja drogą, to się zdziwiłam bardzo jak usłyszalam koszt szczepień dodatkowych. Szok.:szok:
A co do chrztu planowaliśmy marzec-kwiecień , ale jak tak ma być do chrztu, to chyba skuszę sie na październik.:-D

Fiuu jak ja Ci zazdroszczę tego wypadu do kina, my mamy bilety mna polskie kabarety na 6.10, ale jak kolki nie miną to chyba nie zostawię z tym mojej mamy, choć ona twierdzi, że da rade.

Gawit niestety jedziemy na tym samym wózku, oby było lepiej.

Oszqrde gratuluję, no to mamy komplet sierpniówek, a w zasadzie lipcowo-sierpniowo-wrzesniówek.:-D


EwaEs moja Hania też leżaczka nie lubi, nie lubi też fotelika samochodowego. A że to podobne urządzen ia to pewnie tak zostanie. Chociaż tak jak u Natkusi kilka minut wytrzyma i się usmiecha, a potem aria na calego. Więc już sama nie wiem.:sorry2:


Ewcol ja w zeszłym tygodniu bylam na wywiadówce u syna w nowej szkole, która rozpoczynała się mszą na auli, a potem do klas, poł wieczora spędzilam w szkole.:szok:

Sylwia88 w ulotce espumisanu jest napisane Niemowlęta 5-10 kropli należy dodać do butelki z mlekiem lub podać na małej łyżeczce przed każdym karmieniem piersią, więc my zwiekszylismy z 3 kropelek 3 razy dziennie (na poczatku pomagało), do 4 kropelek przed każdym posiłkiem, ale my dodatkowo dajemy tribux. Mam nadzieję, że trochę się polepszy. A jak nie to zwiekszymy jeszcze. Męża bratanek jest w tym samym czasie rodzony, co nasza Hania i dostaje 7 kropelek do każdego posiłku.

anna20061 zgadzam się z Tobą w 100 % co do lulania, bawienia i noszenia, ja mam 13 latka w domu i ten czas jego dziecioństwa zlecial bardzo szybko, a teraz nie ma mowy o przytulaniu, a najlepiej jakbym szła dwa kroki za nim
:-D, bo to obciach a mamą. Jak odprowadzam go kiedy jedzie na jakąś wycieczkę to już nawet nie liczę, że mi pomacha.:-D Ale ogólnie to bardzo dobre dziecko, tylko na pewne gesty uważa, że już jest za duży. Także Aniu tulmy i całujmy te dzieciaki, póki nie dosyć,że pozwalają to jeszcze czerpią z tego przyjemność.:-)

Asiołek fajnie mieć takie znajomości, super, że spotkanie się udało.

 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry