reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Niestety ja nic nie poradzę bo mój Igi wpieprza wręcz, ale znam maluchy w wieku naszych które mają problem z jedzeniem. Polecam książkę "moje dziecko nie chce jeść"

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dzieki :) na pewno do niej zagladne. Predzej czy pozniej zacznie jesc ale wolalabym zeby bylo predzej. Tym bardziej, ze jak byl mlodszy to jadl ladnie. Wiem, ze duzo jest takich dzieci ale myslalam, ze nas to ominie. Czas pokaze :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Diana a moze zabki mu ida i dlatego nie chce jesc? Moze gryzienie sprawia mu bol? Moj to nie ma umiaru jesli chodzi o jedzenie[emoji3]

Napisane na LG-H811 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiesz co tez myslalam ze
To moze byc przez zeby bo ostatnio caly czas mam wrazenie ze mu wychodza. Tam z tylu mu sie przebijaja i gorne i dolne. Ale je rozne rzeczy twardsze od papki obiadowej wiec dziwne zeby mu obiad akurat sprawial bol. Zazdroszcze, ze wasze maluchy tak ladnie jedza.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
U nas już od dłuższego czasu przerwa w jedzeniu. Dłuższa bo od kwietnia... u nas jedzenie opiera się głównie na mleku. Do tego zje może 2 kęsy chleba z masłem i wędlina i z 3-4 łyżeczki zupy. A czasem nawet tego nie. Potrafi mieć przerwę w jedzeniu 6godzinna. Ja już psychicznie wysiadam w tej kwestii. Zaczelam czytać książkę ‚moje dziecko nie chce jesc’ ale jeszcze nie trafiła do mnie. Mam nadzieje ze to niejedzenie minie bo sfiksuję...


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
U nas tez przerwy ma dlugie. Kiedys jadl rano mleko i w poludnie nastepny posilek a teraz potrafi do popoludnia wytrzymac. Opuszcza wiec jeden posilek. Sa dni, ze ladnie je ale wiekszosc to niestety glownie mleko. Dobrze, ze chociaz owoce wcina. Staram sie zeby nie podjadal miedzy glownymi posilkami ale nie zawsze to pomaga. Wiec daje mu chociaz jakis jogurt czy serek albo owoca wlasnie. No nic, trzeba sie uzbroic w cierpliwosc.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Adaś też gorzej mi je, głównie obiady, jeszcze jak jadł słoiczki to byłam pewna ile zjada że porcję itp i zjadał, a teraz z "naszym" jedzeniem jest różnie - ogólnie nie zjada porcji jaką mu daję obraca głowę i koniec, macha ręką w łyżeczkę - nie raz jedzenie lądowało na podłodze :(
Ale mleczko uwielbia, dlatego jeszcze 3x dziennie mu daję butlę :)
 
Diana to bardzo dlugie ma te przerwy w jedzeniu. Od rana do popoludnia? A zjada chociaz przekaske jakas?
Katika u Was te przerwy tez dlugie sa. Niestety nie umiem nic doradzic. A jak z waga? Przybieraja dobrze?

Napisane na LG-H811 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas waga stoi. Mlekiem nadgania. U nas to żadnej przekąski nie je. Np. Wczoraj (o godz. 7 rano) zjadł pół małej kromki chleba z wędlina, więcej nie chciał a płakał to zlitowała się dałam mu mleko i zjadł 180ml. Później nic mu nie dawałam żeby zjadł zupę a on zjadł 2 łyżeczki rosołu. Wiec stwierdziłam ze mu się jeść nie chce. Ale marudził i chodził cały czas za mną. Na każde podanie łyżeczki odwracał buzie a jak dałam mu makaron żeby sam jadł to wywalił wszystko z miski i poszedł dalej marudzić. Wiec dałam mu znowu mleko i wypił 200ml (godz12). Potem dopiero zjadł o 18 oczywiście tez mleko i przed snem godz 20 znowu mleko. Przed snem zawsze mu daje mleko. I dzisiaj znowu walka z jedzeniem. Masakra jakaś....


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Kayah, tak je przekaski. Jogurty, serki i owoce wcina ladnie. Z tymi przerwami jest roznie ale czasem i takie dlugie potrafi miec. Wczoraj mi ladnie jadl caly dzien a dzisiaj juz zaczyna kombinowac. I tak samo jak u dziewczyn jedzenie nie raz laduje na podlodze. Odwraca buzie, macha rekami i koniec. Zmuszac go nie bede ale bardzo to denerwujace jest :(


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Do góry